281 sport 46 Met Poels heeft Nederland er Twente zoekt samenwerking over de grens WIELRENNEN Wout Poels maakt een sterke indruk in de Tirreno-Adriatico. De renner van Vacansoleil kan met de besten mee bergop. Vettel twee jaar langer bij Red Buil Hoessein Bouzambou gaat naar Vlissingen Vitesse benadert Louis van Gaal Merel van der Ent in vorm bij rentree Hoek, Terneuzen en Goes in actie in beker dinsdag 15 maart 2011 emmssmsmtm In het algemeen klassement staat Wout Poels 16e. Hij heeft 1 minuut en 40 seconden achterstand op Cadel Evans. Cadel Evans komt juichend over de finish in de Tirreno Adriatico. foto Ada Cavaggioni/EPA MILTON KEYNES De Duitse wereldkampioen in de Formule 1, Sebastian Vettel, heeft zijn contract bij de renstal van Red Bull Racing verlengd met twee jaar. De 23-jarige Heppenheimer blijft tot het einde van 2014 racen voor de Oostenrijkse energiedrank, meldde het team gisteren. Vettel is min of meer vergroeid met Red Buil. Hij kwam al in 1998 in het op leidingsprogramma van het con cern. Hij debuteerde in 2007 in de Formule 1, om een jaar later als jongste coureur ooit zijn eerste Grand Prix te winnen (Italië). VLISSINGEN Hoessein Bouzambou verlaat top- klasser Hoek en komt met ingang van volgend voetbalseizoen uit voor Vlissingen. De aanvaller be reikte gisteren een akkoord met de zondag-eersteklasser. Bouzambou is de vijfde nieuweling bij VC Vlis singen. Eerder al werden Arjan Hu- man, Alfaro Pentury, Roy van der Kaap en Etienne Mallie vastgelegd. GPC strikte ook een nieuwe speler. Davey Ernest gaat komend seizoen bij de zaterdag-eersteklasser spe len. Hij komt nu nog uit voor FC Dauwendaele. ARNHEM Vitesse heeft Louis van Gaal bena derd om komend seizoen in dienst te treden bij de Arnhemse club. Na mens clubbaas Merab Zjordania heeft commissaris Marcell Ham ge beld met de 59-jarige trainer, die na dit seizoen moet vertrekken bij Bayem München. Van Gaal heeft nog niet gereageerd op het aanbod van Vitesse. Bayern speelt van avond in de Champions League te gen Inter Milaan. De Duitsers ver dedigen een i-o-voorsprong. OOSTBURG Merel van der Ent (Stormvogel) heeft na lang blessureleed haar ren tree gemaakt in de Zeeuwse zwem- competitie. Ze won in Oostburg de 50 meter vrije slag (26.66) in een pr. Op de 200 meter wisselslag was het Romy Hoogendijk (Luctor) die de NK-limiet zwom op de 200 me ter wissel (2.33.62). Verder zwom men Steven Uijl, Christiaan de Die en Manon Aerssens de NK-limiet. Diego de Meyer was in Hulst goed op dreef. De zwemmer van de Bruinvis won de 200 meter wissel slag (2.15.38) en de 100 meter schoolslag (1.05.89). In Goes was het Thérèse de Munck die menig record aan diggelen zwom. MIDDELBURG Drie Zeeuwse voetbalteams komen vanavond in actie in de achtste fina les van de districtsbeker. Topklas- ser Hoek gaat op bezoek bij Roosendaal. Zondag-tweedeklasser Terneuzen ontvangt op eigen veld hoofdklasser ASWH Ook Goes zit nog in de beker. Zij nemen het van avond thuis op tegen titelverdedi ger Dongen. De wedstrijden begin nen allemaal op 20.00 uur. door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Het is een mooi voor uitzicht: de grootste talenten van Manchester United uit Zuid-Ame- rika op de velden van Twente. Als alles meezit, wordt de samenwer king tussen FC Twente en de En gelse topclub nog dit seizoen be klonken. Het houdt in dat de beste spelers (18 of 19 jaar) van het oplei dingsproject dat door de Engelse club is opgezet binnen Desportivo Brasil (een voetbalschool en club in Porto Feliz) naar FC Twente ko men. Op de academie in Brazilië heeft Manchester United de vier grootste talenten ondergebracht. Zij zitten daar met de 144 andere potentiële toppers uit landen als Brazilië, Argentinië, Uruguay en Chili. De school wordt gerund door Carlos Alberto Parreira, de oud-bondscoach die in 1994 met Brazilië wereldkampioen werd. FC Tivente krijgt de eerste moge lijkheid om de beste Zuid-Ameri kaanse voetballers van de Engelse club te kopen. Spelers die beide clubs geschikt vinden, gaan naar Twente. In Enschede kan de speler zich ontwikkelen en laten zien wat hij in huis heeft. Als blijkt dat hij na twee of drie jaar goed ge noeg is voor de wereldtop, krijgt hij een werkvergunning voor Enge land en koopt Manchester United de speler terug. „Onze technische staf bepaalt of een speler goed ge noeg is om naar TYvente te komen. En ook of hij speelt of niet. United zal zich daar niet mee bemoeien", licht voorzitter loop Munsterman toe. „Bij FC Twente moeten de spelers aantonen over de exceptionele kwaliteiten te beschikken waar door ze uiteindelijk in Engeland aan de slag mogen." En niet alleen Manchester United laat de topt alenten naar Twente gaan, de club ging de afgelopen periode ook sa menwerkingsverbanden aan met scholen in Peru, de Verenigde Sta ten, Hongarije, Ghana en Para- guay. De reden om verder te kijken dan Twente is helder: „We spelen in de top van Nederland en zitten bij de laatste zestien van de Europa Lea gue. Als je daar wilt blijven, zul je grenzen moeten verleggen", legt Munsterman uit. „Je hoort de kri tiek wel eens dat er geen talent meer doorstroomt. Maar als je als club steeds groter wordt, is dat ook heel moeilijk. Het is helaas niet meer mogelijk om alles nog uit de regio te halen." Boven de hoofdingang van de club prijkt sinds kort met mega rode neonletters: Footballclub Twente. „Manchester United zegt dat wij door de samenwerking nu altijd op Champions League niveau kun nen spelen", aldus Munsterman. „Daar geloven we niet in, maar het moet met de kwaliteitsimpuls wel mogelijk zijn om elk seizoen Euro pees voetbal te spelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28