221 zeeland Reimerswaal houdt vast aan bezuiniging 'Je wist 's ochtends niet Vlemmix wil van pand een spookhotel maken Op tijd in de klas? Dan springkussen op school SCHOOLBEGELEIDING Ondanks brandbrief REALITY-SPELSHOW Raimond van Soest en Jessica van Zee uit Goes schitteren vanaf volgende week donderdag in het nieuwe BNN-program- ma Flashback. „Het was een geweldig avontuur", zeggen ze. dinsdag 15 maart 2011 door Luc Oggel kruiningen - Het Reimerswaalse college van burgemeester en wet houders wil vasthouden aan de be zuiniging op schoolbegeleiding. Daarmee legt het een gezamenlij ke brandbrief van schoolbesturen naast zich neer. Bezuiniging op schoolbegeleiding is één van de maatregelen die Rei merswaal neemt om de begroting sluitend te krijgen. De komende ja ren wordt fasegewijs toegewerkt naar een bezuiniging van 50.000 euro vanaf 2014, volgend jaar te be ginnen met 20.000 euro. Voor die opzet is gekozen omdat onderwijs wethouder Hans de Kunder (CDA) vreesde dat de kwaliteit van het onderwijs anders zou wor den ondermijnd. De raad is vorig jaar akkoord gegaan met de bezui nigingsvoorstellen. De schoolbesturen van de Alpha scholengroep (christelijk), Stich ting SOM (openbaar), Colon (vere niging reformatorisch primair on derwijs Zeeland) en Stichting Pris ma (katholiek) waren er echter minder blij mee. Zij riepen de ge meente in een gezamenlijke brief op om te blijven investeren in het voorkomen van problemen bij de jeugd. Ze vrezen onder meer dat ongelijkheid tussen kinderen ont staat. Ook waren de besturen te leurgesteld over het feit dat zij pas achteraf over de voorgenomen be zuiniging zijn geïnformeerd, viel niet in goede aarde. Op die manier hebben zij niet kunnen meeden ken over alternatieven. Het afschaf fen van schoolzwemmen zou er één kunnen zijn. Hoewel het college erkent dat de gemeente ook een taak heeft in het geven van zorg aan kinderen, wijst zij erop dat die rol alleen maar groter zal worden. Gemeen ten krijgen namelijk de komende jaren de verantwoordelijkheid voor de organisatie van de jeugd zorg. Die zal er dan anders uit ko men te zien. Kindercentra en scho len krijgen ondersteuning vanuit de gespecialiseerde jeugdzorg (Cen- trum voor Jeugd en Gezin). Aange zien het 'automatisme' om school begeleiding volledig te subsidiëren daar niet in past, is een bezuini ging volgens het college een lgische stap. Zorg aan kinderen moet een beleidskeuze worden, al dus B en W. In overleg met het on derwijs zou vervolgens de behoef te van zorg aan leerlingen in kaart moeten worden gebracht, stelt het college de raad voor. Het voorstel komt op 22 maart aan de orde tijdens de raadsvergade ring. door Raymond de Frel sas van gent - Over aandacht had lohan Vlemmix gisteren niet te kla gen. Hij hield zich uren op bij het spookhuis aan de Poeldijk in Sas van Gent. Met in zijn kielzog lief hebbers van spookverhalen. Eige naar Luc Christiaen wilde het ge bouw uiterlijk vandaag slopen. Vlemmix kwam gisteravond met hem overeen dat het pand nog niet plat gaat. Hij wil er een spook hotel van maken, eventueel met at tractiepark. Zoiets realiseert hij in een huis in Huissen, waar ook geesten zouden rondwaren. „De bank werkt niet mee, omdat ik za- door Rob Paardekam Raimond van Soest en Jessica van Zee uit Goes zijn gek op reali- ty-spelshows. Peking Express vonden ze ge weldig en ook Wie is de mol? wordt zelden overgeslagen. Als donderdag de finale van dat laatste programma is uitgezonden, neemt BNN het stokje over met het nieu we spel Flashback. En wie zitten daarin? Juist, Raimond en Jessica. „Ik heb er altijd al van gedroomd om aan zo'n programma mee te doen", vertelt Raimond. „Toen ik in de Coen en Sander-show hoor de dat BNN duo's zocht voor een reality-spelshow heb ik ons met een ingeschreven. Kort daarna wer den we al uitgenodigd voor een castingdag. Toen had ik het Jessica nog niet eens verteld. Gelukkig vond ze het hartstikke leuk." Na een paar castingdagen, waarop het stel zichzelf moest verkopen en onder meer werd getest hoe stressbestendig de kandidaten wa ren, kregen Raimond en Jessica te horen dat ze bij de vijf gelukkig koppels zaten. Het grote avontuur kon beginnen. Waar ze aan begonnen, wisten ze feitelijk niet. Toen de Goesenaren zich meldden op Schiphol, wisten ze alleen dat ze naar Zuid-Affika zouden gaan. In wat voor spel ze zouden belanden, was nog vol strekt onduidelijk. „Het was heel spannend", zegt Jessica, die als Wie is de mol?-fan weet dat derge lijke programma's vol verrassingen zitten. „Zodra we op Schiphol waren dacht ik: is het programma nu al begonnen? Gaat er misschien nu al een kandidaat afvallen?" Eenmaal in Afrika werd de opzet van het spel duidelijk. De vijf duo's moesten dagelijks drie op drachten uitvoeren om aan het eind van de dag tien vragen te be antwoorden. Het ging om een ge heugentest met als onderwerp het voorbije etmaal. Over alles wat de kandidaten die dag gezien of ge hoord hadden, konden vragen ko men. De kandidaat met de minste goede antwoorden moest het spel verlaten. Op die manier werden er dus ook duo's gescheiden. Natuurlijk hadden de op drachten ook een doel. Wie goed speelde, verdien de een pluspunt, waarmee tijdens de test een fout antwoord werd weggestreept. Wie het slecht deed, kreeg een minpunt, waarmee juist een goed antwoord kwam te ver vallen. Kortom: wie slecht speelde en minpunten had, moest de ge- kelijk een heel slecht jaar had. Dus ben ik afhankelijk van mijn onroe rend goed. Er is een bod gedaan op mijn tv-studio in Eindhoven. Dat is nog te laag, maar als ik het tijdig verkoop investeer ik alles in het spookhuis. De vraagprijs (210.000 euro) is dan geen pro bleem", aldus Vlemmix. Hij be zocht de Terneuzense wethouder Frank van Hulle. Die gaf aan niet onwelwillend te-zijn, ook al zitten er haken en ogen aan het plan. Het was gisteravond onbekend of Vlemmix zijn studio had verkocht. Voor een video zie www.pzc.nl/video De kandidaten van Flashback. Rechts staan Raimond en Jessica. heugentest wel heel goed maken om nog door te mogen. Het zoeken van de balans tussen het goed uitvoeren van de op drachten en het onthouden van al les wat ze hoorden en zagen, was vólgens Raimond en Jessica niet gemakkelijk. Ze kozen uiteindelijk voor een tactiek waarbij één van hen zich vooral op het spel richtte en de ander veel details probeerde te onthouden. Afhankelijk van de aard van het spel bepaalden ze wie wat deed. Vooral het geheugenaspect zorgde voor vertwijfeling. „Je vraagt jezelf constant af wat je wel en niet moet onthou den", stelt Raimond. Op een be paald moment liep er een man met een winkelwagentje voorbij. 'May I pass you with my limousi ne?', vroeg hij. Dan vraag je je met een af of het een toevallige voorbij ganger is of dat hij bij het program ma hoort en je dus alles van hem moet onthouden. Het was om gek van te worden!" Spannend was het natuurlijk ook. „Als je 's och tends wakker werd, wist je niet wat je die dag ging doen en of je 's avonds überhaupt nog wel in het spel zou zitten", vertelt Jessica. Natuurlijk mag het ondernemen de duo - Raimond is storyboardte- kenaar en Jessica heeft een eigen kledingzaak - niet zeggen hoe ver ze zijn gekomen in het program ma en of één van hen de goud staaf ter waarde van 15.000 euro heeft gewonnen. Wel stellen ze dat het voor hen beiden een gewel dig avontuur is geweest, waarbij ze •hun eigen grenzen hebben over schreden. Wat dat betreft zat Rai- mond meteen goed in het spel. De eerste opdracht was een spectacu laire, waarbij hij zijn hoogtevrees moest overwinnen. Het Goese stel is razend benieuwd naar de eerste uitzending. „Het blijft toch spannend hoe ze je in beeld brengen", zegt Raimond. De eerste aflevering van Flashback wordt donderdag 24 maart om 20.30 uur uitgezonden op Nederland 1. door Claudia Sondervan Johan Vlemmix bezocht gisteren het Sasse spookhuis, foto Mark Neelemans MEEST GELEZEN 1. Anderhalfjaar cel voor incest 2. Man en vrouw gepakt na geweld 3. Rockband in Oude Veiling Kapelle STELLING 'Het transferium in Goes moet open blijven'. Geef uw mening op onze website: www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto goes - De basisschool in de Ooster- schelderegio die donderdag, de Dag van de Leerplicht, het eerste iedereen in de klas heeft zitten, krijgt een dag lang een springkus sen van het Regionaal Bureau Leer plicht in Goes. Het gaat er die dag om dat alle leerlingen en leerkrach ten zo vroeg mogelijk en compleet aanwezig zijn. Op het moment dat het laatste kind op het schoolplein is, belt de schooldirecteur het Re gionaal Bureau Leerplicht. Inspec teur Ien Blaasse denkt vanaf 07.15 klaar te moeten zitten. „Ik denk wel dat er scholen zijn die het extra vroeg proberen te maken." Blaasse stuurt vervolgens direct een verhuurbedrijf met een spring kussen naar de winnaar. Omwille van eerlijke kansen zijn er twee prijzen: één voor een school met minder dan honderd leerlingen, en één voor scholen met meer dan honderd leerlingen. Afhankelijk van de aanrijtijd kan er donderdag nog voor het eerste speelkwartier een springkussen staan, 's Middags gaan de medewerkers van het bu reau Leerplicht de scholen voor voortgezet onderwijs langs met de Verzuimkaart: die geeft verzuimcij fers weer en geeft tips hoe ver zuim te voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38