sport 129 illusie ug aan het front Manolev en Marcelo zijn fit voor wedstrijd tegen Glasgow Rangers Boksbond is opgelucht chester United naar laatste acht 'UCI in beroep tegen vrijspraak van Contador' Rabobank met vijf Nederlanders in Milaan-Sanremo woensdag 16 maart 2011 zr United bereikte de laatste acht van de Champions League. De Engelse ploeg op Old Trafford de Franse kampioen Olympique Marseille uit door met 2-1 te ie benauwde zege in de return volstondwant het eerste duel in de achtste fi- in 0-0 geëindigd. Javier Hernandez maakte beide doelpunten voor de club die og het miljoenenbal won. Wes Brown kopte in de slotfase in zijn eigen doel. door Wilber Hack DEN HAAC/MÜNCHEN - Louis Van Gaal is zelfs geen eervolle aftocht bij Bayern München gegund. De trainer van de Zuid-Duitse club verspeelde gisteravond drie minu ten voor tijd het uitzicht op de laatste prijs. Titelverdediger Inter Milaan schakelde Bayern door een 3-2 zege uit in de achtste finale van het toernooi om de Cham pions League. Het is nu de vraag hoe de directie van Bayern München op die uit schakeling reageert. Van Gaal wist het de afgelopen dagen allemaal nog mooi te verkopen. Ondanks het forse geldbedrag dat hij mee neemt aan het einde van het sei zoen zou er van een gedwongen ontslag geen sprake zijn. De 6:o-ze- ge op HSV legde Van Gaal uit als een bewijs dat de spelers bereid waren voor hem door het vuur te gaan. Gisteravond moest het bewijs daar voor nogmaals geleverd worden. Bayern liet in het tweede gedeelte van de eerste helft bij vlagen ook frivool aanvalsspel zien. Maar.in die fase verzuimde de club royaler afstand te nemen. En het kreeg daarvoor de rekening gepresen teerd toen Wesley Sneijder zich na de pauze nadrukkelijk met de wed strijd ging bemoeien. De Nederlandse middenvelder van Inter was op de linkerflank gestart om een confrontatie met Luis Gustavo te vermijden. De Brazili aanse klever had hem in de eerste wedstrijd het spelen onmogelijk gemaakt, onder meer door tal van overtredingen. Sneijder zocht zijn beoogde tegenstrever voor de pau ze een keer op. Dat betekende met een geel voor Gustavo. En Sneijder kreeg daarmee de zekerheid dat hij na de rust centraal op het midden veld wat meer zijn gang kon gaan. Inter had zijn inbreng bitter no dig, al was het nog zo fortuinlijk aan de wedstrijd begonnen. Al in de vierde minuut rondde Samuel Eto'o een aanval af. De spits uit Ka meroen kreeg de bal toegespeeld terwijl hij centimeters buitenspel stond. Maar dat werd door de Por tugese arbitrage niet waargeno men. Hij kon op weg naar zijn achtste goal in acht Champions League-duels. Inter kon even het geliefkoosde spelletje spelen. Afwachten en met een snelle tegenaanval probe ren toe te slaan. Maar daarna leek doelman Julio Cesar de deur voor Louis van Gaal open te zetten naar een eervolle aftocht uit München. De Braziliaanse doelman verkeek zich volkomen op een schot van Arjen Robben en liet de bal uit zijn handen glippen. Net als drie weken eerder was Thomas Müller paraat om de blunder af te straf fen. Het leidde een geweldige fase in van de thuisploeg die alleen nog door Thomas Müller met een doel punt werd bekroond. Weer fun geerde Robben, die na de rust ge blesseerd uit moest vallen, als aan gever. Bayern kreeg volop kans om veel verder uit te lopen. Inter speelde een povere wed strijd, maar stapte uiteindelijk toch nog als winnaar van het veld. Een kwartier na de rust kon Sneij der van net buiten het strafschop gebied uithalen. Drie minuten voor tijd was daar ineens Pandev, die verwoestend uithaalde en de dromen van Van Gaal aan digge len schopte. FC Bayern-lnter Milaan 2-3 (2-1). 4. Eto'o 0-1, 21. Gomez 1-1, 30. Müller 2-1, 63. Sneijder 2-2, 88. Pandev 2-3. Scheidsrechter: Pedro Proenca (Por). Gele kaart: Luiz Gustavo, Lucio, Pandev (Inter) en Breno (Bayern). Aantal toe schouwers: 66.000. de ruimte geeft om ook bij haar te zijn, is heel belangrijk. Die avond voelde ik al gelijk dat ik me weer op kon laden voor deze tijdrit." De tijdrit, die hem uiteindelijk met een gevoel naar huis deed gaan. Voor de derde keer dit sei zoen liet hij zien een grote stap te hebben gemaakt in de race tegen het uurwerk. „Om hoog te eindi gen in een grote ronde, mag je niet te veel laten liggen in de tijdritten. Dus ga je er aan werken", verklaar de hij het 'huiswerk' van afgelo pen winter. Gesink dook in Engeland de wind tunnel in om zijn positie te verbe teren en wist uit testen dat hij vol doende 'wattage' in zijn poten heeft om een sterke tijdrit te rij den. „Ik heb mijn positie op de fiets heel veel veranderd. Door de tests in de windtunnel weet ik nu ook dat ik het op dat punt niet laat lig gen. Dat geeft weer een zekere EINDHOVEN - PSV kan morgena vond in de achtste finale van de Europa League beschikken over de verdedigers Stanislav Manolev en Marcelo Antonio. Beide spelers doorstonden de training van giste rochtend goed en zullen tegen Rangers een basisplaats hebben, zo liet trainer Fred Rutten weten. Marcelo ontbrak afgelopen week einde tegen NEC wegens een bles sure, maar is daarvan hersteld. Rut ten geeft hem de voorkeur boven Maza Rodriguez, omdat Marcelo in zijn ogen 'fysiek nog wel eens een signaaltje afgeeft'- naar de groep. „De onderlinge verschillen tussen beide spelers zijn klein", al dus Rutten. „Maza is iemand die wat meer op inzicht en positiespel verdedigt, Marcelo zoekt vaker het duel. Daarmee kan hij andere spe lers van ons team prikkelen om óók lichamelijke kracht te gebrui ken. Dat zullen we nodig hebben tegen Rangers." Manolev trainde gisteren met een beschermkap op zijn gezicht, om dat hij tegen NEC een barst in het jukbeen opliep. Hoewel het rech teroog van de Bulgaarse verdediger nog paars zag, gelooft Rutten niet dat zijn meespelen een risico is. Voor het geval Manolev niet inzet baar mocht zijn, reist Abel Tamata van Jong PSV als 22ste selectiespe ler mee naar Schotland. Rutten liet verder doorschemeren dat Marcus Berg tegen Rangers weer de positie van spits inneemt. Hij was tevreden over hetgeen Genéro Zeefuik tegen NEC liet zien, maar zei ook: „Een talent wordt vaak anders beoordeeld dan een topspeler die er in grote wed strijden moet staan." Zeefuik kan zijn contract met PSV verlengen en Rutten juicht dat toe. „Het is een talent waar méér uit te halen valt. Dat heeft hij sinds het trainingskamp in januari bewe zen." PSV heeft in Glasgow aan een ge lijkspel van 1-1 of meer genoeg om de 0-0 in de thuiswedstrijd onge daan te maken. Bij een nederlaag is de club uitgeschakeld. Mounir El Hamdaoui maakt op nieuw geen deel uit van de wed strijdselectie van Ajax. Trainer Frank de Boer maakte gisteren be kend dat hij zonder de 26-jarige aanvaller afreist naar Rusland voor de return in de achtste finales van de Europa League van morgen te gen Spartak Moskou. Ajax .verloor vorige week de thuiswedstrijd met 0-1. El Hamdaoui botste begin maart, tijdens de rust van de halve finale om de KNVB-beker tegen RKC Waalwijk, met De Boer. Sindsdien zit de voormalig speler van AZ niet meer in de selectie. Bij terug keer uit Moskou gaat De Boer om de tafel met El Hamdaoui. Het is nog niet bekend of dat gesprek op vrijdag of zaterdag plaatsvindt. De selectie van Ajax kent verder geen bijzonderheden. Doelman Jeroen Verhoeven zal opnieuw de geblesseerde Maarten Stekelen burg vervangen. Bryan Ruiz mist morgen ook de uitwedstrijd van FC Twente in de achtste finales van de Europa Lea gue tegen Zenit Sint-Petersburg. De aanvaller is nog niet helemaal hersteld van een spierblessure. Trainer Michel Preud'homme kan in Rusland ook niet over Douglas beschikken. De Braziliaanse verde diger is geschorst. FC Twente verdedigt tegen Zenit Sint Petersburg een voorsprong van 3-0. MADRID - De internationale wiel- renunie UCI gaat in beroep tegen de vrijspraak van de Spaanse ren ner Alberto Contador. Dat meldt de Spaanse krant AS. Het dagblad baseert zich op bronnen binnen de Spaanse wielerbond. De bond sprak Contador vorige maand vrij. Hij reageerde vorig jaar positief bij de Ronde van Frankrijk. Bij de winnaar van de Tour werden spo ren van clenbuterol aangetroffen. Hij werd aanvankelijk door de bond geschorst en mocht enige tijd niet aan wedstrijden deelne men. Volgens Contador zat het middel in vervuild vlees. DEN HAAG - De Nederlandse Boks bond (NBB) kan opgelucht adem halen. De tuchtcommissie van de internationale boksfederatie AIBA heeft de voorlopige schorsing van alle Nederlandse amateurboksers opgeheven. De AIBA heeft de bond wel een geldboete opgelegd van tweeduizend Zwitserse Frank, dat is nog geen 1600 euro. Aanleiding voor de voorlopige schorsing was het experimentele 'Final Four'-evenement, dat vorig jaar plaatsvond in Purmerend. Tij dens dat toernooi kwamen ama teurboksers zonder beschermende hoofdkap in de ring. Bovendien vochten zij, tegen de re gels van AIBA, twee wedstrijden per avond. Een waarschuwing van de AIBA, voorafgaand aan het eve nement, is destijds niet bij de juis te mensen terechtgekomen. Volgens NBB-directeur Chris Moerkerken mogen alle Neder landse amateurboksers, dus ook de deelnemers aan de Final Four, per direct weer meedoen aan inter nationale wedstrijden. Bovendien heeft hij goede hoop dat het EK in Rotterdam in okto ber alsnog doorgang zal vinden. „De contacten daarover met de Eu ropese bond (EUBC) geven ver trouwen." Om soortgelijke fouten in de toe komst te voorkomen, heeft de bond nieuwe protocollen opge steld voor de interne en externe communicatie. rust." Ook het feit dat hij gisteren van alle klassementsrenners de beste tijdrit reed, deed hem zicht baar goed. Lars Boom eindigde op de tweede plaats, negen seconden achter Fabi an Cancellara. Cadel Evans hield stand in het algemeen klassement. Hij zag Gesink wel naderen tot op elf seconden. „Toen ik halverwege hoorde hoe veel Gesink op me aan het goed maken was, wist ik dat ik in het laatste gedeelte nog meer moest ge ven", zei Evans. Tussen nummer twee Boom en nummer negen Gesink, nestelde nog een Raborenner zich in de top-tien van de tijdrit. Rick Flens werd knap vierde. Robert Gesink viert feest na zijn tweede plaats in de Tirreno. De Ach terhoeker krijgt het tijdrijden steeds beter onder de knie. foto Benati/EPA RIJSWIJK - De Rabobank maakt za terdag met vijf Nederlanders zijn opwachting in Milaan-Sanremo. De ploegleiders Nico Verhoeven en Jan Boven hebben Lars Boom, Rick Flens, Sebastian Langeveld, Tom Leezer en Maarten Tjallingii geselecteerd voor de eerste grote klassieker van het seizoen. Naast deze vijf doen de Australiër Michael Matthews, de Belg Maar ten Wynants en Oscar Freire mee. De Spanjaard is de kopman in Mil aan. Hij won de wedstrijd in 2004, 2007 en 2010. Bij Vacansoleil is lens Mouris de enige Nederlander. De ploeglei ders Jean Paul van Poppel en Hilai- re van der Schueren kozen verder voor de Sloveen Borut Bozic, de Fransman Romain Feillu, de Italia nen Marco Marcato, Alberto Onga- rato en Mirko Selvaggi en de Bel gen Björn Leukemans en Thomas De Gendt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29