jury met inventiviteit zeeland 123 Fioole schrijft boekje Tweede termijn voor Ger van de Velde Franse avond in de Goederenloods Kaartverkoop start Johannes Passion Bijeenkomst Vrouwen van Schouwen 'De wolf en de kip' in poppentheater Schroebrug dicht wegens onderhoud Instemming over verordening begraafplaatsen woensdag 16 maart 2011 S óók een leerproces. En dat valt soms echt niet mee." Ondertussen tonen de Zeeuwse teams een verdieping lager in de voormalige machinefabriek annex werf dat ze het goed samenwerken inmiddels aardig onder de knie hebben. Alle teams hebben de op dracht gekregen hun eerder gecon strueerde superpleinstofzuiger uit te rusten met zwaailicht, 'bumper' met verlichting en een niveau-indi cator. Na laatste instructies van de coaches worden de mouwen opge stroopt. In de Zierikzeese ploeg zijn de ta ken duidelijk verdeeld: één bereidt de presentatie voor, een tweede heeft zich op de montage van een zwaailicht geworpen en de overige twee zijn druk met het ontwer pen, maken en monteren van een bumper in de vorm van een meta len plaat waarmee de motor afge schermd wordt. Overal in de goed geoutilleerde werkplaats in de RDM Campus heerst bedrijvig heid. Er wordt overlegd, ontwor pen, gezaagd, geslepen, gelast. De docenten mogen pas weer een kijk je komen nemen als alles klaar is voor de presentatie. De jury loopt met spiedende blik rond. Jurylid John Tillema legt uit dat niet alleen naar de technische specificaties gekeken wordt, maar ook naar de wijze waarop een team te werk gaat. Efficiëntie van de superpleinstofzuiger telt ook mee evenals het gebruikte materi aal. De kans dat docenten een te nadrukkelijk stempel op het eind product drukken en daarmee weg komen is klein volgens Tillema. „Dat pik je er meteen uit. Als leer lingen het product niet zelf ont worpen hebben vallen ze bij een fi nale meteen door de mand. Ze moeten echt elk schroefje en moer tje kennen." De regiofinale in Rotterdam giste ren is gewonnen door het Wart- burg College de Swaef uit Rotter dam. Beide Zeeuwse ploegen gin gen echter niet met lege handen naar huis. Het team Pontes Pieter Zeeman uit Zierikzee ging naar huis met de bedrijfsprijs voor het eenvoudig opgezette en daardoor commercieel het meest aantrekke lijke eindproduct. Het team van het Calvijn College Kerkpolder uit Krabbendijke sleep te de designprijs voor het meest originele ontwerp in de wacht. De finale van regio Zuid wordt van daag in Helmond afgewerkt. GOEDEREEDE Burgemeester Ger van de Velde is herbenoemd als burgemeester in Goedereede. Ze kreeg opnieuw het vertrouwen van de gemeenteraad. Van de Velde haar eerste termijn als burgemeester liep half februari af. Voor haar benoeming in Goedere ede was Ger van de Velde wethou der in de gemeente Schouwen-Dui- veland. Ze heeft lange tijd in Dreischor gewoond. GOES De internationale vereniging Alli ance Fran^aise, Coeur de Zélande houdt morgen een avond die in het teken staat van de Franse taal. Gastspreker van de avond is Syl- vain Lelarge. Het stuk 'Ce Francais que je suis' gaat over het ontdek ken van uw Franse ik, ongeacht het niveau van uw Frans. De avond vindt plaats in de Goede renloods in Goes en begint om 20.00 uur. DIRKSLAND Vandaag begint de kaartverkoop voor de uitvoering van de Johan nes Passion door de christelijke ora torium vereniging Laudando. Deze uitvoering staat een maand later (16 april) op de planning in de Her vormde Kerk van Dirksland. Medewerking wordt verleend door het Randstedelijk Begeleidingsor kest Sinfonia. Kaarten kunnen wor den aangeschaft via www.covlau- dando.nl. Het concert begint om 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE De vereniging Vrouwen van Schou wen komt dinsdag 22 maart bijee n in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Te gast is Jan Langeweg. Hij maakt lange (vakan- tie)fietstochten door Denemarken. In De Schutse komt hij in beeld en tekst vertellen over zijn fietstoch ten en over alles wat Denemarken aan natuur en cultuur allemaal te bieden heeft. De bijeenkomst in De Schutse begint om 14.00 uur. MIDDELBURG Poppentheater Parabel speelt van daag de voorstelling 'De wolf en de kip', een handpoppenspel geïnspi reerd op de boeken van Max Velt huis. Poppenspeler is Sjaac Vereist. Hij maakt de poppen, bedenkt de verhalen en geeft de voorstellin gen. Vereist begon met het poppen spel in 1972 en heeft voorstellingen gegeven door heel Nederland. Aan vang: 14.30 uur in het huiskamer theater aan de Herengracht 64. MIDDELBURG De Schroebrug in Middelburg is vanaf vanavond 23.00 uur tot mor genochtend 6.00 uur afgesloten voor al het wegverkeer wegens on derhoudswerkzaamheden. De werkzaamheden bestaan uit het uitvoeren van onderhoud aan het landhoofd (de ondersteuning) van de brug. De veertig jaar oude brug moet dan enkele meters omhoog staan. Het autoverkeer zal geduren de de werkzaamheden worden om geleid via de Stationsbrug. zierikzee - Wouter Fioole, oud-leerling Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee, heeft met Vincent van der Windt het boek 'Manage ment by HET Boekje' geschreven. In dit boek worden diverse mana- gementtheorieën op een rij gezet. Op een manier die, zoals in een in- ternetrecensie valt te lezen, het midden houdt tussen 'een Nijntje- boek voor managers en een mop penboekje voor op het toilet'. Het tweetal roetsjt in tekst en cartoon langs de diverse theorieën en goe roes zonder een voorkeur bij een specifieke methode te leggen. Fioole studeerde bedrijfskunde aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam en is werkzaam als stra tegieconsultant. Van der Windt studeerde af in Amsterdam en werkt als communicatieadviseur. Meer informatie is te vinden op www.managementbyhetboekje.nl. zierikzee - Een meerderheid van de raad kan instemmen met de nieuwe beheerverordening begraaf plaatsen. De verordening is niet al leen leesbaarder gemaakt, er zijn ook een paar kleine aanpassingen. Een van de aanpassingen leidde nog tot wat vragen. Rechthebben den van graven die voor onbepaal de tijd zijn uitgegeven, worden eens per tien jaar gevraagd of het graf nog moet voortbestaan. CU en CDA wilden weten waarom. Het blijkt dat op deze manier de gemeente bij ernstige verwaarlo zing van de graven meer mogelijk heden heeft om het grafrecht te la ten vervallen en de begraafplaat sen netter blijven. MEEST CELEZEN Huiswerk tracé rondweg moet over Schrappen sportzaal; twee ton weg Caravans uit winterslaap gewekt BLOCS Diverse redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze allemaal via www.pzc.nl/blogs. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Uit het exploot d.d. 11-03-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Nathalie Ivonne Johanna Ansems, wonend te Middelburg, aan Sherif Ahmed Abdelfattah Kenawy, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirante opge maakt verzoekschrift tot ontbinding gere gistreerd partnerschap, hetwelk is inge diend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde via een advocaat uiter lijk 29-06-2011 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daar toe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Coach Martin Stoutjesdijk geeft laatste instructies. Pontes-Metalektrodocent Martin Stoutjesdijk benadrukt dat de rol van de docent in dezen beperkt is. „Je stuurt op hoofdlijnen, maar de jongens moeten het eigenlijke werk echt zelf doen. Anders loop je het risico dat het in plaats van een wedstrijdje tussen leerlingen een wedstrijdje tussen docenten wordt. En dat moeten we niet heb ben. Collega Bram Provoost van het Calvijn College haakt daar op in: „Het hele proces - van ontwerp tot uitvoering - is voor de leerlin gen die eraan werken minstens zo belangrijk als het eindresultaat. Stoutjesdijk: „Samenwerken en het goed verdelen van het werk is De jury houdt alles nauwlettend in de gaten foto's Piet Kleemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39