Kaddafi valt steden vanuit de lucht aan 121 buitenland 'Als Ajdabiya valt, zijn we verloren' Britse sportwereld omhelst homoseksualiteit 'Sint' naar Tribeca festival www.marrea.nl I Veruit de beste in reisjes dichtbij dinsdag 15 maart 2011 Brega, Ajdabiya, Misrata en Zwara aangevallen door rege ringsleger. Bombardementen lijken effec tiefste wapen van Libische lei der Kaddafi. Overgelopen militairen kun nen amnestie krijgen. tripoli - Gevechtsvliegtuigen van de Libische leider Muammar Kad dafi hebben gisteren de oliestad Brega gebombardeerd. Grondtroe pen van Kaddafi proberen onder tussen door te stoten in een po ging het oosten van het land - dat nu in handen is van de opstande lingen - te heroveren. Ook in het westen van Libië worden de op standelingen belegerd door rege ringstroepen. Brega werd zondag al onder vuur genomen door het leger. De rebel len werden aangevallen met oor logsschepen, tanks en gevechts vliegtuigen. Zondag werden de op standelingen gedwongen zich te rug te trekken, maar naar eigen zeggen hebben ze de stad in de nacht van zondag op maandag weer ingenomen. Pantservoertuigen werden ver nield en tientallen strijders van de Khamis Brigades, elitetroepen on der leiding van de zoon van Kadd afi, werden gevangengenomen. De afgelopen week hebben de twee partijen zware strijd geleverd voor de controle over Brega en Ras Lanuf, twee dunbevolkte ha venstadjes. Ras Lanuf viel enkele dagen geleden al in handen van Kaddafi. Omdat de aanvoerlijnen van het leger van Kaddafi lang zijn heeft het veel moeite snel op te rukken naar het oosten van het land. Bovendien krijgt het te ma ken met veel sterker verzet in de grote steden in het oosten. Een van die steden is Ajdabiya, on geveer vijftig kilometer ten oosten van Brega. Gisteren bestookten ge vechtsvliegtuigen Ajdabiya. Een wapenopslagplaats van de opstan delingen werd op een haar na ge mist en een groep rebellen die zich in het westen van de stad had verzameld, werd wel getroffen. Er vielen zes gewonden, aldus een arts. Ook een van de laatste steden in het westen van Libië die in han den is van de rebellen, Misrata, kwam gisteren onder vuur te lig gen. Regeringstroepen aan de rand van de stad en op schepen buiten den haag - Ajdabiya mag niet in handen vallen van de Libische troepen die Kaddafi nog trouw zijn, want dat zou de weg naar Benghazi, Tobruk en de olievelden bij Jalu openleggen. Dat zegt gene raal Abdul Fatah Yunis (67) in een interview met het Duitse blad Der Spiegel. Yunis is sinds kort opper bevelhebber van de troepen van de Kaddafi-tegenstanders. Yunis diende tot aan de volksop stand in Libië onder Kaddafi. Hij was onder meer minister van Bin nenlandse Zaken. Kort na de revo lutie sloot hij zich aan bij de op standelingen. Hij hielp hen de mili taire basis in Benghazi te verove ren. De generaal voert vanuit het zwaarbewaakte Tibesty-hotel in Benghazi het bevel. Troepen van Kadaffi staan op enke le tientallen kilometers van Ajda biya. Vanaf Ajdabiya loopt de kust Studenten schreeuwen pro-Kaddafileuzen tijdens een demonstratie bij het Rixos-hotel waar de buitenlandse pers verblijft. foto Jerome Delay/AP BURGEROORLOG Regeringsleger probeert opstandelingen te verjagen londen - De Britse voetbalbond FA en andere grote Britse sportor ganisaties hebben een verklaring ondertekend waarin zij beloven ac tief op te komen voor de rechten van homoseksuelen en lesbiennes in de sportwereld. Dat meldden diverse Britse nieuwssites maandag. Onder de andere organisaties be vinden zich de nationale tennis- en rugbybonden, de cricketbond en het organisatiecomité van de Olympische Spelen van 2012. „We hebben er de afgelopen twin tig jaar hard aan gewerkt om racis me uit de sportwereld te bannen", stelde voorman Alex Horne van de FA. „Maar we willen alle vormen van discriminatie weg hebben uit de stadions en van de sportvelden, dus ook homofobie." De Britse voetbalwereld kende tot nu toe slechts één openlijk homoseksuele profvoetballer. Nadat deze Justin Fashanu uit de kast was gekomen, ging het bergafwaarts met zijn car rière. In 1998 pleegde hij zelf moord. Het was afgelopen maand wereld nieuws toen de Zweedse profvoet baller Anton Hysén uit de kast kwam. In Nederland heeft nog nooit een voetballer openlijk dur ven zeggen homoseksueel te zijn. Voormalig minister Ronald Plas- terk (Emancipatie) heeft wel de Al liantie Gelijkspelen opgericht, die probeert zich hard te maken voor het bestrijden van homofobie in de Nederlandse sportwereld. Maar tot een openlijke, breed gedragen verklaring zoals in Groot-Brittan- nië is het in Nederland vooralsnog niet gekomen. Een zegsman van de Alliantie stel de maandag in een reactie wel „dat er heel hard wordt gewerkt aan een aantal initiatieven". new york - De komische horror film Sint van Dick Maas is geselec teerd voor het prestigieuze Tribeca Filmfestival in New York. De pro ductie wordt in april vertoond in het Cinemaniaprogramma, een se lectie van acht internationale gen refilms die 'de creatieve grenzen verleggen', meldt het festival. Het is de tweede Nederlandse produc tie die dit jaar op Tribeca te zien is. Eerder werd al bekend dat Black Butterflies is geselecteerd in de cate gorie World Narrative Features. de kust hebben de stad omsingeld. De watertoevoer naar de stad is af gesloten en tankschepen met wa ter aan boord worden tegengehou den. De inwoners zijn aan het hamsteren geslagen en er worden barricades van zandzakken opge richt. De opstandelingen vrezen dat Kaddafi de stad gaat aanvallen. Ook de stad Zwara, ruim honderd kilometer ten westen van Tripoli, wordt aangevallen door het rege ringsleger. Er worden granaten op de stad af gevuurd en tanks en artillerie heb ben de wegen naar de stad afgeslo ten. Volgens opstandelingen zijn er zeker vier mensen om het leven gekomen. Het lijkt er op dat zware bombar dementen momenteel het meest effectieve wapen van Kaddafi vor men, hetzij door bommenwer pers, hetzij door tanks en artille rie. De oppositie heeft het Westen gevraagd een no-flyzone in te stel len om de dreiging van de bombar dementen weg te nemen. De wes terse landen zijn sterk verdeeld over de maatregel. De Veiligheids raad van de Verenigde Naties kwam gisteren bijeen om te pra ten over het mogelijk instellen van een no-flyzone. weg recht naar het noordelijk gele gen Benghazi. Naar het oosten ligt de weg richting Tobruk open. In dien Kaddafi-aanhangers Tobruk heroveren, hebben ze Benghazi in de tang. Inwoners van Benghazi kunnen dan ook niet meer rich ting Egypte vluchten. Yunis geeft te kennen dat zijn troe pen Ajdabiya nog niet hebben be reikt om de stad goed te kunnen verdedigen. k3 DAGEN LEKKER WEG "Voortreffelijk fietsen op de Veluwe! Graag laten wij u kennismaken met het Gelderse dorp Beek bergen, midden op de Veluwe: het bekendste natuurgebied van Nederland! In Nationaal Park De Hoge Veluwe vindt u naast natuur ook veel architectuur en kunst, met name in het Kröller Muller Museum en de beeldentuin. Natuurlijk mag een bezoek aan Apeldoorn of Arnhem niet ontbreken. Uitgebreid winkelen, borrelen in gezellige cafés en misschien een hapje eten. Kortom, laat u verrassen door de veelzijdigheid van de Veluwe. Arrangement 9 2 x overnachting in een comfortabele hotelkamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 dag fietshuur met routes Een enerverend energiepakketje voor onderweg Gebruik van het binnenzwembad Van 119,00 voor 99,00 1 april t/m 30 sept. 2011m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag kamer met privé terras: 10,00 p.k.p.n. Toeslag alleengebruik 20,00 p.n. Boek vooraf een 3-gangen diner met korting: van ji 32,50 p.p. voor 27,50 p.p. excl. toeristenbelasting a 2,00 p.p.p.n. Geen reserveringskosten! Golden Tulip deWjpselberg (4*) ligt centraal op de Veluwe, aan de rand van het dorp Beekbergen.'De sfeervolle hotelkamers zijn ondergebracht in verschillende gebouwen welke verspreid liggen over het 12 hectare grote landgoed. Uw kamer is van alle gemakken voorzien. In het landhuis vindt u RestaurantThe Cottage met een gezellige bar/lounge. Verder is er een verwarmd binnenzwembad, een sauna, Turks stoombad, solarium, tennisbaan en jeu de boulesbaan. Boeken via www.marrea.nl/WEG017 boek online of bel 0571 27 77 4< t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 12