24 Ondernemers onderschatten 't Zwaantje zoekt 'jeugdige' Soffio di Donne treedt op in Grote Kerk Optredens Kok Vos in locaties van SVRZ OVERVALSHOW Winkeliers tijdens soms confronterende bijeenkomst in Goes gewezen op Ons Genoegen houdt kaartkampioenschap Concert stedelijke harmonie in basiliek Inbrekers doen Terneuzen en Sas van Gent aan dinsdag 15 maart 2011 TERNEUZEN Het vierkoppige, Belgisch/Zwitser se ensemble Soffio di Donne geeft komende zaterdag een concert in de Grote Kerk in Temeuzen. Het vrouwelijk gezelschap brengt muziek (op blokfluit, klavecimbel en traverso) en zang uit de perio den van de renaissance tot de 18e eeuw. Het concert begint om 14 uur. Toe gang is gratis. www.soffio.org ZEEUWS-VLAANDEREN door Luc Oggel GOES - Hij heeft zijn verhaal al vaak verteld, brood- en banketbak ker Paul van der Westen uit Oos terhout. De ene keer lukt dat beter dan de andere.Gisteravond, tij dens een informatiebijeenkomst over winkelovervallen in het Goe- se stadskantoor, ging het goed. Van der Westen vertelde de volle zaal ondernemers en hun perso neel weer over die 15e juni in 2007, toen hij op brute wijze werd over vallen. De dader, die een zogehe ten bolletjespistool gebruikte ('Maar goed ook, anders had ik -"hier niet gestaan'), is gepakt en had spijt van zijn daad. Hij wilde zijn excuses aanbieden aan Van der Westen, die daar uiteindelijk mee instemde. Bij de 'confronta tie' bleek dat de overvaller één van de winnaars was van een kleur- wedstrijd die Van der Westen in 1999 bij de opening van zijn win kel had uitgeschreven. Hij vond, zo gaf hij aan, Van der Westen 'al tijd zo'11 aardige man' en dacht dat hij hem wel even wat geld kon af troggelen. Het was onbezonnen, maar juist die zogeheten impulsovervallen ko men vaak voor, werd gisteren dui delijk tijdens de door dé Kamer van Koophandel, politie, gemeen te Goes en Regionaal Platform Cri minaliteitsbestrijding (RPC) Zee land belegde avond. Vaak levert dit voor de dader een kleine buit op, maar ook een trauma voor de on dernemer en de medewerkers. Zeeland is nog relatief rustig wat betreft winkelovervallen. Volgens politiecommissaris Jaap Holle- brand gaat het om veertig zware incidenten per jaar. Daarmee is het nog lang niet zo'n groot pro- Bij beschikking van de kantonrechter te Alkmaar d.d. 9 februari 2011 is aan Laurens Alexander Biesheuvel, gebo ren te Alkmaar op 2 december 1994, wonende te 1815 JC Alkmaar aan de Wilhelminalaan 4, handlichting ver leend: - tot het verrichten van alle rechtshan delingen die nodig zijn om zijn bedrijf uit te oefenen, in de ruimste zin van het woord, met dien verstande dat de bevoegdheid tot het aangaan van overeenkomsten wordt beperkt tot 10.000,- en het verrichten van betalingen tot €10.000,- Het jonge duo Caspar Vos en Irene Kok treedt 22 en 23 maart op in lo caties van zorginstelling SVRZ. De pianist en celliste staan dinsdag 22 maart in De Molenhof in Zaamslag (14 uur) en de volgende dag in Ter Schorre in Terneiizen (14.30 uur) en De Vurssche (Axel, 19 uur). Vos en Kok vormen al vijf jaar lang een vast duo. Ze studeren beiden aan het conservatorium in Amster dam. AXEL Kaartclub Ons Genoegen houdt vrijdag een Zeeuws-Vlaamse titel strijd kaarten. Die vindt plaats in cultureel centrum De Halle in Axel. De eerste kaarten worden om 19.30 uur geschud. Er wordt gespeeld in de spelsoorten bieden en jokeren. De helft van de deelnemers wint een vleesprijs. HULST De Koninklijke Stedelijke Harmo nie Hulst geeft zaterdag een lente concert in de basiliek van Hulst. Het concert kadert in het 210-jarig jubileum van de harmonie, die daarmee de oudste van Nederland is. Het orkest staat onder leiding van Pieter Vandermeiren en spe ciaal voor dit concert is Liesemarie Beelaerts gevraagd als soliste op cel lo. Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten kosten 5 euro per stuk en zijn verkrijgbaar bij aanvang. Bij NADER TERNEÜZEN/SAS VAN GENT - Inbre kers hebben de afgelopen dagen hun slag geslagen in Terneuzen en Sas van Gent. Uit een gebouw in aanbouw aan de Leeuwenlaan in Terneuzen is circa tien meter kope ren leiding gestolen. De diefstal werd gisteren ontdekt. Bij een in de nacht van zondag op maandag gepleegde inbraak in een woning in dezelfde straat bestond de buit uit computerapparatuur, telefoons en persoonlijke documenten. In Sas van Gent werd ingebroken in een woning aan de Oranje straat. Die is zondag gepleegd tus sen 16 uur en 22 uur. De bewoners missen sieraden, een geldbedrag en persoonlijke documenten. Met een hockeystick leg je makkelijk, zonder te bukken, een bal neer of breng je hem in de juiste koers. foto Mark Neelemans door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het is net of de leden van 't Zwaantje twee sporten tege lijk beoefenen. Op de matten in het Terneuzense sportcentrum Vliegende Vaart heeft een aantal spelers een hockeystick in de han den. Niet om in een speciale variant van het edele koersbalspel een flin ke mep tegen de ballen te kunnen j geven. Maar om uit de richting ge- 1 raakte koersballen op hun plek te leggen. „Dat kan ook gewoon met de hand. Maar we hebben heel wat spelers van over of tegen de tachtig. En die worden wat stram mer, ze gaan niet allemaal even makkelijk meer door de knieën", De Chinese delegatie die onlangs een bezoek bracht aan Terneuzen, heeft niet op de Stad Terneuzen een rondvaart gemaakt, zoals giste ren gemeld in deze krant, maar op de rondvaartboot Denick van de gelijknamige Terneuzense rederij. Criminaliteitspreventiegoeroe Fred Stuij (links) doet braaf wat 'overvaller' Peter hem vraagt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48