4l Wattett Ui ZLerakzee nm il®8 Het huis op adres Bolwerk H4 was destijds de aanlei ding voor het gezin om te verhuizen naar Zierikzee. „We woonden en werkten in Rotterdam. Toen we dit zagen en al het moois eromheen, hebben we het meteen gekocht." Eenmaal aan de keukentafel is de verleiding groot om wat te gaan zitten mijmeren en in de verte te turen. Het huis ligt naast het Haven kanaal, vlakbij de jachthaven en de thuishaven van de vissersvloot. Ruim twee kilometer verderop is de Oosterschelde. Er is van alles te zien. „Een gezellige drukte", noemt Michel het. „We hebben er absoluut geen last van, zelfs niet als het haventje vol ligt." De woning bestaat eigenlijk uit twee huizen. Het voorste pand is uit 1910. In i960 is er een huisje tegenaan gezet. Wat daar de reden voor is geweest, weet Michel niet. Nu zijn de twee huizen bij elkaar getrokken. Bezoekers bellen beneden aan, op straatni veau. Hier zijn de garage met aangrenzende bijkeuken en binnenplaats. Omdat het in de dijk is gebouwd, is de rest van het huis een niveau hoger. Ook de tuin. Die ligt op het zui den. Een deel van de oude vestingmuur dient als omheining. „Je ziet iedereen lopen, maar niemand ziet jou", zegt Michel. „We hebben veel privacy." Via een trap kom je in de hal op de eerste verdieping waar de officiële voordeur is. „Na tuurlijk laten we ons bezoek langs deze kant binnen." Michel wijst op de zware voordeur. Boven de deur een prachtig glas-in-lood raam pje met een afbeelding van een oud zeilschip. Links, aan de kant van de haven, is een knusse kamer waar Michel zijn werkruimte heeft. Hij runt zijn eigen bedrijf Bolwerk Consultancy, een bureau gespecialiseerd in werving, selectie en detachering in de techniek. Rechts is de woonkeuken van waaruit het andere huis be reikbaar is. In dit huis is de woonkamer. „Met open haard en uitzicht op de stompe toren van Zierikzee." Het huis heeft in totaal vijf slaapkamers, verdeeld over het voorhuis en het achterhuis. De bovenverdieping aan de voorkant is het domein van de dochters Femke (13) en Marise (15). Ook hier weer een geweldig uitzicht. „Bij helder weer zie je het water in de Ooster schelde fonkelen. Zelfs Colijnsplaat is dan goed te zien. Dat water zo dichtbij gaf destijds de doorslag om het huis te kopen", zegt Michel. „In de zomer zwemmen we dagelijks in de Oosterschelde. Dan bind ik de skates onder en binnen tien minuten staan we met onze voeten in het water. Mijn dochter Femke gaat vaak mee. Zij houdt van water." Nadelen heeft het huis niet volgens Michel. „Nee, het is een plezierig huis. Ik heb er geen moment spijt van gehad." Elian van 't Westeinde dinsdag 15 maart 2011 Het huis van Michel Kooij is groot genoeg voor zijn gezin en bedrijf Op een oude vestingmuur naast de haven in Zierikzee woont Michel Kooij met zijn dochters Marise en Femke. Zo'n acht jaar geleden kocht hij een woning die toê was aan een grondige opknapbeurt. Na vijfjaar timmeren en klussen is hij tevréden. Het huis is ruim genoeg voor zijn gezin en zijn bedrijf. En ondanks dat het op de drukste plek in Zierikzee staat, biedt het toch de nodige privacy «SM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64