OV-kaart studenten beperkt binnenland 15 Voordelige reizen naar AZIË bij KRAS.NL! Moszkowicz pleit voor stopzetten zaak-Wilders HERVORMING 'Plannen studiefinanciering zijn gericht op kaalplukken studenten' Misbruik in kerk Aangifte tegen TROS vanwege stress muizen Eerste dag veiling spullen Juliana levert 1,6 miljoen op dinsdag 15 maart 2011 AMSTERDAM - De advocaat van Geert Wilders, Bram Moszkowicz, heeft de rechtbank in Amsterdam gisteren opnieuw uitgelegd waar om het proces tegen de PW-leider stopgezet moet worden. Hij gaf net als bij de eerste rechts zaak, die in oktober werd onder broken omdat er nieuwe rechters moesten komen, diverse redenen waarom het Openbaar Ministerie volgens hem het recht niet heeft Wilders te vervolgen. Ook vindt hij dat de rechtbank niet bevoegd is. Moszkowicz vindt onder meer dat het OM te veel verdenkingen op de tenlastelegging heeft gezet, ver geleken met de opdracht van het gerechtshof in Amsterdam. Het hof bepaalde in januari 2009 dat het OM de PW-voorman moest vervolgen voor haatzaaien, aanzet ten tot discriminatie en groepsbele- diging. Het OM had eerder juist gezegd niets strafbaars te zien in de uit spraken van Wilders. Morgen reageert het OM op de pre liminaire verweren van de advo caat. Zo is het OM volgens de verdedi ging zijn boekje te buiten gegaan door de film Fitna in zijn geheel op de aanklacht te zetten, terwijl in de opdracht van het hof alleen een aantal passages was opgeno men. Bovendien is de film niet in Nederland gepubliceerd maar via een Amerikaanse internetsite, al dus de advocaat. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie (OM) laat onderzoeken hoe het OM zelf is omgegaan met zaken van misbruik binnen de katholie ke kerk. Ex-procureur-generaal Da to Steenhuis leidt het onderzoek. De Kamer had om een onderzoek verzocht na berichten dat justitie zaken ten onrechte seponeerde. AMSTERDAM - Het Comité Dieren- noodhulp gaat aangifte doen te gen MAS Media BV en de pro grammaleiding van de TROS. Vol gens het comité heeft een aantal witte muizen in het televisiepro gramma Mijn vader is de beste veel stress, pijn en angst gehad. „Wij doen aangifte op grond van arti kel 36 van de Gezondheids- en Welzijnswet voor Dieren", meld de een woordvoerster gisteren. In de uitzending zat een muizenspel waarbij vaders met hun mond stukjes kaas uit een bak met mui zen moesten halen. Volgens het comité hadden de dieren weinig ruimte en raakten er ook muizen in de verdrukking. „Het leed is al geschied, maar we willen mensen attenderen op dierenleed en men sen laten nadenken over hoe we hier in de toekomst mee om moe ten gaan." Basisbeurs voor masterstuden- ten vervangen door leenstelsel en terugbetaaltermijn ver lengd van 15 naar 20 jaar. Plannen moeten per augustus 2012 ingaan. Studentenvakbond en Groen- Links kraken voorstellen. DEN HAAG - Studenten mogen van af augustus 2012 nog maar één jaar extra gebruik maken van hun OV-studentenkaart, bovenop de normale studieduur. Nu mag dat nog drie jaar extra. Daarnaast wordt de basisbeurs voor master- opleidingen vervangen door een sociaal leenstelsel. Om de studenten toch enigszins te gemoet te komen, wordt de terug betaaltermijn van de studieschuld verhoogd van 15 naar 20 jaar. Dat heeft staatssecretaris Halbe Zijlstra (Hoger Onderwijs) gisteren aan de Tweede Kamer geschreven. De regels van de aanvullende beurs worden vereenvoudigd, waardoor onder meer de partner toeslag voor studenten met kinde ren vervalt. Dit najaar presenteert Zijlstra het plan voor de hervor ming van de studiefinanciering aan de Tweede Kamer. De nieuwe regeling moet vanaf de zomer van 2012 gaan gelden. Volgens Zijlstra is de huidige rege ling van de studiefinanciering niet langer houdbaar. Daarnaast draagt het nieuwe stelsel volgens hem bij aan een kleinere overheid met minder regels. Eerder meldde de staatssecretaris dat hij studenten die langer dan een jaar extra over hun opleiding doen een boete van 3000 euro wil opleggen. Volgens het Interstedelijk Studen ten Overleg worden vooral de mas- terstudenten keihard gepakt. „Met name uitwonende studenten met een twee- of driejarige masterstu- die zijn de dupe", zegt voorzitter Guy Hendricks. „Het geld dat de overheid hiermee bespaart, -wordt niet geïnvesteerd in het onderwijs maar gaat naar de staatsschuld. Hoe willen ze het dan ooit voor el kaar krijgen om in de top vijf van kenniseconomieën te behoren?", doelt Hendricks op de ambitie van dit kabinet. „De plannen zijn gericht op het kaalplukken van studenten", meldt studentenvakbond LSVb. „Het zijn maatregelen die het mak kelijker of goedkoper maken voor de overheid maar een stuk duur der voor studenten." Oppositiepar tij GroenLinks denkt dat Zijlstra met het plan voorbijgaat aan de doelstellingen van de commissie Veerman. Die benadrukte dat de ambities voor de toekomst van het hoger onderwijs niet gerealiseerd kunnen worden als er bezuinigd moet worden. „Het nieuwe plan betekent voor de student echter méér betalen voor minder onder wijs", aldus Kamerlid Jesse Klaver. mmmmmmmmmmmmmsmssmsmsm AMSTERDAM - Een potentiële koper bekijkt geïn- de objecten. Dat gebeurde in het RAI Theater, Onder andere zeldzame porseleinen serviezen, teresseerd spullen uit de nalatenschap van konin- waar ruimte is voor 1500 mensen. Het veiling- kasten en stoelen en eeuwenoude zilveren theele- gin Juliana. Veilinghuis Sotheby's in Amsterdam huis maakte gisteravond bekend dat deze eerste peltjes gingen onder de hamer. De veiling duurt hield gisteren de eerste sessie van de veiling van veilingdag al 1,6 miljoen euro heeft opgebracht, tot en met donderdag. foto Peter de Jong/AP Stedentrip Shanghai 8 dagen incl. 5 x ontbijt Vertrek: van 15/4 t/m 10/6 beleef China in het bruisende Shanghai! boek voor sléchts 99 p.p. het optionele 3-daagse excursiepakket •inclusief vlucht, transfers, verblijf in Hotel Bund Riverside**** en ontbijt Zie www.kras.nl/36318 Rondreis Ceylon Compleet 16 dagen incl. 14 x ontbijt en diner Vertrek: van 20/5 t/m 7/10 met o.a. Anuradhapura, Dambulla, Kandy, het olifantenweeshuis Pinnawela, Galle en stranddagen in Hikkaduwa inclusief vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/74756 Incl. 2 binnenlandse vluchten! Rondreis Highlights of Vietnam 17 dagen incl. 14 x ontbijt Vertrek: van 14/5 f/m 15/10 gegarandeerd vertrek op 14/5 en 11/6 met o.a. Ho Chi Minh City, Can Tho, Ben Tre, Hoi An, Hué, Halong Bay en Hanoi inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/74760 AMAZING.. Rondreis Amazing Thailand Vele gegarandeerde vertrekdata! 15 dagen incl. 13 x ontbijt en 6 x lunch Vertrek: van 9/4 t/m 25/10 Zie www.kras.nl/25986 EXOTISCH... Rondreis. Exotisch Zuid-Thailand Ideale combinatie cultuur, jungle 15 dagen incl. 13 x ontbijt Vertrek: van 2/4 t/m 29/10 Zie www.kras.nl/36190 COMPLEET... Rondreis Thailand Compleet Alle hoogtepunten in één reis! 22 dagen incl. 20 x ontbijt en 9 x lunch Vertrek: van 7/4 t/m 20/10 Zie www.kras.nl/36275 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5o„m of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke 0f Is-TBIZCn Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5