sport 129 en klimmer bij Sterrenelftal Urawa stuurt Petrovic en Bogers naar huis, Havenaar heeft geluk Zwinstedenloop koerst af op record m Niet afgeschreven WK kunstrijden verschoven Sterk optreden Alfons is goed voor een negen 1I 2 2E I 12 m j dinsdag 15 maart 2011 'De top-tien halen moet wel lukken. Zeker gezien het zelfvertrouwen die ik hier gekregen heb' Wout Poels over de Tour de France door Ad Pertijs MACERATA - Voor de start van de zesde etappe van Tirreno-Adriati- co zei een trotse Wout Poels het al: „Ze zullen na dit weekeinde nu wel weten dat er nog een tweede Nederlander is die omhoog kan rij den." Na gisteren weten 'ze' nog meer dat de 23-jarige Limburger klimmersbenen heeft. Poels spurt te in de loodzware finale naar het Piazza delle Liberta van Macerata achter winnaar Cadel Evans naar de zesde plaats. „Ik zat met de tranen in mijn ogen", zei Michel Cornelisse, zijn ploegleider bij Vacansoleil, even la ter. „Basso kon hem nog maar net kloppen voor de vijfde plaats en mannen als Garzelli en Gilbert laat hij gewoon achter zich." Wie is deze renner, die momen teel met de ontwapende blijheid van een junior tussen de grote na men rijdt? „Dit soort dingen liet hij vroeger bij de beloften ook al zien, maar dan werd hij de dag er op vaak op twintig minuten gere den. Dat laatste zie je nu niet meer", zegt Nico Verhoeven, die hem als ploegleider van Rabobank al jaren kent. Poels kwam in 2006 naar Fondas, de voorloper van het huidige Va- cansoleil-DCM. Zijn oudere broer Norbert reed toen ook al voor de formatie van Daan Luijkx. „Dat Met een minimum aan koersda- gen laat Cadel Evans in de Tirre- no-Adriatico zien dat hij nog lang niet afgeschreven is. „In een Australische krant las ik dat het voorbij is met mij. Nou ja. Ik ben pas 34 jaar", grapte de kop man van BMC nadat hij de rit had gewonnen. Evans gaat met een voorsprong van 9 seconden op Michele Scarponi, twaalf op Ivan Basso en vijftien op num mer vier Robert Gesink de af sluitende tijdrit in. mmmmmmmmzsmmm had er echter niets mee te ma ken", zegt de teambaas. „Wout viel ons bij de junioren al op. Hij won een koers in Duitsland en daarna hebben we hem als junior al bij onze vereniging WWV buiten landse wedstrijden laten rijden." Klimmen kon kleine Wout altijd al als de beste. Op het WK vorig jaar in Geelong stond hij er ook in de finale. Toch zegt hij zichzelf de ze week te verbazen. „Ach, je zoekt iedere keer toch weer naar een bevestiging", klinkt het haast verontschuldigend. Waar Poels deze Tirreno-Adriatico echter vooral blij van wordt, is het feit dat hij dag. na dag goed is in lange, zware ritten. Precies zoals Verhoeven het ook ziet. Cornelisse heeft hem afgelopen weekeinde wat dat betreft de goede weg gewe zen. „Als Wout zich rustig houdt, kan hij dit. Dat wist ik en nu weet hij het ook." Bijna verlegen durft Poels het nu ook uit te spreken. „Het begint bijna normaal te wor den, maar het is wel mooi." Dat onbevangene ontroert Cornelisse. „Terug in de bus vertelt hij dat Ro bert Gesink hem in de finale nog aanmoedigde. 'Zet hem op Wout'. Gisteren in het hotel feliciteerde Mare Sergeant van Omega hem. Met een rood hoofd deinst hij dan verlegen terug." Na de affaire-Riccö is de internatio nale doorbraak van Poels voor Va cansoleil een zegen. „Het was al de bedoeling dat hij binnen twee jaar de rol van Riccó en Mosquera zou overnemen als klassementrenner, die ook ritten kan winnen", zegt Daan Luijkx. Nu Riccö nu al weg is, gaan we de druk echter niet op voeren. We zijn altijd zuinig met hem omgegaan en zullen dat nog even blijven doen. Als hij de Tour rijdt, verwachten we van hem nog geen plek in de top-tien." De Tour winnen is de grote droom van Poels. „Maar ik weet ook dat dat moeilijk zal worden. De top-tien halen moet wel luk ken. Zeker gezien de boost aan zelf vertrouwen die ik hier gekregen heb." DEN HAAG - Zeljko Petrovic en Adrie Bogers keren vandaag vanuit Japan terug naar Nederland. Ura wa Red Diamonds, de Japanse werkgever van het trainersduo, heeft het tweetal een week met va kantie gestuurd. De Japanse voet balbond heeft de hervatting van de competitie tot ten minste 2 april uitgesteld. In Japan zijn nog enkele andere Nederlandse trainers en spelers werkzaam. Keeperstrainer Dido Havenaar (53) van Nagoya Gram pus Eight, zegt aan de ramp ont snapt te zijn. De ex-doelman van FC Den Haag die al 27 jaar in Ja pan woont en werkt, was vrijdag met zijn ploeg op weg naar Sen- dai, de stad die het zwaarst door de aardbeving is getoffen. Aanvankelijk zou de ploeg de af stand van 650 kilometer vliegen. Maar op het laatste moment werd besloten de hogesnelheidstrein te pakken. Halverwege de rit begon nen de schokken en stopte de trein. Zeven uur later konden ze met een bus terug naar huis. Wa ren ze met het vliegtuig gegaan, dan zouden ze drie kwartier voor de aardbeving in Sendai zijn ge land. Het vliegveld en omgeving wer den door de tsunami overspoeld. „Voor het zelfde geld had ik in dat vliegtuig gezeten. Je moet er niet aan denken", aldus Havenaar, die geen plannen heeft het land te ver laten. Petrovic en Bogers, die in Saitama Zeljko Petrovic op 300 kilometer van het epicen trum verblijven, trainden gisteren nog met de selectie. „De spelers vonden dat een prettige afleiding tussen alle ellende door", zegt Pe trovic „Na de training kwam de clubleiding met de mededeling dat iedereen een week vrijaf krijgt. Voor ons waren al tickets naar Ne derland geregeld. Het was nog een hele toer omdat Frankrijk alle land genoten uit Japan evacueert. Wij verlaten Japan op uitdrukkelijk ver zoek van de club. Urawa vond het beter dat we naar onze families zouden gaan in de veronderstel ling dat die wel erg ongerust zou den zijn. Die Japanse mensen zijn zo lief en Petrovic en Bogers zijn sinds twee maanden aan het werk bij Urawa Red Diamonds. Vrijdag stond Adrie Bogers met zeven talenten uit de club op het veld bij de zwaarste aardschok. De lichtmas ten langs het veld zwaaiden flink heen en neer, maar daarna hervat te hij de training. Voormalig PSV en NEC-coach Dwight Lodeweges is hoofdtrainer bij JEF uit Ichihara. Daar is wel veel schade ontstaan door de aard beving en de daarop volgende ts unami. Sander van Gessel speelt bij die club. Hij werd vrijdag met vrouw, kind en schoonfamilie geë vacueerd uit zijn tienhoogapparte- ment en moest de nacht doorbren gen in een gebouw van de club. Van Gessel zegt geen plannen te hebben om temg naar Nederland te keren. TOKIO - De wereldkampioenschap pen kunstrijden, die binnenkort in Tokio zouden worden verreden, zijn uitgesteld vanwege de zware aardbeving die Japan heeft getrof fen. De internationale schaatsfede- ratie ISU heeft dat gisteren gezegd. De wedstrijden zouden op 21 maart beginnen. Wanneer ze wel worden gehouden is nog niet be kend. Er wordt naar een oplossing gezocht. SLUIS - De Zwinstedenloop koerst zondag 20 maart af op een evena ring van het recordaantal deelne mers in 2010. Vorig jaar vonden zo'n 1500 lopers en loopsters hun weg naar Sluis. „En dat aantal halen we dit keer vermoedelijk weer", zegt secretaris Harry van Ierland van het organi satiecomité. Hij maakt er wel een kanttekening bij. „Het aantal Zeeuwse vooraanschijvingen loopt achter bij vorig jaar. Opmerkelijk. En eigenlijk onverklaarbaar. Want er is niks veranderd. De wedstrijd dag op de derde zondag in maart niet en ook het aantal loopjes in MIDDELBURG - Ferry Alfons vertolk te zaterdag een belangrijke rol bij Hoek in de thuiswedstrijd tegen Rijnsburgse Boys (1-1). De midden velder opende de score en speelde een prima wedstrijd. Het leverde hem uiteindelijk een negen op en vanzelfsprekend een plaats in het Sterrenteam. Alfons kreeg in het elftal van de week ge zelschap van zijn ploeggenoten Jorg van Nieuwenhuijzen en Niels de Loof Zij kregen een acht voor hun optreden tegen Rijnsburgse Boys. Voor het overige waren de cijfer- waarderingen dit weekeinde opval lend laag. de buurt niet." Traditiegetrouw is het Vlaanderen boven tijdens de Zwinstedenloop. Ook vorig jaar ging de zege in de halve marathon naar een Belg. Gino van Geyte uit Zwijnaarde snelde naar de winnen de tijd van 1.06.32. Beste Zeeuw was de uit Sluiskil afkomstige, maar in Den Haag woonachtige Pascal van Troost. Hij finishte in 1.12.01 op de zestiende plaats. Bij de vrouwen won vorig jaar Ria Thienpondt uit Brugge. Zij zege vierde in 1.19.13. Frédérique Ver- sluijs uit Zuidzande was op de vijf de plaats in 1.28.02 de beste Zeeuw se deelneemster. De halve marathon van de Zwin stedenloop gaat om 13.00 uur van start vanaf de Groote Markt. De Vijf van Sluis en de Tien van Sluis beginnen respectievelijk om 12.00 en 12.45 uur. De Kidsrun wordt vanaf 11.30 uur gelopen. Net als in voorgaande edities is er een club klassement. Daarbij geldt de som van de gelopen tijd van de vijf bes te atleten op de halve marathon. De eerste plaats is goed voor 445 euro. Ook zijn er prijzen voor de atletiekverenigingen met de groot ste afvaardigingen. In die categorie ontvangt de nummer één 150 eu ro. per 14-03-2011 klasse; goals factor 1 Rachid Bouhoudane Vosmeer 4B zat 26 4 Timmy Goossens Philippine 5A j zon 26 1 3 Morad Bobouh Zeel. Middelburg 3A zon 17 1,5 4 Lodewijkvan Keeken IJzendijke 5A zon 25 1 5 Maarten Griep Heinkenszand 3A j zat 14 1,5 Niels Kole Wemeldinge 4A f zat 1 Frank van der Helm Zierikzee 4B i zat 1 8 Mariusz Mosiej Kwadendamme 5B j zon 20 9 Pieterde Munnik DFS 3A zat 13 1,5 10 Peter Dieleman Zaamslag 1C zat 9 Arno van de Berge Kruiningen 4B zat 18 1 Kyle Doesburg Goes zon 1,5 j 13 Thomas Vos Zierikzee 4B zat 17 1 14 Yannick van As Nieuwdorp '2E L zat WAN DE WEEK (Maarten van Voorerr (FC Dauwendaele) Cijfer: 8 Besar Xhoxhaj (Rcs) Cijfer: 8 'Jorg van 1 Nieuwenhuijzen (Hoek) Cijfer: 8 J Niels de Looy (Hoek) Cijfer: 8 iJohan v. Rumst (Zaamslag) Cijfer: 8 Mill Mendes (Hoek) Cijfer: 7 (Mario de Foui (Zaamslag) Cijfer: 7 Ferry Alfons (Hoek) Cijfer: 9 RolantQuist 2Björn Quartel r (Kloetinge) L Cijfer: 7 3 )David de Haan (Zaamslag) L Cijfer: 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59