'Justitie beschadigt bedrijven Mariniers op schip Vroon PZC Paddentre Vandaag als bijlage bij deze krant MILIEUSTRAFZAKEN Werkgeversvereniging waarschuwt voor investeringsstop door beleid Openbaar Ministerie Angst voor nieuwe tsunami 'Beloon ziekenhuis naar prestatie' Weer chloortransport Lentedag 12° One-man-band creëert een dynamisch groepsgeluid 15 Vrijwilligers in de weer met het overzetten van padden 26 DINSDAG 15 maart 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 62 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Emile Calon middelburg - Het Openbaar Minis terie berokkent het Zeeuwse be drijfsleven grote schade door het met regelmaat te beschuldigen van zware milieumisdrijven, vindt de Brabants-Zeeuwse Werkgeversver eniging (BZW). In uitspraken van rechtbank en gerechtshof blijft daar vaak maar weinig van over. Voorzitter [os van Damme (milieu werkgroep BZW) waarschuwt dat dit beleid ertoe kan leiden dat con cerns niet meer willen investeren in Zuidwest-Nederland. Hij vindt het ook opvallend dat het OM in Rotterdam veel meer in gesprek is met het bedrijfsleven terwijl in Zeeland bedrijven sneller voor de rechter worden gesleept. Raadsman René de Groot beves tigt dit beeld. „In Zeeland is de sfeer anders dan in Rotterdam. De sfeer in de provincie is de afgelo pen jaren verhard. Zeker in de wat grotere milieuzaken worden bedrij ven publiekelijk al aan de schand paal genageld voordat de rechts zaak is begonnen." Zo zette de offi cier van justitie de zaak op scherp door in de pers Delta en Essent als 'milieucriminelen' af te schilderen die voor miljoenen geplukt zou den worden. „Hoewel de rechter zich nog niet over die zaak had uit gelaten." Die rechter sprak ze eind 2009 op alle punten vrij. Ook in de rechtszaal laat het OM zich niet onbetuigd, aldus De Groot en de BZW. Met 'populisti sche oneliners', aldus de raads man, worden ondernemingen aan de schandpaal genageld en bestem peld als draaideurcriminelen en cri minele organisaties. „Terwijl het die beschuldigingen uiteindelijk niet hard kon maken." De recht bank sprak de bedrijven vrij of leg de aanzienlijk lagere boetes op we gens kleine milieu-overtredingen. Het OM herkent zich niet in het beeld dat de BZW en De Groot schetsen, aldus woordvoerder Ma- riete van der Molen. pagina 2 en 3: 'Ook na vrijspraak blijft er imagoschade' pagina 3: commentaar zie ook de video op www.pzc.nl/video den haag - Een schip van de Bres- kense rederij Vroon is een van de eerste schepen die Nederlandse rrlariniers aan boord krijgen als be scherming tegen piraten. Het gaat om de MPI Adventure. Ook de Hermod van rederij Heere- ma krijgt bescherming van mari niers. Het zijn twee langzaam varende schepen die grote kans maken door piraten gekaapt te worden als ze de komende weken door de In dische Oceaan en de Golf van Aden varen. Volgens tv-programma Nieuwsuur zou minister Hans Hillen (Defen sie) alleen mariniers willen inzet ten op de kwetsbaarste schepen. Een woordvoerder van de minister bevestigde gisteren dat deze week een brief naar de TXveede Kamer gaat over eerdere uitlatingen van Hillen hierover. ISHINOMAKI - Nadat hij' zojuist is gewaarschuwd voor de mogelijke komst van een nieuwe tsuna mi, zoekt een vader een veilig heenkomen in de Japanse stad Ishinomaki. In zijn armen draagt hij zijn vier maanden oude dochtertje. De man was toen hij werd gefotografeerd nog maar net here nigd met zijn dochtertje. Reddingswerkers trof fen de baby gisteren ongedeerd aan in de puinho pen die de aardbeving en de tsunami in Ishinoma ki hebben aangericht. foto Hiroto Sekiguchi/AP pagina 7: een op vijf kernreactoren bij breuk lijn pagina 8 en 9: geen paniek pagina 10 en 11: 'Japan les voor nieuwbouw' pagina 14: energietekort grootste klap Bedrijven moeten niet klagen over kritisch Openbaar Ministerie reageer op www.pzc.nl UW reacties: 898 Ik maak mè zorgen over de kerncentrale in Borssele door de ramp in Japan eens 44% JKBBBÊÊÊÊÊM 56% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 den haag - Ziekenhuizen gaan als het aan minister Schippers (Volks gezondheid) ligt in 2012 meer met de zorgverzekeraars onderhande len over de prijs van behandelin gen. De minister wil niet langer dat ziekenhuizen een vast budget krijgen, maar dat ze worden be loond voor wat ze presteren. Schip pers: „Zorgverzekeraars moeten namens patiënten goede zorg inko pen tegen scherpe prijzen. Ik hoop dat ze zeggen: waarom is zieken huis A duurder dan ziekenhuis B, hoe zit het met de hersteloperaties of hoe is het met de kwaliteit?" rotterdam - Akzo Nobel gaat de komende weken 4300 ton chloor per spoor vervoeren van een chlöorfabriek in Duitsland naar het Rotterdamse Botlekgebied. Spoorvervoerder DB Schenker en Akzo Nobel hebben dit bevestigd. De chloortreinen rijden door de provincies Overijssel, Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland. Een aantal jaren geleden kwam een eind aan deze structurele chloortransporten, die vroeger maatschappelijk protest opriepen. .8 711688 555530'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1