zeeland 13 OM herkent zich niet in kritiek BZW J Lentekriebels €2500 vrijspraak €3.000 vrijspraak commentaar Pot en ketel Zoektocht van marine nog zonder resultaat Pleegzorg krijgt nieuw magazine Belgen rond Doel krijgen folders en tablet dinsdag 15 maart 2011 Het Openbaar Ministe rie in Zeeland deinst niet terug voor stevi ge aantijgingen als een bedrijf in de beklaagden bank zit wegens een (ver meend) milieumisdrijf. Dat is niet zo verstandig. Het OM kan beter de toon wat matigen en mildere strafeisen formuleren. Want als de straf keer op keer lichter is dan de eis, dient het OM daar lering uit te trekken. Anderzijds is het goed dat het OM wakker is als het om het milieu gaat. Zeker nu het pro vinciebestuur recent de indruk heeft gewekt het niet zo nauw te nemen met de handhaving van de milieuregels. Bovendien is de klacht van het bedrijfsle ven wel erg stevig geformu leerd. Zo wordt de waarschu wing van het bedrijfsleven voor een investeringsstop met geen enkel concreet voorbeeld onderbouwd. Evenmin wordt hard gemaakt dat bedrijven 'de sastreuze gevolgen' ondervin den van de uitlatingen van het OM. Kortom, het verwijt van de werkgevers lijkt een typisch geval van de pot die de ketel een verwijt maakt. Het Openbaar Ministerie herkent zich niet in de kri tiek die de BZW en raads man René de Groot hebben op de manier waarop het omgaat met be drijven die verdacht worden van milieudelicten. Woorden als 'draai deurcriminelen', 'criminele organi- www.pzc.nl/video Zijn de inwoners van Borssele na de ramp in Japan banger voor de kern centrale waar ze bij wonen? STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto saties' en 'Russische roulette spe len met werknemers' staan vol gens woordvoerder Marieke van der Molen 'niet in hun context en zijn voor ons dus niet te plaatsen'. Ze wijst er ook op dat verschillen de strafzaken nog onder de rechter zijn en dat het OM daarom niet MIDDELBURG - Jeugdzorgorganisa tie Juvent brengt een nieuw maga zine uit voor pleegouders: PM. In het magazine is onder meer een interview te lezen met pleeg ouders en iemand die pleegmoe der wil worden. In PM constateert Juvent een probleem. Veel pleegge zinnen willen graag een jong kind opvangen, terwijl er juist behoefte is aan opvangadressen voor kinde ren boven de acht jaar. Het magazi ne is vinden op www.juvent.nl wil reageren. Zo heeft het cassatie aangetekend in de zaak tegen Yara. Ze merkt tot slot op dat mensen die het niet eens zijn met de gang van zaken allerlei formele wegen kunnen bewandelen om hun on vrede te uiten. „Wij gaan evenwel niet discussiëren via de media als die weg wordt gezocht." De op merking van voorzitter Jos van Damme (BZW) over het verschil in behandeling van bedrijven in Zeeland en Rotterdam kan ze 'niet delen'. „Er is één Functioneel Par ket. Wij hanteren dezelfde richtlij nen en hetzelfde beleid." ~y In de week van zaterdag 12 maart tot en met zaterdag 19 maart staat de "voorjaars"outfit in the picture! Voor snelle beslissers van een outfit is er deze week een 'Lente'taart, gemaakt door patisserie van Opdorp. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl en facebook VLISSINGEN - De Koninklijke Mari ne blijft voor de Belgische kust zoe ken naar de drie vermiste Walcher- se vissers van de Nieuwpoort 28. Maandag is het zoekgebied waar de Hr Ms Middelburg met een on derwaterrobot de zeebodem af zoekt verkleind. De marine heeft het idee dat ze op het goede spoor zit, al heeft dat nog niet tot resul taat geleid. Voor de zoektocht wordt Remus ingeschakeld, dat is de onderwaterrobot die snel en nauwkeurig een groot gebied kan onderzoeken. De marine blijft in elk geval tot donderdag zoeken. DOEL - De Vlamingen die in een straal van 20 kilometer rond de kerncentrales van Doel wonen krij gen een informatiebrochure in de bus "over nucleaire risico's. Via de apothekers in de buurt worden zij van jodiumtabletten voorzien. Op een persconferentie beklemtoonde minister van Binnenlandse Zaken Annemie Turtelboom dat er in Bel gië geen reden is om ongerust te zijn. Met de bevolking in een straal van tien kilometer rond Doel en Tihange, waar eveneens kerncentrales staan, wordt al vier keer per jaar geoefend op een even tuele evacuatie. waarvan de helft voorwaardelijk 239 koeien moesten terug 9 Beheerder en landbouwbedrijf in Rilland worden beboet voor het overtreden van de milieuwet. Ook had het OM 239 koeien ter waarde van €182.700 verbeurd veklaard. Tien boeren, Essent en Delta beschul digd van illegale opslag afval. OM wilde allen plukken, waarbij €129.848 het hoogste bedrag was. Yara vervolgd voor overtreding milieuregels. Gemeente Middelburg en waterschap Scheldestromen beschuldigd van illegaal storten afval. René de Groot: „Als een officier een bedrijf zwart maakt voordat de rechter heeft gesproken, kan dat desastreuze gevolgen hebben." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3