PZCL Plan nieuwe AH Hulst roept verzet op Sloop van spookhuis blijft nog uit Nieuwe brandweerkazerne en stadsschuur op de 'schapenwei' ZEELT -VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 ABSDAALSEWEC 'Gemiste kans dat gemeente ons niet in vroeg stadium bij concrete plan heeft betrokken' Jodiumtablet uit angst voor centrale Borssele Resten van kwekerij drijven in het water Red onze Polder stelt busreis uit tot 28 april Calamiteitenroute naar Dow moet nog worden ontdekt Dinsdag 15 maart 2011 't Zwaantje is op zoek naar jeugdige koersballers Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr markt, maar zijn allereerst ver- ken heeft, want dan was het moge- te krijgen over de concrete plan- meente er onder meer op dat ze haacH Hat Pr ppn nmcrpvinocvprcmn- liilr crpwppct nm in nvprlpo mpf Hp npn in hpt nnbnoc Hnnr Hp "RaaH tniccpn wnnincrpn norlzppmloot-e hulst - Bewoners van de Absdaal- seweg in Hulst maken bij de ge meente bezwaar tegen het inrich tingsplan voor de bouw van een nieuwe AH-supermarkt op een ge deelte van het terrein van de Stads- schuur. Zowel procedureel als inhoudelijk zijn de bewoners niet blij met de gang van zaken. „We zijn niet te gen de vestiging van de super door Raymond de Frel sas van cent - Over aandacht had Johan Vlemmix gisteren niet te kla gen. Hij hield zich uren op bij het spookhuis aan de Poeldijk in Sas van Gent. Met in zijn kielzog lief hebbers van spookverhalen. Eigenaar Luc Christiaen wilde het gebouw uiterlijk vandaag slopen. Vlemmix kwam gisteravond met hem overeen dat het pand nog niet plat gaat. Hij wil er een spook- hotel van maken, eventueel met een attractiepark. Zoiets realiseert hij in een huis in Huissen, waar ook geesten zouden rondwaren. „De bank werkt niet mee, omdat ik zakelijk een heel slecht jaar had. Dus ben ik afhankelijk van mijn onroerend goed. Er is een bod ge daan op mijn tv-studio in Eindho ven. Dat is nog te laag, maar als ik het tijdig verkoop investeer ik alles in het spookhuis. De vraagprijs (210.000 euro) is dan geen pro bleem", aldus Vlemmix. Hij be zocht de Terneuzense wethouder Frank van Hulle. Die gaf aan niet onwelwillend te zijn, ook al zitten er haken en ogen aan het plan. Het was gisteravond onbekend of Vlemmix zijn studio had verkocht. Voor een video zie www.pzc.nl/video markt, maar zijn allereerst ver baasd dat er een omgevingsvergun ning is verleend zonder dat wij door de gemeente ingelicht zijn op een bijeenkomst om de concrete plannen uit de doeken te doen", zeggen Jos van Hooijdonk en Ge orge Cappendijk namens zes bewo ners wier achtertuin grenst aan het toekomstige terrein van de su per. „Wij vinden het echt een gemiste kans dat de gemeente er ons niet in een vroeg stadium bij betrok ken heeft, want dan was het moge lijk geweest om in overleg met de gemeente, de projectontwikkelaar en de eigenaar van de supermarkt tot een plan te komen dat door de buurt wordt gedragen. Nu krijg je allerlei juridische procedures waar eigenlijk niemand op zit te wach ten, maar alleen op die manier kunnen wij onze gedachten en wensen over de concrete plannen nog kenbaar maken." De bewo ners doen alsnog een dringend be roep op het college om informatie- te krijgen over de concrete plan nen in het onlangs door de Raad van State goedgekeurde bestem mingsplan De Statie. Met dat plan hebben de bewoners overigens geen moeite. Ze kunnen zich vin den in de grove lijnen waarlangs het gebied zich in de toekomst kan ontwikkelen. De bouw van een su permarkt van 1500 vierkante me ter met 131 parkeerplaatsen is een onderdeel van plan De Statie. De bezwaar makende bewoners van de Absdaalseweg wijzen de ge meente er onder meer op dat zelfs tussen woningen parkeerplaatsen zijn voorzien, terwijl er volgens hen genoeg ruimte is om parkeer gelegenheid elders in de omgeving aan te leggen. Ze zijn verder bang voor 'waarde vermindering van hun pand, ver lies van privacy en woongenot en nog meer geluidsoverlast door de duizend tot tweeduizend klanten die de supermarkt dagelijks bezoe ken. En dat '362 dagen per jaar van 9 tot 21 uur'. Johan Vlemmix voelde zich gisteren al helemaal 'thuis' in het Sasse spookhuis. Hij hield zich de hele middag op aan de Poeldijk, in afwachting van onder handelingen over de aankoop van het pand. foto Mark Neelemans ass m hm 0» mtmwmmmam sgsemmmmi KNOKKE-HEIST De provincie West-Vlaanderen wil instellingen in de gemeente Knok- ke-Heist voorzien van jodiumpil len. Die moeten ingenomen wor den als zich iets voordoet met de kerncentrale bij Borssele. Het gaat vooral om zorgcentra aan de kust Er is meteen kritiek op de maatregel, omdat juist jongeren meer baat hebben bij het innemen van jodiumpillen. Knokke ligt hemelsbreed op 32 kilo meter afstand van de kerncentrale. CLINGE Voorbijgangers hebben gisteroch tend in het Clingse bos 69 vuilnis zakken gevonden met daarin res ten van een hennepkwekerij. Het ging voornamelijk om in een kwe kerij gebruikte potgrond. De zak ken lagen in het water langs de Mo lenstraat. De politie in Hulst vraagt mensen die vermoeden waar het spul van daan komt of die iets gezien heb ben van het dumpen, te bellen naar 0900 8844. TERNEUZEN De Tweede Kamer heeft de openba re hoorzitting over onder meer ont- polderïng van de Hertogin Hedwi- gepolder verzet van woensdag 16 maart, morgen, naar donderdag 28 april. Het actiecomité Red onze Pol ders heeft daarom ook de voor morgen aangekondigde demonstra tieve busreis naar Den Haag ge schrapt en verplaatst naar de nieu we datum van de hoorzitting. Te zijner tijd volgt er meer informatie over de busreis. HULST Een deel van de zogeheten 'scha penwei' op de hoek van de Hoge- weg en de Absdaalseweg in Hulst is in beeld als nieuwe locatie voor de boyw van een brandweerkazer ne en gemeentewerkplaats. Burgemeester Jan-Frans Mulder deelde dat gisteravond mee in de vergadering van de commissie Al gemeen Bestuurlijke Zaken. Ter vervanging van de verouderde huisvesting aan de Absdaalseweg werd een jaar geleden het gemeen telijk terrein tussen de Paganinis- traat en de Beneluxweg naar voren geschoven. Daartegen kwam ech ter massaal bezwaar van bewoners uit de componistenbuurt, waarop de gemeente op zoek ging naar een andere locatie. Die lijkt nu gevon den, hoewel het alternatief nog ver der moet worden uitgewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45