Zeeland PZC Raad stuurt voorstel rondweg terug Springkussen voor 'snelste' school SCHOUWEN-DUiVELAND 22 en 23 RECREATIEVERDEELWEC Partijen hekelen rammelende financiële onderbouwing 24 en 25 almanak Stoptrein Uit de winterslaap Dorp Noordwelle zou zonder school een gehucht zijn Dinsdag 15 maart 2011 i Tegenwoordig kent de hele wereld Den Osse Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeenteraad wil het raadsvoorstel Rondweg Scha- rendijke niet verder in behande ling nemen. De financiële onder bouwing rammelt volgens de raad aan alle kanten en op basis van aannames en veronderstellingen wil de raad geen beslissing nemen. De kritiek op het voorstel was gis teravond hard. „Onbegrijpelijk dat we dit voorstel voorgelegd krij gen", zei Tom Soeters van de WD. „De meerkosten zijn niet helder en er wordt gewerkt met verschillende prijspeilen. Zo kun nen we niet kiezen", zei Erika Ca- pelle (Christenunie). „Dit voorstel is niet rijp voor behandeling in de raad" concludeerde Michiel Weze- poel (D66). Het college stelde de raad voor te kiezen voor een tracé voor de rondweg Scharendijke die vlak langs het dorp loopt. Dit tracé ge niet de voorkeur van de provincie, die de aanleg moet betalen. De ge meenteraad heeft eerder een mo tie aangenomen waarin de voor keur wordt uitgesproken voor een rondweg die wat verder van het dorp ligt, het zogenoemde water looptracé. De provincie vindt deze route ook goed, maar dan moet de gemeente wel opdraaien voor de meerkosten want deze weg is wat langer. Die meerkosten raamt wet houder Wim Stouten op ongeveer 8 ton. Berekend, zo zei hij gister avond, op basis van de kosten waar de provincie Zeeland reke ning mee houdt. „Die weg kost 2,6 miljoen, gedeeld door het aantal meters en dan kom je uit" op 3000 euro per strekkende meter." De raad had geen waardering voor deze globale berekening. Dat werd er niet beter op toen halverwege de discussie de wethouder aangaf dat de meerkosten ook wel eens la ger kunnen uitvallen en toen noemde hij een bedrag van 500.000 euro. „Wij zijn teleurge steld in dit stuk, wij zijn teleurge- B5BSBHR steld in de antwoorden die de wet houder geeft. De wethouder geeft zelf toe dat de berekeningen on nauwkeurig zijn en dan schiet hij ook nog eens van acht ton naar vijf ton. Zet de kosten eerst goed op een rijtje, dat is het college ver plicht", zei Soeters. Daarmee ver woordde hij het gevoel van de he le raad. Het college zal eerst met een onderbouwde kostenbereke ning moeten komen voor de raad een besluit neemt over de route van de rondweg. ELLEMEET - Nog een paar dagen wachten en dan gaan de meeste campings weer open. Tijd om de caravans uit de winterstallingen te ha len. Mari Kristelijn uit Ellemeet heeft het er maar druk mee. Gisteren is hij begonnen met het uitrijden van de caravans uit zijn winter stalling om naar de verschillende campings te brengen en ook vandaag is hij daar nog mee bezig. Dat het de hoogste tijd is blijkt wel uit de telefoontjes die hij krijgt van mensen die staan te popelen om hun zomerresidentie weer in te richten. foto Dirk-jan Gjeltema door Claudia Sondervan GOES - De basisschool in de Ooster- schelderegio die donderdag, de Dag van de Leerplicht, het eerste iedereen in de klas heeft zitten, krijgt een dag lang een springkus sen van het Regionaal Bureau Leer plicht in Goes. Het gaat er die dag om dat alle leer lingen en leerkrachten zo vroeg mogelijk en compleet aanwezig zijn. Op het moment dat het laat ste kind op het schoolplein is, belt de schooldirecteur het Regionaal Bureau Leerplicht. Inspecteur Ien Blaasse denkt vanaf 7.15 uur klaar te moeten zitten. „Ik denk wel dat er scholen zijn die het extra vroeg proberen te ma ken." Blaasse stuurt vervolgens di rect een verhuurbedrijf met een springkussen naar de winnaar. Omwille van eerlijke kansen zijn er twee prijzen: één voor een Tip? redactie@pzc.nl school met minder dan honderd leerlingen, en één voor scholen met meer dan honderd leerlingen. Afhankelijk van de aanrijtijd kan er donderdag nog voor het eerste speelkwartier een springkussen staan, 's Middags gaan de mede werkers van het bureau Leerplicht de scholen voor voortgezet onder wijs langs met de Verzuimkaart: die geeft verzuimcijfers weer en geeft tips hoe verzuim te voorko men. Het was echt geweldig geweest voor die Goese middelbare scholieren. Een heel weekend naar Den Haag om er met leeftijdgenoten uit binnen- en buitenland Verenigde Naties-je te spelen. Na drie dagen debatteren stapten de diplomaten-in-de-dop op de trein, te rug naar Zeeland. Een van hen moest in Kruiningen-Yerseke uitstap pen, want haar oma vierde haar ver jaardag met een etentje in Yerseke. Vader verliet de dis om zijn dochter op te pikken op het station Kruinin gen-Yerseke. De trein arriveerde, maar dochter was in geen velden of wegen te bekennen. Naar haar mo biele telefoon gebeld. „Waar ben je?" - „Nou, gewoon, voor het station." „Welk station?" -„Nou, gewoon, Krul.. Ehhh, 0 nee, Krabbendijke...", zei zijn wereldwijze dochter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53