zijn Arbeidsmigranten vinden prima stek in Seasun-unit pzc.nl/webwinkel De mooiste sprookjes van Grimm door Rutger Snijder Vastberaden maar wel een beetje verkleumd staan vier leerlingen van basisschool De Lonneboot langs de kant van de Oude Rijksweg in Nieuw- en Sint Joostland. Niels, Splinter, Joanna en Chantal zijn op deze koude dinsdagmorgen be zig met de laatste Staandehoudac tie van dit jaar. Samen met twee medewerkers van de gemeente en een zestal po litiemannen maken ze automobi listen bewust van hun rijgedrag. De actie houdt in dat in de straat alle auto's aan de kant worden ge zet nadat de snelheid is opgeme ten. Het doel is bestuurders er op te wijzen dat ze zich in een der tig-kilometerzone bevinden en dus ook niet harder dan dertig kilo meter per uur mogen rijden. Auto mobilisten krijgen van de kinde ren een groene kaart wanneer ze zich aan de snelheid houden, een gele kaart wanneer ze iets te hard rijden (tussen de dertig en veertig kilometer per uur) en mensen die veel te hard rijden krijgen meteen een bekeuring van een agent. Bij een gele kaart krijgen de automobi listen een waarschuwing, bij een groene kaart een complimentje. „U hebt achtentwintig kilometer per uur gereden, dus dat is niet te hard. Daarom krijgt u nu een groe ne kaart", vertelt Chantal aan een automobilist terwijl ze hem de kaart en een presentje (een knal oranje sjaal) aanbiedt. „Mensen zijn heel aardig, ook als ze een gele kaart krijgen. Ze geven ook altijd eerlijk toe dat ze te hard gereden hebben", zegt ze even la ter terwijl ze wat op en neer loopt om warm te blijven. „Behalve als ze een bekeuring krijgen, dan zijn ze natuurlijk niet blij", voegt klas genoot Joanna eraan toe. Dit gebeurde deze morgen maar twee keer. Er worden vooral veel groene kaarten uitgedeeld (negen tien). Dit is geen verrassing voor de gemeente. „Toen we in 2007 be gonnen met deze acties kreeg 21 procent van de bestuurders nog een bekeuring, vorig jaar was dat nog maar 9 procent", legt Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente uit. „Er is dus een duidelijke daling, zichtbaar. Vooral de kracht van herhaling is belangrijk. Een actie als deze is natuurlijk een moment opname, maar er zijn de hele dag agenten aan het controleren op de wegen. Als die controles wegval len, neemt het aantal snelheids overtredingen gelijk toe; mensen zijn op dat gebied echt hardleers." Resultaten acties #2007: groen (30%), geel (49%), bekeuring (21%) 2008: groen (35%), geel (52%), bekeuring (13%) 2009: groen (38%), geel (50%), bekeuring (12%) 2010: groen (48%), geel (43%), bekeuring (9%) 2011: groen (52%), geel (42%), bekeuring (6%) Totaal aantal uitgedeelde kaarten: groen (151), geel (121) en bekeuring (17) Scholieren Joanna en Chantal hebben een gesprekje met een automobilist. Met de staandehoudacties maken de kinderen automobilisten bewust van hun rijgedrag. foto Aart van Beizen door Luc Oggel KAPELLE - Het ziet er pico bello uit, het huisvestingscomplex voor ar beidsmigranten van tomaten- en paprikakweker Seasun in de Wil- lem-Annapolder bij Kapelle. Com missaris van de koningin Karla Pe- ijs verrichtte gisteren de opening. De units, die in een vorig leven dienst deden als seniorenwonin gen op Tholen, zijn van alle ge makken voorzien: keuken, woon- en slaapruimte, toilet/douche ruimte, flatscreen-tv, internetaan sluiting. Van een 'ghetto' of een 'kamp', zoals het complex door sceptici wel is genoemd, is in elk geval geen sprake. Op het complex wordt een beheerder gehuisvest die als bewoner direct in contact staat met de andere bewoners. Ge zamenlijke faciliteiten bestaan on der meer uit een recreatieruimte en een centrale was/droogruimte. De provincie stond namelijk niet te juichen over het initiatief erken de Peijs. Volgens haar is een oplos sing voor de langere termijn nodig om de huisvestingsproblematiek van arbeidsmigranten op met na me De Bevelanden het hoofd te bieden. Over het Seasuncomplex, een proef, sprak Peijs in elk geval waardering uit. „Het voldoet aan alle kwaliteitskeurmerken." categorie/DVD's en games 3 dvd-box Herbeleefde magische sfeer van deze unieke sprookjes! In deze 3 dvd-box vindt u Sneeuwwitje, Vrouw Holle en Tafeltje dekje. leder sprookje is een uitbeelding van de strijd tussen goed en kwaad. Deze sprookjes zijn vele malen bewerkt en naverteld, maar aan het begin van die traditie staan de onvergetelijke Gebroeders Grimm. Speelduurca. 3 uur. Adviesprijs 29,95 Lezersprijs 14,95* exclusief 2,95 verzendkosten. WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25