Proef in Veere met campers Sierbestratingsacties! 20% LOGUS GRATIS 1 1 imabo 1 II Raar dat ze die steen respectloos in een kuil hebben gedonderd' lAgus korting! Vanaf vrijdag 18 maart €18,95 15,95c Wildverband Raccolta H BLEIJKO l^ BLEIJKO Quadristone bestratingsset! t.w.v. 139,-* RECREATIE Alternatief voor wildkamperen Bodemsaneerders van Sturm en Dekker redden het 'historisch waardevolle object' uit het puin. foto Lex de Meester VEERE - Bij het stadje Veere is een gedenksteen boven de grond geko men uit 1872, ter herinnering aan de opening van het Kanaal door Walcheren op 8 september van dat jaar. Werknemers van Sturm en Dekker vonden de plaquette bij de bodemsanering voor de aanleg van een parkeerterrein bij Marina Veere. De steen lag tweeënhalve meter onder de grond tussen puin, afkomstig van de oude ka- naalsluis die zo'n zestig jaar gele den is vervangen. De plaquette is vrijwel identiek aan die op de dijk bij de sluizen in Vlissingen, waar het kanaal een jaar later werd ge opend. „Raar", zegt gemeentelijk archeoloog Bernard Meijlink, „dat ze die steen in Veere destijds res pectloos in die kuil hebben gedon derd. Want als getuigenis van een markante gebeurtenis op Walche ren is het toch een historisch waar devol object." De gemeente over weegt de steen op een mooi plekje te herplaatsen. door Henk Postma domburg - De gemeente Veere overweegt terreinen open te stel len waar in kampeerauto's over nacht mag worden. Om de voors en tegens te verkennen begint de gemeente met een proef bij het stadje Veere en waarschijnlijk ook in de buurt van Westkapelle. Even tueel worder er elders ook nog plekken voor aangewezen. Recreatie-wethouder René Mole naar (CDA) kondigde dit dinsdag avond aan tijdens een vergadering van de gemeenteraadscommissie voor Maatschappelijke Ontwikke ling. Het gaat om een besluit van Burgemeester en Wethouders. Vanuit vrijwel alle politieke par tijen rezen gisteravond vraagte kens. Alleen de SGP/CU reageerde laaiend enthousiast. Wethouder Molenaar zegde uitein delijk een korte notitie toe, waarin nader uitleg wordt gegeven. Maar wat de raadsfracties er ook van vin den, de proef gaat gewoon door. „Laat ik duidelijk zijn", reageerde Molenaar op vragen uit de com missie, „wij zijn niet van plan hier voor toestemming te vragen aan de raad." De kwestie is al uit en te na be sproken met de belangenorganisa ties van de recreatieondernemers (Vekabo en Recron). Volgens de wethouder zijn die al akkoord met de proef Wel is het zo dat de Veka bo (kampeerboeren) liever een wat andere aanpak hadden gezien dan nu aan de orde is. De proef met camperplaatsen wordt niet uitgevoerd in openbaar gebied, maar op terreinen van kampeerondernemers. „Die leg gen er eerder op toe, dan dat ze er aan verdienen", benadrukte Mole naar. Het initiatief moet een einde ma ken aan de groeiende problemen van het wildparkeren, en moet voorkomen dat de gemeente zich bij autokampeerders uit de markt prijst. „Er is een markt voor, en het gaat om mensen die over het algemeen veel geld uitgeven." Buiten een kampeerterrein in een camper overnachten is nu nog ner gens in Veere toegestaan. Volgens Molenaar leidt dat tot 'tal van be keuringen en vervelende situaties'. „We willen dat op den duur niet meer." De proef moet uitwijzen hoe het best op de behoeften kan worden ingespeeld. waaBBmaBBmammmBSÊmsmBsssBHamma BOUW- EU Af60UWM ATE RiAl£H Getrommeld en ongetrommeld, verkrijgbaar in 3 kleuren en 4 formaten. perm2 Getrommeld en ongetrommeld, verkrijgbaar in 3 kleuren. Nieuw formaat: 28 x 21 x 6 cm. Scan deze code met uw smartphone en bekijk de acties online! Deze acties zijn geldig van 18 t/m 31 maart 2011Prijzen zijn incl. BTW. Vraag naar de voorwaarden. Druk- en zetfouten, prijs- en product wijzigingen voorbehouden. 'Bij besteding vanaf €1000,- Op al het siergrind uit voorraad Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, 0118 - 69 00 25 Goes: Albert Joachimikade 33, 0113 - 21 54 01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24