21 zeeland Geen mooier souvenir 'Raad van State, maak haast' Geschreven levens PZC woensdag De krant 8 weken voor 24 euro! Hotels lijden elk jaar forse schade door diefstal van 'hotelsouvenirs'. Vooral de handdoek is populair. Daar is nu iets op bedacht: een chip. woensdag 16 maart 2011 door Ernst jan Rozendaal De Boekenweek begint altijd op woensdag. Aangezien ik van lezen hou, zit ik één dag per jaar nooit om een onderwerp voor mijn column verlegen. Het thema is dit keer geschreven le vens. Laat ik nou net begonnen zijn aan onderzoek voor een bio grafie van de popgroep Blof. Dat treft, zou je zeggen, maar eigen lijk dient dit hoekje niet te wor den misbruikt voor privéprojec- ten. Maar het duurt nog zeker een jaar voor mijn boek te koop is. In de tussentijd houd ik een weblog bij voor de PZC, dus mocht de hoofdredactie me er op aanspre ken, dan lui ik me daar wel uit. Want ik kan het niet helpen. Niks van wat ik over de Boekenweek verneem, kan ik los zien van de biografie die ik wil schrijven. 'Bio grafen lijden aan volledigheids- dwang en dus zijn biografieën te dik', lees ik bijvoorbeeld in NRC Handelsblad. Er wordt gepleit voor een Centraal Bureau voor de Biografie dat iedere biograaf in spe een vergunning en een pagina quotum moet toewijzen. 'Hoe dik zou een Blofbiografie mogen zijn?', denk ik dan. Dikker dan de Donald Duck, zeg ik maar vast te gen de Blofhaters. Het wordt so wieso geen stripverhaal, voeg ik daar aan toe, al lees ik in de boe kenbijlage van de Volkskrant dat getekende biografieën van pop bands in zijn. Een Blofbijbel wordt het ook niet In Vrij Neder land las ik met instemming hoe de biografie van Willem Elsschot werd beschreven: 'niet krankzin nig dik, up-tempo geschreven, za kelijk, de feiten spreken voor zich en de biograaf heeft zich beperkt tot anekdotes die ertoe doen.' Als mij dat eens zou lukken... Ziet u nu hoe ik er aan toe ben? En dan heb ik het nog niet eens gehad over het risico dat elke bio graaf loopt: dat je ruzie krijgt met je eigen onderwerp. Zucht. Laat ik ter inspiratie vandaag maar eens een boek gaan kopen. Ik kan nog niet kiezen uit de aan biedingen. Die Elsschotbiografie? Het nieuwe boek van Bart Chabot over Herman Brood? Of deze, van Dik van der Meulen en Monica Soeting: Hoe schrijf ik een biografie? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Zie ook: www.blofblog.nl COLOFON MÈÊBÊËÊÊË PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeiand T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 m m yMmk HSniliilii Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie-ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om mol persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan. HOTELDIEFSTAL door Karen Hagen en Ondine van der Vleuten estek, lampenkappen, batterijen, handdoe ken, koffiemokken en zoutvaatjes. Zomaar een greep uit de spul len die zijn verdwenen uit het Van der Valk Hotel in Middelburg. Ma nager Maarten Akerboom somt het moeiteloos op. Het is aan de orde van de dag en er komt geen einde aan. „Vooral de sierkussens worden veel meegenomen. Wij hebben in totaal 120 kamers met elk twee sierkussens. Voor zeker 60 kamers hebben wij nieuwe kus sens moeten aanschaffen. Ik zeg al tijd: alles wat los zit, wordt meege nomen", vertelt Akerboom. Jet Kokelaar van Hotel Restaurant Piccard in Vlissingen beaamt dat 'er wel eens wat verdwijnt'. „Voor al wanneer wij net de handdoeken hebben vernieuwd. Dan is toch wel te merken dat ze sneller weg zijn." Niet elke kleur handdoek is even gewild. „Wij hebben nu zwarte handdoeken, hiervoor hadden wij Hotelsouvenirs Supermarktketen Super De Boer heeft in 2009 het fenomeen 'hotel souvenirs' laten onderzoeken: -10% van de Nederlanders heeft wel eens een handdoek gestolen. - 7% heeft met het idee gespeeld. - 61% van de Nederlanders neemt regelmatig flesjes én zeepjes uit de hotelkamer mee naar huis. - 2% steekt ook servies of badjas sen in de koffer. Ook tijdschriften, badstof slip pers en asbakken zijn gewild. De website voor hotelovernachtin gen hotels.nl schat de jaarlijkse schade op 20 miljoen euro, en heeft een Top 10 samengesteld: 1. handdoeken en washandjes 2. shampoos, zeepjes etc. 3. waterkaraf 4. badjassen 5. afstandsbediening (of batterijen) 6. kalenders 7. producten uit de minibar 8. badmatten 9. koffiekopjes en glazen 10. koffie- en theebenodigdheden (lepeltjes, theezakjes et cetera) matmmmmeeammsmmm De sierkussens van Van der Valk in Middelburg zijn erg in trek: „We heb ben ze al op zestig kamers moeten vervangen." De 'guest supplies' zijn voor gebruik, maar ze worden vaak als set meegeno men naar huis. @8ss&tëasww WMWaHHMMHI IIHMIIIIIIIMIUKKBB—BWBBBBK middelburg - De Raad van State moet opschieten met de behande ling van de beroepen tegen het na tuur- en recreatieplan Waterdu- nen. Het dagelijks provinciebe stuur wil nog vóór de zomer een uitspraak. De provincie heeft vanuit de Raad van State begrepen dat het inpas singsplan Waterdunen pas na de zomer op de rol staat. Dat zou heel vervelend zijn, schrijft het da gelijks provinciebestuur aan de Raad van State. De kustverster- king, die een onderdeel is van Wa terdunen, begint in het laatste kwartaal van 2012. Daarvoor moet wellicht worden onteigend en de procedure daarvoor kan pas in gang worden gezet nadat het plan onherroepelijk is geworden. De verbetering van de kustveiligheid en de bijdrage aan het natuurher- stel Westerschelde zijn als nationa le belangen aan te merken. Mede daarom valt Waterdunen onder de Crisis- en herstelwet die zorgt voor kortere procedures, waardoor projecten sneller kunnen worden uitgevoerd. Die wet schrijft voor dat de Raad van State binnen zes maanden na afloop van de beroep stermijn uitspraak doet. De laatste dag waarop beroepen tegen Water dunen konden worden ingediend, was 9 december vorig jaar. Dat be tekent dat de uitspraak van de Raad van State uiterlijk 8 juni moet zijn gedaan. VAt:K: ••■rytE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2