zeeland 123 Kleine school Flexibel school slechts een gehucht gggSjgg Ondernemers onderschatten overval Lezing over tsarenhof bij vrouwen Passage Anders Lezen aan bod in bibliotheek Informatieavond over ov-chipkaart Muzikale middag fiZi belooft veel variatie dinsdag 15 maart 2011 S Kinderen op een kleine school leren volgens de organisatoren onder meer om zelfstandig te werkenbetrokken te zijn bij kinderen van een andere leef tijd en. ook mee te kunnen denken op meerdere denkniveaus. Voor de twee leerkrachten is flexibiliteit het sleutelwoord. Zij combineren beiden vier groepen, moeten snel kunnen schakelen, vierdubbel voorberei den en nakijken. De Stove is een dependance van 't Staepei'ofin Renesse. Restaurant De Eetkamer Wagenaarstraat 13 -15 Middelburg 0118-635676 8S888Si8M8®&Sg8iK door Luc Oggel GOES - Hij heeft zijn verhaal al vaak verteld, brood- en banketbak ker Paul van der -Westen uit Oos terhout. De ene keer lukt dat beter dan de andere. Gisteravond, tij dens een informatiebijeenkomst over winkelovervallen in het Goe- se stadskantoor, ging het goed. Van der Westen vertelde de volle zaal ondernemers en hun perso neel weer over die 15e juni in 2007, toen hij op brute wijze werd over vallen. De dader, die een zogehe ten bolletjespistool gebruikte ('Maar goed ook, anders had ik hier niet gestaan'), is gepakt en had spijt van zijn daad. Hij wilde zijn excuses aanbieden aan Van der Westen, die daar uiteindelijk mee instemde. Bij de 'confronta tie' bleek dat de overvaller één van de winnaars was van een kleur- wedstrijd die Van der Westen in 1999 bij de opening van zijn win kel had uitgeschreven. Hij vond, zo gaf hij aan, Van der Westen 'al tijd zo'n aardige man' en dacht dat hij hem wel even wat geld kon af troggelen. Het was onbezonnen, maar juist die zogeheten impulsovervallen ko men vaak voor, werd gisteren dui delijk tijdens de door de Kamer van Koophandel, politie, gemeen te Goes en Regionaal Platform Cri minaliteitsbestrijding (RPC) Zee land belegde avond. Vaak levert dit voor de dader een kleine buit op, maar ook een trauma voor de on dernemer en de medewerkers. Zeeland is nog relatief rustig wat betreft winkelovervallen. Volgens politiecommissaris Jaap Holle- brand gaat het om veertig zware incidenten per jaar. Aan de hand van praktijkvoorbeel den gaf criminaliteitspreventiegoe roe Fred Stuij de Zeeuwse onder nemers tal van tips, die soms ver bluffend simpel zijn. Laat de deur van je winkel niet openstaan als je het alarm uitzet, bijvoorbeeld. Óf als je 's nachts wordt gebeld door de meldkamer dat er een inbraak is, je altijd moet checken of het wel écht de meldkamer was. Hoe? Gewoon terugbellen. „Veiligheid is hartstikke zeuren", aldus Stuij. Onvermijdelijk was natuurlijk de 'overvaller' die ineens al schreeu wend vanuit de coulissen sprong en Stuij een pistool op zijn hoofd zette. Het ontlokte één van de on dernemers in de zaal de vraag of je als winkelier een wapen in de zaak mag hebben. Nee dus. Je komt dan in een geweldsspiraal te recht, wat gierend uit de klauw kan lopen. In plaats daarvan is het veel beter zo snel mogelijk 112 te bellen en een zo duidelijk moge lijk signalement te maken. Op pa pier. Stuij daagde de toehoorders uit om vandaag met hun perso neel om de tafel te gaan zitten en eens na te gaan hoe de zaken zijn geregeld. Dat advies zal in menig winkel worden opgevolgd. BRUINISSE De van oorsprong Russische histo rica Lika Smirnova uit Baarn geeft donderdagavond een presentatie over de pracht en praal van het tsa renhof. Smirnova spreekt op uitno diging van Passage, de christe- lijk-maatschappelijke vrouwenbe weging. De openbare bijeenkomst wordt gehouden in het Vereni gingsgebouw, aanvang 19.45 uur. ZIERIKZEE Mensen met een leeshandicap kun nen zich vandaag laten informeren in de bibliotheek in Zierikzee over 'Anders Lezen, als gewoon lezen niet meer gaaf. De voorlichtingsbij eenkomst wordt gehouden in sa menwerking met de Koninklijke Visio. Ervaringsdeskundigen vertel len over hun ervaringen en demon streren hulpmiddelen en appara tuur. Een bibliotheekmedewerker licht het Loket Aangepast Lezen toe. Er is een informatiepunt inge richt in de Zierikzeese bieb. De bij eenkomst duurt van 9.30 tot 12.00 uur. De toegang is gratis. SIRJANSLAND Vrouwen van Nu afdeling Duive- land houdt donderdag 17 maart een informatieavond over het gebruik van de recent ingevoerde ov-chip- kaart. Een 'vervoerambassadeur' komt uitleg geven over het gebruik van de chipkaart, zowel binnen als buiten de provincie Zeeland. Alle vragen komen aan bod. Er is vol gens de organisatie sprake van een duidelijke toelichting en, voor zo ver van toepassing, bijbehorende documentatie. De avond wordt gehouden in het Verenigingsgebouw in Sirjansland en begint om 19.30 uur. De toegang is vrij. ZIERIKZEE Wie zondag zin heeft in een muzi kale middag, kan terecht in fiZi. Vanaf 15.00 uur treden John Ja mes op. Het duo 0ames van de Wa ter en John Muis) brengt Portugees /Braziliaanse muziek. Na de pauze vult David Egter van Wissekerke het duo aan. Het nieuwe trio brengt 'op subtiele wijze' pop songs uit de jaren zestig. Bil Voor informatie over deelname aan de Mega Playback-show op zaterdag 2 april in Brogum in Zierikzee kun nen belangstellenden terecht bij: playback.prosoundproductions.nl. Via deze website kunnen deelne mers zich ook aanmelden. Of anders mailen naar: info@prosoundproductions.nl of c.vantiggelhoven@hetnet.nl Dit in tegenstelling tot de verwijzing in de PZC van zaterdag 12 maart. Vlnr: leerkracht bovenbouw Maaike Blom, Marlies van Pijkeren (dorpsraad) en leerkracht onderbouw Yvonne van de Velde foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55