zeeland 123 of je er 's avonds nog bij was' Boomfeestdag n. .A j;*- r„_.f Grondwerk voor Noord-Beveland DGfö© êölll® ¥111 GrOOt park Ganuenta is hard werken Diet©© ZGGland in GoeS 's begonnen Noord-Beveland geeft 25-ste regenton weg Laatste voorronde van 2ndlnfluenz Veiling van Zeeuwse sieraden en stuurwiel Cursus om vallen bij ouderen tegen te gaan dinsdag 15 maart 2011 B De eerste opdracht van het nieuwe spelprogramma Flashback hakte er meteen in voor de deelnemers. Vooral voor Raimond van Soest, die hoog tevrees heeft. De kandidaten moesten uit een helikopter springen. Het BNN- programma wordt gepresenteerd door Patrick Lodiers. Het werd op genomen in en rond Kaapstad. Het Goese stel tijdens het maken van de geheugentest. Over elk detail dat ze die dag zagen of hoorden, konden vragen worden gesteld. wissenkerke - Poelen schonen, walkanten snoeien en bomen knotten; op Noord-Beveland staat Boomfeestdag voor hard werken. Woensdag 16 maart gaan kinderen van de Prinses Margrietschool in Kats bomen knotten aan de Oost zeedijk in Colijnsplaat. De Kam- perschouwkinderen uit Kamper land gaan die ochtend op excursie in De Schotsman. Woensdag 23 maart gaat obs Stelleplankier uit Colijnsplaat knotten en is De Dub bele Punt uit Geersdijk in De Schotsman. De Vlietekinderen knotten aan de Boomdijk in hun dorp Wissenkerke. Obs Zuiövliet in Kortgene krijgt woensdag 30 maart een boswachter op bezoek. door Esther Minnaard goes - De taalkennis kan morgen weer getest worden tijdens het Groot Dictee Zeeland in het Goese Lyceum aan de Bergweg 14 in Goes. De derde editie van het dictee, ge organiseerd door Rotaryclub Goes-Reimerswaal, wordt gehou den in strijd tegen laaggeletterd- heid in de Oosterschelderegio. De opbrengst van de avond zal dit jaar gebruikt worden voor de aan schaf van een digitaai schoolbord voor de vmbo Praktijkschool Zie- rikzee van de Pontes Pieter Zee man Scholengemeenschap. De leerlingen kunnen door middel van een dergelijk schoolbord mak kelijk door de lesstof komen. Vorig jaar was de Deltaschool in Goes de gelukkige. Zij mochten toen een schoolbord in ontvangst nemen. De vorige edities van het dictee brachten elk 5500 euro op. Elke deelnemer aan het dictee, indivi dueel of in teamverband, laat zich sponsoren door vrienden, familie en collega's. Inschrijven kan ook nog op de avond zelf. Het dictee is opgesteld door taaldeskundige Rein Leentfaar. Het dictee, dat van af 19.30 uur plaatsvindt, wordt in geluid door de Goese burgemees ter René Verhulst. colijnsplaat - Over enkele weken gaan de eerste palen in voor Park Ganuenta in Colijnsplaat. Firma Hoondert maakt het terrein aan de Kuupjesweg nu klaar voor de rioolaanleg. Volgend jaar trekken de eerste eigenaren en toeristen in de 32 appartementen, 5 grote vil la's met inpandig zwembad, de vier grote appartementen in het re ceptiegebouw met hotelzwembad, en 12 wellness-woningen langs de Oosterscheldedijk. Park Ganuenta wordt vrijdag, zaterdag en zondag geprofileerd tijdens de Second Ho me Beurs in de Jaarbeurs in Utrecht Ook Waterpark Veerse Meer, in aanbouw bij Oranjeplaat, krijgt daar aandacht. www. eetkame r m iddelburg. n WISSENKERKE Inwoners van Noord-Beveland kun nen dit jaar weer een regenton be stellen bij hun gemeente. Elke 25-ste besteller krijgt de ton zelfs gratis thuisbezorgd met de compli menten van de wethouder in per soon. In het gemeentehuis in Wissenker ke en in het dorpshuis Casembroot- huis te Kamperland staan de mo dellen ten toon. Er is een eikenhou ten versie in de vorm van een ge bruikt wijnvat, en een kunststof fen model. Prijzen lopen uiteen van twintig euro voor het eenvou digste kunststof model (240I.) tot 65 euro voor een houten ton (225I.). OVEZANDE Nieuwe en oude rock komen sa men op de vijfde en laatste voor ronde van 2ndlnfluenz in De Klomp in Ovezande. Dat gebeurt vrijdag vanaf 20.00 uur met vijf jon ge bands: SIOS, Rebel 96, The Black Key Hopes Dreams en FüCK. Zij zorgen voor een breed palet aan rockstijlen, van alternatief en ste vig tot droompop en dialectrock. Q www.jongerenraadborsele.nl GOES Zeeuwe streeksieraden, een oud stuurwiel van een schip, en aller hande oude gebruiks- en decoratie- voorwerpen gaan vanavond onder de hamer bij Venduhuis De Jager in Goes. De voorwerpen kunnen bekeken worden van 18.00 tot 19.00 uur, om 19.00 uur begint de veiling. Het pand aan de Van der Spiegelstraat in Goes herbergt ook afdelingen met brocante en hedendaagse meu bels en gebruiksvoorwerpen en speelgoed. GOES Om te voorkomen dat ouderen het slachtoffer worden van een valpar tij begint maandag 21 maart de cur- sis In Balans in Goes. De cursus be staat uit drie lessen, die wordt gege ven in serviceflat De Schakel aan de 's-Gravenpolderseweg. Deelna me vermindert het risico op vallen. Er wordt onder meer aandacht be steed aan medicijngebruik, li chaamsbeweging en aanpassingen in de woning. Deelname kost tien euro. Aanmelden via 0113-277111. BUNADER WÊÈÊÊÊÊM In het artikel over de opnames van de videoclip in de krant van giste ren is een fout geslopen. Regisseur Roald Jansen komt niet, zoals ver meld, uit Kapelle, maar uit Goes. Hij regisseerde de clip van de band Only Seven Left samen met zijn vriendin Debbie Hariot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39