zeeland 123 Reistijd worden ontdekt Kantoor SBB in Braakman Erepenning voor jubilarissen van De Zonnebloem STAATSBOSBEHEER Midden in beheersgebied Woensdag 1/m zaterdag Oudste inwoner trapt eerste stuk op duofiets Erik Borgman gaat in op onzekere toekomst Leden Sasse Fotokring exposeren in De Speije Fotografen Van Ree en Hoffmann tonen werk Adviezen over 'lekker slapen voor kinderen' dinsdag 15 maart 2011 De openstelling van de calamiteitenroute is een uitkomst voor West-Zeeuws-Vlamingen die bij Dow werken. Het scheelt hen zeker tien tot vijftien minuten reistijd én brandstof. op wegen op de sluizen bij Terneuzen: opstoppingen in de ochtendspits. TERNEUZEN - De Zonnebloem, afde ling Terneuzen, heeft gisteravond tien jubilarissen gehuldigd. Ansy Dobbeleir, Dirk Klaassen en Frans Koole zijn al een kwart eeuw ac tief als vrijwilliger. Voorzitter Thea Mandos van de provinciale Zonne bloem reikte hen een gouden insig ne met erepenning uit. Rie Meer- f tens, Lucie Vennix, Gerry de Vlie- ger, Jan Risseeuw, Willie Spuesens en Greta en Roelof Hartman doen tien jaar vrijwilligerswerk bij De Zonnebloem in Terneuzen. Zij ont vingen uit handen van Virgi van der Laan, voorzitter van de afde ling Terneuzen, een zilveren insig ne met oorkonde. VIDEO Johan Vlemmix vertelt over zijn plannen met het Sasse spookhuis. Kijk naar de video op www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1'Water moet terug in Terneuzen' 2. Scooterrijder gewond bij botsing 3. Hospitaal Eeklo kost 200 miljoen TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door René Hoonhorst BIERVLIET - De boswachters en be heerders van Staatsbosbeheer Zeeuws-Vlaanderen verhuizen vóór de zomer vanuit de voormali ge huishoudschool in IJzendijke naar een voormalige boerderij aan de Braakmanweg. Naast een kantoor voor medewer kers komt er ook een informatie centrum van Staatsbosbeheer mid denin haar belangrijkste beheersge bied (de Braakman). In dat cen trum zijn allerlei wetenswaardighe den te vinden over de door de dienst beheerde gebieden in de re gio. De nadruk ligt logischerwijs op het ontdekken van de geneugten van de flora en fauna in de Braak man, zowel ten noorden als ten zuiden van rijksweg N61. Behalve kaarten en folders van wandel-, fiets- en ruiterpaden zullen bezoe kers veel te weten komen over de natuurontwikkelingen rondom het informatiecentrum. In de buurt van het centrum hoopt Staatsbosbeheer een boom gaard aan te planten, waar mensen kunnen kennismaken met diverse soorten inheemse vruchten. Het informatiecentrum is tevens uit valsbasis voor vele excursies door de Braakman. Het zal tijdens die gelegenheden als bezoekerscen trum fungeren. „Het wordt geen officieel bezoekerscentrum, omdat we geen vaste beheerder aanstel len. Het is wel de bedoeling dat deelnemers aan excursies, onder wie veel scholieren, fris, koffie of thee kunnen drinken in het cen trum. Als we een aantal vrijwilli gers kunnen vinden, kunnen we het misschien ook zondagmidda gen open stellen", verklaart bos wachter Peter Maas. De boswachter is verheugd over de aanstaande verhuizing. „Beter en centraler kunnen we niet zit ten. De voormalige huishoud school-in IJzendijke voldoet prima als kantoor, maar als boswachter verwelkom je mensen natuurlijk liever middenin het beheersge bied." Er is net begonnen met de aanleg van het parkeerterrein vanwaar au tomobilisten natuurgebied Braak man-Noord kunnen betreden. Vooralsnog kunnen mensen die parkeerplaats via de Braakmanweg bereiken, later komt er een verbin ding via de Oostzeedijk. SBaKBSBBHSSSgasBOE as mss Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" BIERVLIET Het dorpshuis in Biervliet houdt komende zaterdag vanaf 10 uur een rommelmarkt. Tijdens die gelegen heid neemt de activiteitencommis sie Biervliet van Aan-Z een duo- fiets in gebruik. De oudste inwo ner van Biervliet, meneer J. Engels, rijdt om 13.30 uur samen met wet houder Frank van Hulle de eerste meters. Het bedrag voor de duo- fiets werd met donaties en sponso ring bij elkaar gespaard. De fiets staat in serviceflat Annelot ter Wal- le. Iedereen mag er, tegen een klei ne vergoeding, gebruik van maken. SINT ANNA TER MUIDEN Theoloog Erik Borgman geeft ko mende zondag een 'Mudelezing' in de hervormde kerk in Sint Anna ter Muiden. Dat doet hij op uitnodi ging van de plaatselijke Kunst kring. Borgman, ook hoogleraar aan de Universiteit van Tilburg, praat over een collectieve angst voor de toe komst, en de rol die hoop, verlan gen en geloof daarbij spelen. De bijeenkomst begint om 15 uur. Toegang kost 8 euro. www.kunstkringsintanna.nl SAS VAN GENT Eenentwintig leden van de De Sas se Fotokring tonen komend week- eijnde hun werk in centrum De Speije aan de Wilhelminalaan in Sas van Gent. Naast 'echte' foto's worden ook projecties getoond, waaronder een serie carnavalsfo to's. Zowel een vakjury als het publiek kiest een winnende foto(serie). De expositie is vrijdag te zien tus sen 17 en 20 uur, zaterdag van 13 tot 17 uur en zondag tussen 10 en 18 uur. TERNEUZEN Elsje van Ree en Hajo Hoffmann exposeren vanaf komende zaterdag in de Kunstuitleen Terneuzen aan de Bellamystraat 26a. Het duo toont foto's en bewerkingen daar van. Het werk is te zien tot en met 29 april. Op donderdag 24 maart licht Van Ree het werk toe. Met docent kunstgeschiedenis Jaap Clement gaat ze ook in op de wisselwerking tussen fotografie en beeldende kunst. Toegang is gratis, wel vooraf aanmelden via 0115 455948 of per mail: kunstuitleen@terneuzen.nl. TERNEUZEN Kinderen die niet in slaap kunnen komen of voor dag en dauw wak ker zijn; veel ouders kennen het. Op uitnodiging van ZorgSaam geeft droomdeskundige Lia Tim mer dinsdag 22 maart adviezen hoe je kinderen beter laat slapen. Uit onderzoek blijkt dat ouders, door op een bepaalde manier met 'het le ven' om te gaan, daar een grote rol in kunnen spelen. De lezing begint om 19.15 uur. Toegang gratis, Aan melden verplicht via communicatie@zzv.nl. de eerste gezien vanaf de calamiteitenroute.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47