241 zeeland Ondernemers onderschatten LMOty Overvaller moet van rechters 3,5 jaar de cel in Hoorzitting over ontpoldering naar later datum Uit de winterslaap dinsdag 15 maart 2011 LEDUB BUGATTI ATELIER TORINO GIORDANO FELLOWS MODE plein 1940 middelburg www.lavooymode.nl Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl Bij beschikking van de kantonrechter te Alkmaar d.d. 9 februari 2011 is aan Laurens Alexander Biesheuvel, gebo ren te Alkmaar op 2 december 1994, wonende te 1815 JC Alkmaar aan de Wilhelminalaan 4, handlichting ver leend: - tot het verrichten van alle rechtshan delingen die nodig zijn om zijn bedrijf uit te oefenen, in de ruimste zin van het woord, met dien verstande dat de bevoegdheid tot het aangaan van overeenkomsten wordt beperkt tot 10.000,- en het verrichten van betalingen tot 10.000, OVERVALSHOW Winkeliers tijdens soms confronterende bijeenkomst in Goes gewezen op door Luc Oggel MIDDELBURG - Twee weken gele den was een 25-jarige inwoner van Bruinisse verbijsterd toen hij hoor de dat de officier van justitie vond dat hij 4,5 jaar cel moest krijgen voor twee gewapende overvallen. De Middelburgse rechtbank beslis te gisteren dat hij niet zo lang ach ter de tralies moet zitten. De leden van de Meervoudige Kamer leg den hem gisteren een straf op van 3,5 jaar. De inwoner van Bruinisse liet direct weten dat hij in hoger beroep gaat tegen die uitspraak. Zijn raadsman E. Smit raadde hem af om direct dat besluit te nemen. Hij wilde eerst rustig met hem overleggen. De overvallen, met een nepwapen, vonden vorig jaar september plaats. Binnen een tijdsbestek van vier dagen bedreigde hij in Rotter dam een drugsdealer en ging er met diens auto vandoor, overviel hij in Mijnsherenland een tanksta tion en herhaalde hij een dergelij ke actie in Oosterland met een Ka- do Shop. De buit gebruikte hij om harddrugs te kopen voor zichzelf maar vooral ook voor zijn vrien din. De rechtbank liet gisteren ook weten dat de man zich moet laten behandelen. Hij heeft ADHD en is verslaafd. De rechters hopen dat hij tijdens zijn verblijf in de cel tot het inzicht komt dat behandeling noodzakelijk is. GOES - Hij heeft zijn verhaal al vaak verteld, brood- en banketbak ker Paul van der Westen uit Oos terhout. De ene keer lukt dat beter dan de andere. Gisteravond, tij dens een informatiebijeenkomst over winkelovervallen in het Goe- se stadskantoor, ging het goed. Van der Westen vertelde de volle zaal ondernemers en hun perso neel weer over die 15e juni in 2007, toen hij op brute wijze werd over vallen. De dader, die een zogehe ten bolletjespistool gebruikte ('Maar goed ook, anders had ik hier niet gestaan'), is gepakt en had spijt van zijn daad. Hij wilde zijn excuses aanbieden aan Van der Westen, die daar uiteindelijk mee instemde. Bij de 'confronta tie' bleek dat de overvaller één van de winnaars was van een kleur- wedstrijd die Van der Westen in 1999 bij de opening van zijn win kel had uitgeschreven. Hij vond, zo gaf hij aan, Van der Westen 'al tijd zo'n aardige man' en dacht dat hij hem wel even wat geld kon af troggelen. Het was onbezonnen, maar juist die zogeheten impulsovervallen ko men vaak voor, werd gisteren dui delijk tijdens de door de Kamer van Koophandel, politie, gemeen te Goes en Regionaal Platform Cri minaliteitsbestrijding (RPC) Zee land belegde avond. Vaak levert dit voor de dader een kleine buit op, maar ook een trauma voor de on dernemer en de medewerkers. Zeeland is nog relatief rustig wat betreft winkelovervallen. Volgens politiecommissaris ]aap Holle- brand gaat het om veertig zware incidenten per jaar. Daarmee is het nog lang niet zo'n groot pro- BBBHBnsraaraB&BS£BBSB9sn DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft de openbare hoorzitting over onder meer ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder verzet van woensdag 16 maart, morgen, naar donderdag 28 april. Het actiecomité Red onze Polders in Zeeuws-Vlaanderen heeft daar om ook de voor woensdag aange kondigde demonstratieve busreis naar Den Haag geschrapt en ver plaatst naar de nieuwe datum van de hoorzitting. Staatssecretaris Henk Bleker (Landbouw) wil de landbouwgrond in de Hedwige'pol- der behouden, zo zei de bewinds man vorig week nog Tijdens een onderhoud met een delegatie van de Hulster gemeenteraad. ELLEMEET - Het is weer tijd om de caravans uit de win terstallingen te halen. Mari Kristelijn uit Ellemeet heeft het er maar druk mee. Gisteren is hij begonnen met het uitrijden van de caravans uit zijn winterstalling om naar de verschillende campings te brengen en ook vandaag is hij daar nog mee bezig. foto Dirk-Jan Gjeltema Criminaliteitspreventiegoeroe Fred Stuij (links) doet braaf wat 'overvaller' Peter hem vraagt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24