401 sport Fortis krijgt vleugels in EMM geeft punt weg in de laatste minuut Zege voor Vlissingen Spruijt rijdt zonder problemen naar winst in eerste cross Wemeldinge Zege voor Erwin Harmes KORFBAL Ondo promoveert naar de tweede klasse maandag 14 maart 2011 door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM hebben in de strijd om lijfs behoud geen punt kunnen pakken in de thuiswedstrijd tegen Tachos: 16-17. Ook de mannen van de Mid delburgse club verloren. Het Vlis- singse Olympus ging ook onder uit. Vrouwen. EMM-Red-Rag/ Tachos 16-17: De eerste slag om lijfsbehoud in de eerste klasse is gisteren op een anticlimax uitgelo pen voor EMM. Tien seconden voor tijd sloeg het noodlot alsnog toe voor de veel geplaagde Middel burgse equipe. Door de nederlaag staan de Middelburgse vrouwen ge parkeerd op de laatste plek met ze ven punten uit achttien duels. Tachos heeft twee punten meer dankzij de volle buit van gisteren, maar speelde wel een duel meer. „Dit was een behoorlijke dreun", bekende trainer Auke van Hinte na afloop. „In de laatste vier duels zullen we alles uit de kast moeten halen om te overleven." Heerle 2-Olympus 21-13: Het is maar goed dat de Vlissingse equipe van Ron de Waal kan terug blikken op een wervelende compe titiestart. De teller van de achter eenvolgende nederlagenreeks is in rap tempo opgelopen naar zes. Te gen de reserves van Heerle, dat gis teren voor eigen publiek officieus de titel binnen haalde, was een B J- "'-v SB ammammmm TILBURG Erwin Harmes van Dynamica be haalde zaterdag een mooie over winning en liep een persoonlijk re cord van 32 minuten en 50 secon den op de 10 kilometer wegwed strijd in Tilburg. Meteen na de start sleurde Harmes aan de kop waarna alleen Rick Hartogs (DAK) kon volgen. Kop over kop liepen de twee atleten steeds verder weg van hun achtervolgers. Na 6 kilometer probeerde Hartogs een gat te forceren waarop Harmes stunt onmogelijk. Zeker gezien de blessuregolf die de Vlissingers en kele weken trof „Ik kan de mei den alleen maar complimenteren gezien de werklust en inzet", zei De Waal na afloop. Scores: Martje Huijben 5, llona Wiele- maker en Ayla Engels 3, Anja Minnaard en Margitta Chagas. Mannen. EMM-Taxandria 21-23: Er werd stevig gebikkeld om het puntentotaal nog wat op te krik ken in de strijd tegen degradatie. Maar veel geluk was er niet wegge legd voor de scheidende inte rim-trainer Jos Aertssen van EMM. „Ik kreeg een dikke pluim na afloop van de bezoekers maar wat koop ik daarvoor." De voorma lige sluitpost blijft gezien de gele verde strijd geloven in een goede afloop. Ook al resteren er nog maar drie duels waarvan twee maal tegen de reserves van Delta Sport. „Ik had het liever buiten Zeeland uitgevochten. Maar dat is helaas niet mogelijk." Ramon Vael beperkte de schade achterin door drie pingels te keren. Voorin was Marcello Tax de gangmaker. Tijs de Vos mocht vroegtijdig vertrek ken wegens drie tijdstraffen, dus rood. Kevin Meulmeester komt dit seizoen niet meer in actie wegens een schouderblessure. Scores: Marcello Tax 9, Vincent van der Meijden 6, Tijs de Vos en Jerry Ae rtssen 2, Peter Schmelzer en Mayron Bouwmeester. door JaapJan Ritsema goed reageerde door meteen de kop terug te pakken. Vol gas ging Harmes ervandoor om in 32.50 de zege te pakken en zijn pr ruim schoots te verbeteren. Hartogs volg de uiteindelijk op 46 seconden. Sjaak Brouwer (Dynamica) had een sterk begin bij de masters H45 maar moest dat in het tweede deel van de wedstrijd bekopen. De Belg Karei Teunkens werd eerste in 35-37» Brouwer finishte op zeven se conden. GOES - In het zaalseizoen 2011- 2012 krijgt eersteklasser TOP gezelschap van Fortis. De Souburgse ploeg werd zaterdag namelijk kampioen in de tweede klasse. In de tweede klasse krijgt Swift, dat zich op de slotdag veilig speelde, tegenstand van Ondo. Dat team verzekerde zich van de titel in de derde klasse en promoveert dus ook. Korbatjo-TOP 16-14: De korfballers van TOP waren al uitgespeeld en za ten met hun hoofd al bij de veld- competitie. Korbatjo speelde nog voor lijfsbehoud en pakte belangrij ke punten. Scores TOP: Anita de Ridder 5, Peter van Belzen 3, Remco Bezemer 2, Jeani- ne Marijs, Nelleke van Belzen, Jordi Meulmeester en Michael Hendrikse 1 Oranje Nassau-Fortis 14-18: De winst van Maassluis in de middagu ren op Pernix voerde de druk op Fortis, dat pas 's avonds speelde, nog meer op. „Voor het eerst dit sei zoen stonden we op de tweede plek", zei coach Leonard Debbaut. Maar die extra druk zorgde niet voor verlamming. De Souburgers verdedigden sterk en kregen vleugels in de aanval. Toen na rust de voorsprong uitge bouwd werd naar 5-14, kreeg de eu forie de overhand en werd het spel van de gasten minder goed. „Met 24 punten uit veertien wedstrijden is de titel dik verdiend", vond Deb baut. Zijn ploeg keert na één seizoen te rug in de eerste klasse. Scores Fortis: Remco Crucq en Jessica de Boer 4, Niels Bebelaar 3, Rens van den Driest en Esther Kasse 2, Joyce Schoonaard, Elze Blankenburg en Pa trick Koppejan 1 Swift-Achilles 15-13: De degradatie wedstrijd in De Voorborch werd een thriller. Swift moest een punt pakken om een beslissingswed strijd af te dwingen en winnen om direct veilig te zijn, maar het al ge degradeerde Achilles gaf zich niet zomaar gewonnen. De ploeg kwam zelfs met 11-13 voor. Maar de Middelburgers knok ten zich, met meer rebound in de ploeg, terug. Roel Klootwijk schoot de bevrijdende 14-13 en 15-13 bin nen. Scores Swift: Richard Geldof 5, Vera Kuiper, Paul van de Berg en Roel Kloot wijk 2, Mathijs Pagé, Ivo de Hond, Ani ta Hoekstra en Sophie Cevaal 1. Blauw Wit-Ondo 9-16: Zo domi nant als een kampioen speelde On do niet. Maar het spel van de ploeg uit Sint Laurens was wel voldoen de om Blauw-Wit geen kans te ge ven. Op Ronald Wisse had de Kloe- tingse formatie geen enkele grip. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk en Marco de Jonge 2, Ivo Flipse, Martijn Sandee, Claudia Timmermans, Alice Kloet en Romy Abbink 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 8, Wim Al- laart en Joris Hoogwerf 3, Annemieke Koppelaar en Lianne Lorier 1 Olympia-Stormvogels 19-11: Eén i- 7-<": 8®j88fiS door Herman Heuvink WEMELDINGE - Kevin Spruijt uit Me- liskerke toonde zich de sterkste bij de eerste clubcross van dit seizoen bij de MC de Sproeier in Wemel dinge. De zeventienjarige Yam aha-coureur was de sterkste bij de senioren. De MX 1 en MX 2 waren daarin samengevoegd, maar apart geklasseerd. De Walchenaar komt al een aantal jaren uit in de MX 2 onder de vlag van de MCLB, een Belgische bond. Dit jaar heeft hij daar de overstap gemaakt naar de inters. De resulta ten zijn in dit nog prille seizoen zeer bemoedigend. Op het circuit aan de Oude Polderweg liet hij zien duidelijk gegroeid te zijn. In een soepele stijl, ogenschijnlijk zon der al te veel inspanningen, sloot hij beide manches winnend af. Het gevecht achter hem was span nender. Erik Koote uit Sommels- dijk slaagde erin in de MX 2 de Zeeuwen T\van van Liere (Kapelle), Gian Carlo Buijs (Oost-Souburg) en Marvin Boone (Yerseke) achter zich te houden. Boone debuteerde bij de senioren en mag daar met een goed gevoel op terugkijken. Bij de MX was het een spannen de strijd tussen Jan Peter van der Weele uit Brouwershaven en Thijs Lampio uit Vlissingen. Beiden haal den dezelfde resultaten. De over winning was echter voor Van der Weele, die in de dan doorslaggeven de tweede manche de sterkste was. Bij de veteranen werd Erik van der Wekken uit Zierikzee in beide man ches winnaar. De tweede plaats was voor Mykel van de Goor uit Vlissingen. In de tweede manche leek daar ook Ron Bos uit Goes aan spraak op te willen maken. Door pijnlijke onderarmen moest hij ech ter wat gas terugnemen en hij werd derde. In de clubklasse reed Cor Moens uit Arnemuiden een sterke wed strijd. De KTM-coureur werd met een derde plaats de beste Zeeuw. Hij moest in beide manches echter de Brabanders Loekie van Zundert en Rick van Hout voorrang geven. Bij de 85 cc bleek Nancy van de Ven uit Vlissingen te sterk voor de rest. In beide manches kreeg de der tienjarige KTM-rijdster de meeste tegenstand van Jochem van den Dorpel uit Kapelle. Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke werd derde. Timo Dhanis uit Terneuzen was de sterkste in de klasse 65 cc. De met grote wielen uitgeruste Zeeuws-Vla ming kreeg het echter niet cadeau, want daarvoor reed de in Gouda woonachtige maar met een Zeeuw se roots geboren Mack Bouwense met zijn kleine wielen veel te goed. VLISSINGEN - In de hockeycompeti- tie hebben de Zeeuwse vrouwen teams de winterstop goed ver teerd. In de tweede klasse won Ra- pide met 3-0 van Pelikaan en een klasse lager walste Vlissingen met 6-1 over DDHC heen. Bij de man nen verloor Vlissingen met 4-3 bij Gelsdermalsen. Vrouwen. Rapide-Pelikaan 3-0: Een felle start werd al na acht mi nuten bekroond met een treffer van Tatsjana van den Eynde. Daar na liet een collectief sterk en strijd baar Rapide uitstekend samenspel zien. In de veertiende minuten ver zilverde Sonja Matena de eerste strafcorner die Rapide kreeg. Toen het vier minuten na de doelwisse- ling 3-0 werd was de weerstand bij Pelikaan weg. Op aangeven van Lieke Alberti nam Tatsjana van den Eynde die derde treffer voor haar rekening. Vlissingen-DDHC 6-1: Beide teams kampten met gebrek aan wedstrijdritme en daardoor oogde het spelbeeld rommelig. Vlissin gen was echter wel veel sterker. Het opende al na één minuut de score via Denise Maljaars. Na zes minuten kwam hekkensluiter DDHC nog wel langszij, maar dat was tevens het enige wapenfeit van die ploeg. Nog voor de doel- wisseling werd het 3-1 door tref fers van Iris Koole en Merel de Kam. In de tweede helft liep het iets beter bij de thuisploeg en scoorden achtereenvolgens Maira Burggraaf, Iris Koole en Fredrique van Amersfoort. Mannen. Geldermalsen-Vlissin- gen 4-3: Al na drie minuten nam Vlissingen de leiding door Jesse van der Zande. Nauwelijks twee minuten later werd het 1-1. Nog eens drie minuten daarna zorgde Frank de Smit voor 1-2. Net na de rust zorgde Sten van der Valk zelfs voor 1-3. De thuisploeg gooide er een schepje bovenop en boog de achterstand nog om in een toch wel ietwat geflatteerde 4-3-zege. Een korfbalster van Ondo probeert de bal te vangen. Di lit Sint Laurens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80