Zeeland PZC Lange Delft voor zomer in nieuw licht Eerste deel dijkversterking in Westkapelle begonnen WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 SFEERVERLICHTING Stichting krijgt positieve reacties van eigenaren en winkeliers Middelburger (35) gepakt bij drugsactie Jodiumtablet uit angst voor centrale Borssele Mannen aangehouden voor auto-inbraak almanak Stoptrein Dinsdag 15 maart 2011 Goesenaren te zien in nieuwe reality-show Flashback van BNN 21 Bij het overvallen van een winkel gaat het meestal om een impuls Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele middelburg - Komende winter zullen de belangrijkste Middelburg se winkelstraten voorzien zijn van nieuwe sfeerverlichting. Het eerst zijn de Lange en Korte Delft aan de beurt. Daar wordt dit voorjaar de nieuwe armatuur voor de led-verlichting aan de gevels be vestigd. De stichting Promotie Lan ge Delft e.o. presenteerde in okto ber het plan om de gevels met ver ticale banen aan te lichten. Het aanlichten van de contouren van de daken, zoals voorgesteld in de plannen van Het Lux Lab, blijft (nog) achterwege omdat de stich ting en de gemeentelijke wel standscommissie het hier nog niet over eens zijn. Na de presentatie van de plannen heeft de stichting alle betrokken ondernemers, eigenaren en bewo ners aangeschreven. Zeventig pro cent van de betrokkenen heeft ge reageerd bij de stichting en bij ma kelaar Arthur Aerssens, die als tus senpersoon is ingeschakeld. „Nage noeg iedereen is positief', aldus Aerssens. „Een van de eerste reacties was van een grote vastgoedonderne ming die meteen vroeg om het bankrekeningnummer om een bij drage te kunnen storten." Voor een aantal bijzondere pan den wordt bekeken of die nog extra in het licht kunnen worden gezet. De nieuwe verlichting moet niet alleen meer sfeer brengen in de donkere winkelstraten. De led-verlichting moet ook voor meer veiligheid zorgen omdat mensen beter herkenbaar zijn. De stichting wil met citymarke- teer Maarten Melissen en de onder nemers afspraken maken over de etalageverlichting. Het is wenselijk om het eens te worden over de fel heid van de lampen die in de etala ge worden gebruikt. Ook ontsie rende 'lichtbakken' aan de gevels zijn een punt van aandacht. Na de Lange en Korte Delft ko men in het najaar de Langeviele, Markt en Nieuwe Burg aan bod. Het initiatief past in een veel bre der lichtplan voor de hele stad. De gemeente wil hiervoor een Eu ropese subusidie aanvragen. De aanvraag gaat waarschijnlijk deze zomer de deur uit, het antwoord zou dan eind dit jaar komen. mm&mm westkapelle - Het Projectbureau Zeeweringen is begonnen de dijk bij Westkapelle te versterken. Dit project bestaat uit twee delen. Het eerste deel (het Noordelijke deel) loopt van de tank bij museum 'het Polderhuis' tot aan de speeltuin en zal op i juni helemaal versterkt zijn. Het tweede deel (het Zuidelij ke deel) begint op 18 april, loopt van het KNRM-platform tot zo'n tweehonderd meter voor strandpa viljoen Scheldezicht en zal op 22 juli opgeleverd worden. „Het gaat om de zogenaamde 'har de dijk' die versterkt moet wor den", vertelt Anneke McGovern van Projectbureau Zeeweringen. „Deze ligt zo'n vijf meter onder het duin. Er moet dus een flinke hoeveelheid zand afgegraven wor den voordat de harde dijk bloot- ligt." De zandlaag moet laagje voor laagje afgegraven worden. „Wé hebben historisch onderzoek ge daan en de kans is groot dat op de ze plek munitie uit de Tweede We reldoorlog ligt", legt projectleider Erik van Dijken uit. „Na de eerste anderhalve meter afgraving vindt er dus detectie plaats via echoappa- ratuur." Als de dijk eenmaal be reikt is wordt deze versterkt met vijftig centimeter breuksteen ge vuld met gietasfalt. Badgasten zul len altijd terecht kunnen op het middelste deel van het strand en zullen niet veel last hebben van de werkzaamheden verderop. „Er zal misschien wat stof opwaaien en er zal wat geluidsoverlast zijn, maar dat is dan maar zo. Dit moet ge woon gebeuren", aldus McGovern. ROTTERDAM Bij een drugsactie in Rotterdam heeft de politie afgelopen weekend verdachten opgepakt, waaronder een Middelburger van 35 jaar. Hij werd vrijdagmiddag samen met zijn even oude kompaan uit Rotterdam gepakt in het district Feijenoord-Ridderster. Volgens een melding zouden zij een vuurwapen op zak hebben, maar dat bleek niet het geval. Wel hadden ze een kilo cocaïne bij zich. Het tweetal is vastgezet. KNOKKE-HEIST De Belgische provincie West-Vlaan- deren wil instellingen in de ge meente Knokke-Heist voorzien van jodiumpillen. Die moeten inge nomen worden als zich iets voor doet met de kerncentrale bij Bors sele. Het gaat vooral om zorgcentra aan de kust. Er is meteen kritiek op de maatregel omdat juist jongeren meer baat hebben bij het innemen van jodiumpillen. Knokke ligt hemelsbreed op 32 kilo meter afstand van de kerncentrale. YERSEKE In Yerseke zijn gistermorgen twee mannen van 19 en 20 jaar, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aange houden voor een auto-inbraak. Te gen 4.30 uur meldde een getuige de inbraak in een auto die stond ge parkeerd aan de Langeville. De ge tuige zag iemand weglopen. Bij een zoektocht in de omgeving leid de een speurhond politieagenten naar een stilstaande auto. Toen de twee verdachten naar die auto lie pen, werden ze aangehouden. WKBrnemmmBBssmBsssm Tip? redactie@pzc.nl Het was echt geweldig geweest voor die Goese middelbare scholieren. Een heel weekend naar Den Haag om er met leeftijdgenoten uit binnen- en buitenland Verenigde Naties-tje te spelen. Model United Nations heet dat. Na drie dagen onophoudelijk de batteren en lobbyen stapten de Zeeuwse diplomaten-in-de-dop op de trein, terug naar Zeeland. Een van hen moest in Kruiningen- Yerseke uitstappen, want haar oma vierde haar zeventigste verjaardag met een etentje in Yerseke. Vader ver liet de dis om zijn dochter op te pik ken. Ze zou nog mooi op tijd zijn voor het hoofdgerecht. De trein arri veerde, maar dochter was in geen vel den of wegen te bekennen. Naar haar mobiel gebeld. „Waar ben je?" „Nou, gewoon, voor het station." „Welk station" „Nou, gewoon, Krui... Ehhh, 0 nee, Krabbendijke...", ant woordde zijn wereldwijze dochter. Met graafmachines wordt het bovenste deel van de zandlaag afgegraven en daarna afgevlakt. De zandlaag moet laagje voor laagje afgegraven worden omdat er kans is dat er nog munitie uit de Tweede Wereldoorlog in de bodem ligt. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21