Zaamslag sterkste in eenzijdige derby 30 Voetbalsters Oranje loten tegen Engeland VROUWENVOETBAL Voetbalsters van Steen verrassen met zege op veld van Internos Schouws elftal op 14 juli tegen NAC Cricketteam blijft verliezen op WK Boschker plakt er nog een jaar aan vast bij FC Twente Prima prestaties leden turnschool dinsdag 15 maa'rt 2011 door Eddy van der Hooft en Aector Dooms TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen konden zondag niet voor een stunt zorgen in de uit wedstrijd tegen Nemelaer. De door vakanties verzwakte ploeg van trainer Dennis Sanches ver loor in Haaren met 4-0 van de kop loper. In de vierde klasse verraste Steen met een zege in Etten-Leur op Internos: 1-2. In de tweede klasse van het zater dagvoetbal klopte IJzendijke Ze venhoven met 3-1.' Zaamslag de derby in de vierde klasse tegen Koewacht met riante cijfers: 4-1. OOSTERLAND De datum voor de oefenwedstrijd van het Schouws voetbalelftal te gen eredivisionist NAC Breda is vastgesteld op donderdag 14 juli. Het duel begint dan om 19.00 uur en wordt afgewerkt op het veld van SV Duiveland in Oosterland. NAC Breda belegt in de zomer een trainingskamp in Zeeland. De Bra banders zitten van 11 tot en met 16 juli in Kamperland. Zondagvoetbal. Tweede klasse. Nemelaer-Temeuzen 4-0 (2-0): Terneuzen moest in de uitwed strijd tegen Nemelaer een aantal basiskrachten missen en was daar om bij voorbaat kansloos tegen de koploper. Na amper zeven minu ten spelen was het al 2-0, maar daarna hield de Zeeuws-Vlaamse tweedeklasser lange tijd knap stand. Pas halverwege de tweede helft werd het 3-0. De 4-0 viel twee minuten voor tijd uit een strafschop. Vierde klasse. Internos-Steen 1-2 (1-1): Internos was de betere ploeg, maar het geluk was aan de kant van Steen. Een late treffer van Arielle Stolk, haar tweede van de middag, bezorgde de koploper een kater. Vijfde klasse. Axel-Nieuw Borg- vliet 7-0 (3-0): Axel had geen enke le moeite met middenmoter Nieuw Borgvliet en boekte alweer de twaalfde zege in dertien wed strijden. Doelpunten Axel: Alicia Huijsman 3x, Debbie Bakker 2x, Linda van Meurs en Kimberley Boddaert. Hontenisse-MOC'17 1-1 (1-0): Hontenisse miste zowel Fanny Kool als Katrien de Visser en was aanvallend daarom veel minder op dreef dan normaal het geval is. Scoreverloop: Beau Bouwens 1-0,1-1. Vogelwaarde-Vivoo 2 4-1 (2-0): Vogelwaarde had geen problemen met Vivoo. Halverwege was het al 2-0. Daarna werd het vervolgens 4-0 en 4-1. Scoreverloop: Anne Dieieman 1-0, Francis Collet 2-0, Anne Dieieman 3-0, Lotte Baauw (strafschop) 4-0, 4-1 Zaterdagvoetbal. Tweede klasse. IJzendijke-Zevenhoven 3-1 (0-0): Maud Kuijpers zette de thuisclub vlak na rust op een t-o-voor- sprong, waarna Natasja Hoogstad de marge verdubbelde. Een eigen doelpunt van Zevenhoven beteken de de 3-0. In de slotfase scoorde Zevenhoven nog tegen: 3-1. Vierde klasse. Zaamslag-Koe- wacht 4-1 (2-0): De derby miste de spanning, omdat Zaamslag be duidend sterker was dan Koe wacht. Een opvallende rol in de ploeg van trainer Guust de Waele was weggelegd voor Karin Schelle- kens. Zij maakte twee doelpunten uit rechtstreeks genomen vrije trappen (2-0 en 3-0). De thuisclub kwam via een treffer van Diana lansen op een i-o-voorsprong toen de keepster van Koewacht de bal na een inzet van Schellekens moest lossen. Debby van Regen mortel deed nog iets terug voor Koewacht (3-1), maar Nienke Rade makers had voor Zaamslag het laat ste woord: 4-1. ENSCHEDE - Doelman Sander Bo schker (40) blijft nog een seizoen bij FC Twente. Beide partijen be reikten gisteren een akkoord over contractverlenging. De clubman te kent bij tot medio 2012. „Omdat het voetbal nog veel te leuk is, heb ik geen moment ge dacht om te stoppen", liet Bosch ker weten. „Van oud-voetballers heb ik vaak genoeg gehoord dat je zo lang mo gelijk moet doorgaan. Voetbal is namelijk het mooiste wat er is. FC Twente en ik weten wat we aan el kaar hebben. We waren er dan ook snel uit met de contractbespre kingen", aldus de doelman. Sinds begin van dit seizoen is Bo schker zijn basisplaats kwijtge raakt aan Nikolai Michailov. Wel is hij in het bekertoernooi de eerste keus van de Belgische trainer Mi chel Preud'homme. Waarschijnlijk speelt Boschker in mei derhalve de finale met FC Twente tegen Ajax. Hij debuteerde in november 1989 in de hoofdmacht van de Tukkers. Boschker speelde tot dusver 546 competitiewedstrijden voor FC Twente. Hiermee is hij de speler in het Nederlandse betaalde voetbal die de meeste wedstrijden voor de zelfde club uitkwam. Boschker speelde daarnaast 64 bekerduels en 39 Europa Cupwedstrijden voor FC Twente. In het seizoen 2003-2004 maakte hij even een uitstapje naar Ajax. Hij kwam toen niet in actie in de eredivisie voor de Amsterdam mers. Na een jaar keerde hij terug naar Enschede. CHITTAGONG - Het Nederlands cricketteam blijft verliezen op het WK in Azië. Oranje bleek giste ren evenmin opgewassen tegen het minder hoog aangeslagen team van Bangladesh. Voor 18.000 toeschouwers in het uitverkochte stadion in Chit- tagong behaalde de thuisploeg een eenvoudige zege: 166/4 in 42 overs tegen 160 all out. Voor Nederland was het de vijfde opeenvolgende nederlaag bij het A-WK. Bangladesh boekte de derde groepszege en is daardoor nog in de race voor een plaats in de kwartfinales. Speciaal voor het duel met Nederland had de regering in Bang ladesh een nationale vrije dag afgekondigd. Oranje sluit het mondiale toernooi vrijdag af te gen Ierland in India. foto Themba Hadebe/AP tmassemBm nieuw vennep - Tijdens de eerste kwalificatiewedstrijden voor het NK turnen presteerde Turnschool Zeeland uitstekend. In de talenten divisie instap sprong de zeer knap pe bronzen medaille, met een uit stekend puntentotaal van 47,00 van Minnah Sharifi in het oog. Met een vierde positie voor Fre- derique Snijders en een zesde stek voor Ilse van Rijswijk was de turn school in deze klasse prima verte genwoordigd. Bij de pupillen 2 in de talentendivisie greep Rachelle Hamels net naast eremetaal. Met een puntentotaal van 49.650 werd zij vierde. Bij de meisjes jeugd ere divisie liet Diona van Herwijnen met 40.950 diverse talenten van Jong Oranje achter zich. uit 3SBS8 ZEIST - Aanvoerster Daphne Kos ter van het Nederlands voetbal team heeft strijdlustig gereageerd op de loting voor het kwalificatie toernooi voor het EK 2013 in Zwe den. Oranje werd gisteren in Nyon in groep 6 gekoppeld aan Enge land, Slovenië, Servië en Kroatië. „We hebben nog een appeltje te schillen met Engeland, dus kom maar op!", twitterde Koster kort na de loting. Ze doelde daarmee op de uitscha keling van Oranje bij het laatste EK in de halve finales door Enge land (1-2 na verlenging). „Gelukkig geen Duitsland", liet Koster ook nog weten. De titelhou der versloeg twee jaar geleden En geland in de finale met 6-2. De winnaars van de zeven groe pen en de beste nummer twee plaatsen zich voor het eindtoer- nooi. De andere zes nummers twee strij den om de laatste drie EK-tickets. Gastland Zweden is automatisch geplaatst. Nederland begint de kwalificatie- reeks op 21 september met een thuiswedstrijd tegen Servië. Dat is op 20 juni 2012 ook de laatste te genstander. Eind oktober van dit jaar komen de Engelsen op bezoek in Neder land. BADMINTON Derde klasse: Terneuzen 2-Sjuttul 1 5-3. Vier de klasse: Zeeland 1-Pluumpje 2 5-3, Den Os- saert 2-Zeeland 1 1-7, Astroidenl-Schepnet 1 7-1, Marathon 2-Schepnet 1 4-4. Vijfde klas se: Sjuttul 3- Rillandia 5 0-8, Schepnet 3-Sjut- tul 2 4-4, Schepnet 3-Rillandia 4 6-2, Rillandia 5-Terneuzen 3 1-7, Terneuzen 3-Schepnet 3 5-3. p- WIELRENNEN Tirreno-Adriatico. Zesde etappe: 1. Evans (Aus) 182 km in 4.37.58, 2. Visconti (Ita), 3. Scarponi (Ita), 4. Nibali (Ita), 5. Basso (Ita), 6. Poels (Ned), 8. Cesink, 32. Stamsnijder 2.08, 44. Langeveld 3.45, 50. Tankink 4.06, 76. Leezer 8.59, 103. Terpstra 10.43, 113. Boom 21.31, 119. Posthuma, 121. Flens, 141. Mou- ris. Algemeen klassement: 1. Evans 27.26.33, 2. Scarponi 0.09, 3. Basso 0.12, 4. Gesink 0.15, 5. Nibali 0.21, 6. Cunego (Ita) 0.24, 16. Poels 1.40, 46. Langeveld 15.54. ZAALVOETBAL Hulst. Rayoncompetitie. Poule A: CC Den Dullaert-IZV/IBS 2 2-1, ZOOT-De Meerpaal 2-4. Poule B: De Top/Ripa-IZV/ IBS 6-7, MicroAnalyse/Rue du Nord-MTS 7-4. Poule C: Imabo-Van Waes 4-6, Boehlé Reizen/ Spie-|De KASTT 8-17. Poule D: Café Ambiance-Beter- dak 5-10, Beltraffic- Lazarus 4-13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52