t0pS Vakkanjers verbazen klachten ADBZ 221 zeeland 3*K Ondergronds inzamelen kan wellicht niet overal Gemeente krijgt 1,5 miljoen voor 't Sas 3*N DISCRIMINATIE Drie gemeenten werken samen op ICT-gebied Verkeersmeting woensdag 16 maart 2011 ÖRÖBiLÜ shirts body's boxers slips panty's MODE Langstraat 73 Arnemuiden tel .0118-606200 www.3xn-mode.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeenten Mid delburg, Schouwen-Duiveland en Vlissingen gaan samenwerken op het gebied van automatisering. Vrijdag ondertekenen de gemeen ten de intentieverklaring om op het gebied van ICT de krachten te bundelen. De gezamenlijke gemeenten vin den onderlinge samenwerking no dig om aan de kwaliteitseisen te kunnen voldoen: „Er zijn te veel terreinen die specifieke kennis be hoeven en die door een bepérkt aantal mensen op peil gehouden worden. De verwachting is dat de intensievere samenwerking van de drie gemeenten de dienstverle ning en bedrijfsvoering kan verbe teren en de continuïteit kan bevor deren." door Esme Soesman ZIERIKZEE - Naar verwachting is on dergrondse afvalinzameling op Schouwen-Duiveland niet voor het jaar 2012 een feit. Bovendien is het nog maar de vraag of het finan cieel haalbaar is om deze wijze van inzamelen grootschaliger door te voeren. Dat laten burgemeester en wethou ders weten naar aanleiding van schriftelijke vragen die diverse frac ties (CDA, Alert!) hebben gesteld. Aanleiding is de schok die de plot selinge plaatsing van oranje plastic containers heeft veroorzaakt. Defi- ZIERIKZEE - Zes inwoners van Schouwen-Duiveland hebben zich in 2010 met een klacht gemeld bij het Anti Discriminatie Bureau Zee land (ADBZ). Dat zijn er 2 minder dan een jaar eerder. Drie van de binnengekomen klachten hebben betrekking op het geslacht. De rest van de meldingen gaan over ras en leeftijd. Zeeuwsbreed zijn er in 2010 191 klachten behandeld, tegenover 112 in 2009. Die enorme stijging wordt verklaard door de gevoerde campagnes en voorlichting. Ook in 20ti wil het Antidiscriminatie bureau investeren in naamsbekend heid en het verhogen van de mel dingsbereidheid bij mensen. Dit jaar richt het ADBZ zich na drukkelijk op jongeren. Uit onder meer de jeugdmonitor Zeeland blijkt dat relatief veel jongeren slachtoffer worden van discrimina tie en zich ook schuldig maken aan discriminatie. In het najaar be gint het bureau een campagne on der Zeeuwse jongeren tussen de 12 en t8 jaar om melding te maken van discriminatie en hen bewust te maken van de gevolgen ervan. Het ADBZ verzorgt voor de ge meente Schouwen-Duiveland de Wet gemeentelijke antidiscrimina tievoorzieningen. De gemeente geeft het aantal meldingen jaarlijks door aan het Rijk. door Piet Kleemans Afgezaagde bezems, rote rende borstels, vérstra- lers bij wijze van werk- lichten en zelf gecon strueerde zuigmonden. De in het kader van de Junior Vakkanjerwed strijden gemaakte superpleinstof- zuigers boden een gevarieerde staalkaart aan materialen en tech nieken. De deelnemers aan de Vak kanjer finales van district West gis teren in de RDM Campus in Rot terdam verbaasden de jury door hun inventiviteit. „Het niveau is echt hoog", zegt jurylid John Tille- ma. „Ik heb echt géniale oplossin gen gezien op de superpleinstofzui- gers. De eer van Zeeland werd verdedigd door Pontes Pieter Zee man uit Zierikzee en het Calvijn College Kerkpolder uit Krabbendij- ke. De Vakkanjerwedstrijden - door Bureau TOP opgezet om de vaktrots onder jongeren te stimule ren - brengen heel wat teweeg. De Junior Vakkanjerwedstrijden werden afgewerkt in de vroegere RDM-werf in Rotterdam MODE Langstraat 73 Arnemuiden tel .0118-606200 www.3xn-mode.nl nitieve locaties worden in overleg met dorps- en stadsraden en/of met omwonenden bepaald, be looft de gemeente. Criteria die in de plaatsbepaling een rol spelen zijn dat er bij voor keur met bestaande containerplaat sen wordt gewerkt en dat sprake is van gemeentegrond, bij voorkeur langs een doorgaande route, be reikbaar voor de reinigingsdienst en zo min mogelijk last veroorza kend voor de omgeving. Ook een goede spreiding en het streven de containerplaatsing niet ten koste te laten gaan van parkeerplekken spelen een rol. NIEUWERKERK - De gemeente gaat een nulmeting doen op de parallel weg bij Nieuwerkerk. De meting wordt gedaan om te kijken hoe veel extra verkeer straks over de weg rijdt als de Aldi open is. De PvdA-fractie heeft aan wethouder Wim Stouten gevraagd of de ge meente nog extra verkeersmaatre gelen gaat nemen om de veilig heid te bevorderen. Volgens Stou ten kan dat niet omdat het geen ge meentelijke weg is. De gemeente heeft volgens hem wel veel zorg over de veiligheid omdat daar ook veel schoolkinderen fietsen. Het Pontes-team in actie om de superpleinstofzuiger verder te verfijnen. «PRESSO door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland krijgt 1,5 miljoen euro van de provincie Zeeland voor de herstructurering van be drijventerrein 't Sas in Zierikzee. „Daar zijn we heel erg blij mee", zegt wethouder Ad Verseput. „We hebben vorig jaar gesproken met de provincie over de herstructure ring en toen kregen we te horen dat daar een potje voor was en als we snel zouden zijn daar mis schien wat uit zouden kunnen krij gen. Dat is nu gelukt." Het geld is echt bedoeld om de en tree van Zierikzee met het bedrij venterrein en het gebied rond de sporthal en het zwembad aan te pakken. Meewerken aan bedrijfs- verplaatsing kan daar onderdeel van uitmaken. Woningbouw mag er niet uit worden gefinancierd. „We moeten nog wel even kijken wat de voorwaarden zijn", zegt Verseput. „We kijken waar we aan moeten voldoen, en dan gaan we eventueel prioriteiten stellen." Voor de herinrichting van het ge bied zijn in het verleden al plan nen gemaakt. De gemeente moet onderzoeken hoe concreet die plannen nog zijn. De economische tijden zijn veranderd en dat kan ge volgen hebben. MODE Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38