zeeland 123 of je er 's avonds nog bij was' Kijkje achter de schermen tijdens landelijke open dag van de zorg Man breekt been en enkel, politie zoekt dader Heropening Le Collectionneur Literaire wandeling in kader Boekenweek Bachconcert Bram Beekman in Oostkerk Scholieren in actie op Boomfeestdag De eerste opdracht van het nieuwe spelprogramma Flashback hakte er meteen in voor de deelnemers. Vooral voor Raimond van Soest, die hoog tevrees heeft. De kandidaten moesten uit een helikopter springen. Het BNN- programma wordt gepresenteerd door Patrick Lodiers. Het werd op genomen in en rond Kaapstad. gangenmenu Restaurant De Eetkamer Wagenaarstraat 13 -15 Middelburg www. ee tkam er m iddelb urg. nl dinsdag 15 maart 2011 w Het Goese stel tijdens het maken van de geheugentest. Over elk detail dat ze die dag zagen of hoorden, konden vragen worden gesteld. RILLAND - Op de Valckenisseweg in Rilland is volgens de politie afgelo pen zondagnacht, tussen 1.40 uur en 1.50 uur, een man mishandeld. Het gaat om een dertig-jarige man uit de gemeente Reimerswaal. De dader is onbekend. De 30-jarige werd volgens zijn ver klaring bij de keel gegrepen waar na hij viel. Eenmaal op de grond, stampte de onbekende man zoda nig op zijn been dat zijn enkel en kuitbeen braken. De onbekende man stapte hierna in een auto en reed weg richting Hoofdweg. De politie kon gisteren niets zeg gen over de aanleiding voor de mishandeling. MIDDELBURG - Verschillende zorgin stellingen op Walcheren doen za terdag mee aan de landelijke Open Dag van de zorg. In Middelburg stelt 't Gasthuis van de Stichting Voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) zijn deuren open van 10.00 tot 14.00 uur. Be zoekers worden in de hal ontvan gen met een informatietas en er is een doorlopende presentatie te zien van de verschillende Gast huis-locaties en hoe er geleefd en gewerkt wordt. In de activiteitenruimte kan sa men met cliënten gekoersbald wor den en in de oefenzaal van de fy siotherapie kan een eenvoudige conditietest worden gedaan en een spelletje ringrijden in een rol stoel. Ook is een gesprek met zorg verleners mogelijk over bijvoor beeld hulpmiddelen in de zorg. Er kan een kijkje genomen wor den - en koffie gedronken worden - in het splinternieuwe restaurant van 't Gasthuis. Verder is er een informatiestand van JobCare, het eigen wervings- en selectiebureau van het SVRZ. In Vlissingen doet het woonzorg centrum Theo van Doesburg in de Dr. Ottestraat in Vlissingen mee aan de open dag. Van 11.00 tot 16.00 uur kunnen bezoekers een rondleiding krijgen door de bin nentuin van het woonzorgcen trum en appartementen bezichti gen. Ook hier is een informatie markt waar vanalles te vinden is over thuiszorg, wonen, vakantie werk, mantelzorg, vacatures en vrijwilligerswerk. Apotheek Escura voert gratis bloeddruktesten en bloedglucose- metingen uit. Er zijn demonstra ties en diashows en ook aan kinde ren is gedacht. Er zijn ballonnen en kinderen kunnen zich laten schminken. Toetsenist Martin Dronkers zorgt deze dag voor de muzikale omlijsting en voor elke bezoeker is er na afloop nog een cadeautje. MIDDELBURG Antiek- en curiosawinkel Le Collec tionneur wordt aanstaande donder dag feestelijk heropend. De winkel op Damplein 5, dat ook antiek- en verzamelmarkten in heel Zeeland organiseert, was na zeventien jaar hard aan renovatie en restyling toe. In de nieuwe winkel zullen naast antiek- en verzamelobjecten ook Zeeuwse sieraden, zilverwerk, foto lijstjes en glaswerk een plek krij gen. De opening is om 18.30 uur. VLISSINGEN De Bibliotheek Vlissingen houdt zaterdag 26 maart een literaire wan deling in het kader van de 76-ste Boekenweek. De route gaat langs punten waar wetenswaardigheden te vertellen zijn over Vlissingse schrijvers en dichters. Startpunt is het Bellamypark, daarna gaat de route over de boulevards richting het Nollestrand en terug via de Leeuwentrap naar het eindpunt: de Sint Jacobskerk. Aanvang: 14 uur. MIDDELBURG Organist Bram Beekman geeft za terdag 19 maart zijn jaarlijkse Bach concert op het 'De Rijckere orgel' van de Oostkerk in Middelburg. Voor de negende keer brengt hij de werken van Bach ten gehore op het befaamde orgel uit 1783. Een belang rijk gedeelte van het concert zal be staan uit koralen die betrekking hebben op de Lij denstij d. Het con cert begint om 16.30 uur. MIDDELBURG In Middelburg en Arnemuiden worden woensdag 23 maart in het kader van de Boomfeestdag door basisscholieren bomen geplant. Het is voor de 55-ste keer dat de Boomfeestdag wordt gehouden. De bomen worden geplant op de Punt, de Keurhove, 't Zanddorp, hoek Hakewill-Smithlaan en Presi dent Rooseveltlaan in Middelburg en de Steigerweg in Arnemuiden. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23