Zeeland PZC Campings breiden voorzichtig uit B EVE LAN DEN -THO UEN 22 en 23 24 en 25 INHAALSLAG 't Veerse Meer in Wolphaartsdijk en De Haas in Oud-Sabbinge groeien op plekken oude bosjes Koffie in de zon Mannen opgepakt voor auto-inbraak Jodiumtablet uit angst voor centrale Borssele Man vlucht na plegen grove mishandeling almanak Stoptrein Goesenaren te zien in nieuwe reality-show Flashback van BNN 21 Dinsdag 15 maart 2011 Bij het overvallen van een winkel gaat het meestal om een impuls Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Camping 't Veerse Meer in Wolphaartsdijk en camping De Haas in Oud-Sabbin ge hebben al een deel van hun uit breidingsplan verwezenlijkt. De campings kregen vorig jaar toe stemming om ruilverkavelingsbos jes te kappen om op die grond nieuwe plaatsen te scheppen. Na een twintig jaar lange procedu rele lijdensweg gaf de Goese ge meenteraad vorig jaar groen licht, 't Veerse Meer mocht met drie hec tare uitbreiden, De Haas met 2,4 hectare. Het verlies van de ruilver kavelingsbosjes wordt onder meer gecompenseerd met een nog in te planten nieuw bosje in Oud-Sab binge. Omdat caravans steeds groter wor den (sommige zijn 13 meter lang en 4 meter breed) en kampeerders ook meer ruimte eisen, moesten beide campings de afgelopen jaren op bestaand terrein plaatsen ver- mmftmmgmfmmswmmm groten. Per saldo slonk daardoor het aantal plaatsen. Met de uitbrei ding hopen ze weer op het oude niveau te komen. De gemiddelde plaats groeit van 150/200 vierkante meter naar ruim 200, 250 en 300 vierkante meter. 't Veerse Meer heeft vorig jaar al 10 nieuwe caravanplaatsen ge creëerd. Dit jaar zijn er vijftien bij gekomen. Tweederde is recreatief, eenderde is vast. Eigenaar Stan Jas- perse breidt stukje bij beetje uit. „Dat heeft te maken mét tijd, geld en het aantal aanvragen van klan ten. Ik moet zeggen dat de belang- stelleing me beslist niet tegenvalt." Hij verwacht dat hij nog één tot twee jaar bezig is. met kappen, aanleggen van plaatsen en inplan ten van groen. Jasperse: „Dat laat ste is vorig jaar nauwelijks gelukt omdat het voorjaar te droog en het najaar te nat was. Daardoor is er alleen gras ingezaaid. We heb ben nog een berg in te planten." Ook Piet Verburg van De Haas in Oud-Sabbinge breidt stapje voor stapje uit. Hij heeft een flink deel van het oude dorpsbosje gekapt en op die plek al 10 nieuwe stacara vans geplaatst. „De helft is ver kocht. De vraag valt niet tegen." Hoe snel de 2,4 hectare vol is, durft Verburg niet te zeggen. „Dat kan binnen een jaar zijn, maar ook nog zes jaar duren. Alles hangt af van de de vraag." Voor Pasen wil Verbrug het 'spie en span' hebben, al krijgt hij nu al reacties dat de camping na al het kap- en inplantwerk netjes oogt. WEMELDINCE - Achttien graden. Dat was al weer een poosje geleden, maar de thermome ter gaf het gisteren toch echt aan. De dikke jassen, die tot nu toe eigenlijk onontbeerlijk waren, konden dus open of gewoon helemaal uit. Bij Hotel-Eetcafé Smits in Wemeldinge hadden ze het gisteren druk met bedienen op het terras, want veel mensen lieten de kans om alvast wat kleur te krijgen niet gaan. De serveerster deed dat al in een T-shirt. Nog zes dagen, dan is het echt lente. foto Ronald den Dekker YERSEKE In Yerseke zijn gistermorgen twee mannen van 19 en 20 jaar, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aange houden voor een auto-inbraak. Te- gen 4.30 uur meldde een getuige de inbraak in een auto die stond ge parkeerd aan de Langeville. De ge tuige zag iemand weglopen. Bij een zoektocht in de omgeving leid de een speurhond politieagenten naar een stilstaande auto. Toen de twee verdachten naar die auto lie pen, werden ze aangehouden. KNOKKE-HEIST De provincie West-Vlaanderen wil instellingen in de gemeente Knok- ke-Heist voorzien van jodiumpil len. Die moeten ingenomen wor den als zich iets voordoet met de kerncentrale bij Borssele. Het gaat vooral om zorgcentra aan de kust. Er is meteen kritiek op de maatregel, omdat juist jongeren meer baat hebben bij het innemen van jodiumpillen. Knokke ligt hemelsbreed op 32 kilo^ meter afstand van de kerncentrale. RILLAND Een dertigjarige man uit de ge meente Reimerswaal is zon dagnacht tussen 1.40 uur en 1.50 uur ernstig mishandeld op de Val- ckenisseweg in Rilland. Een onbekende man greep het slachtoffer bij de keel. Toen het slachtoffer op de grond viel, stamp te de aanvaller zodanig op het been van de dertigjarige dat diens enkel en kuitbeen braken. De onbekende reed vervolgens in een auto weg richting Hoofdweg. Tip? redactie@pzc.nl Het was echt geweldig geweest voor die Goese middelbare scholieren. Een heel weekend naar Den Haag om er met leeftijdgenoten uit binnen- en buitenland Verenigde Naties-je te spelen. Na drie dagen debatteren stapten de diplomaten-in-de-dop op de trein, te rug naar Zeeland. Een van hen moest in Kruiningen-Yerseke uitstap pen, want haar oma vierde haar ver jaardag met een etentje in Yerseke. Vader verliet de dis om zijn dochter op te pikken op het station Kruinin gen-Yerseke. De trein arriveerde, maar dochter was in geen velden of wegen te bekennen. Naar haar mo biele telefoon gebeld. „Waar ben je?" - „Nou, gewoon, voor het station." „Welk station?" -„Nou, gewoon, Krui... Ehhh, o nee, Krabbendijke...", zei zijn wereldwijze dochter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37