3ie langs de lijn staan' Het interesseert hem niet welke ploeg de wedstrijd wint, zegt Schipper. Behal ve dan die ene keer, bij de Brabant se topper tussen Internos en Beek Vooruit. „Geert Brusselers, die bij NAC heeft gespeeld, deed mee bij Beek Vooruit. Wat een eikel! Die liep echt de hele wedstrijd te zei ken. Internos stond na twintig mi nuten al met 3-0 voor, maar twin tig minuten na rust was het 3-3. Daarna maakte Internos de 4-3. Twee minuten voor het einde van de officiële speeltijd heb ik afgeflo ten. Dat had ik echt nog nooit ge daan. Maar ik was die Brusselers en zijn ploeg zó beu! Ik dacht: Jul lie gaan echt niet meer gelijkma ken. Fuut, fuut, fuut, en klaar was het" sport i 37 weken als coach én scheidsrechter Nog twee keer Van der Sar maandag 14 maart 2011 :t duel met DFC. Oostkapelle verloor in Dordrecht met 2-1. mijn lidmaatschap opgezegd. Met zulke fratsen moet je bij mij niet aankomen. Na ruim 33 jaar was ik dus geen lid meer, want ik was op mijn elfde bij Oostkapelle begon-, nen met voetballen." Daarna was hij drie seizoe nen trainer van Domburg en viel hij ook nog drie maanden in bij De Meeuwen. Bij die clubs werd hij al geconfron teerd met wat hij zelf een 'nieuw fenomeen' noemt. „Dan kwam er een speler naar me toe en die zei tegen me dat hij er volgende week niet zou zijn. Waarom niet, vroeg ik dan. Hij ging op skivakantie.... Daar snapte ik helemaal niets van. Toen ik nog voetbalde gingen mijn vrouw en ik apart op vakan tie. Zij in september, want ik kon dan niet mee omdat ik moest voet ballen. Ik ging dan in mei, maar in die periode wilde zij weer niet. Zo werkt het niet meer tegenwoordig en als trainer moet jij je daar bij neerleggen. Donderdagavond gin gen drie spelers van Oostkapelle naar Ajax-Spartak Moskou. Daar begrijp ik dus ook niks van. Je weet toch dat je moet trainen!" Het is één van de redenen waar om Schipper bij Oostkapelle al leen coach is en op doordeweekse avonden niet op het veld wil staan. „Ik ben iemand die een trai ning altijd op papier voorbereidde. Ik zette er zelfs bij wie bij wie zat tijdens de afsluitende partij. Maar tegenwoordig krijg je dan om zes uur een sms'je van een speler dat ie om een of andere vage reden niet komt. En een ander belt een uur van tevoren af. Daar heb ik geen trek meer in." Schipper moet sowieso nogal wennen aan de mentaliteit van tegenwoordig. „Als wij vroeger met Oostkapelle naar een uitwedstrijd gingen, dan zaten we op de heen- en terugreis over voetbal te praten. Dat moet je nu eens proberen.... Zodra de wed strijd klaar is pakken die gasten hun mobiele telefoon. Peter van Vossen zei het laatst mooi in een verhaal. Een hand geven kunnen ze niet meer, ze moeten eerst 27 keer met de vuisten tegen elkaar aan slaan. Daar moet je tegen kun nen als trainer, maar ik heb er moeite mee." Dat hij ondanks die instelling van veel voetballers én zijn vervelende afscheid tóch is teruggekeerd bij Oostkapelle, zegt veel over zijn lief de voor die club. „Oostkapelle heeft altijd in mijn achterhoofd ge zeten. Tot vorig seizoen floot ik al tijd wedstrijden op zaterdag. Maar de afgelopen maanden ging ik weer vaak kijken bij Oostkapelle. Als ik kan helpen, hoor ik het wel, zei ik een keer in de kantine, on der het genot van een biertje. Een week later stond ik te vlaggen bij het eerste. Dat heb ik daarna nog een paar keer gedaan. Toen Hans de Nooijer er na de 4-0-nederlaag tegen Serooskerke mee stopte, werd ik gebeld. Het blijft toch je club. André de Graaf neemt de trai ningen voor zijn rekening, ik maak de opstelling." Dat deed hij zaterdag weer, in Dor drecht, voor het duel met DFC. Oostkapelle verloor nipt, met 2-1. „Maar met een beetje geluk had den we nog sneaky een punt kun nen pakken", aldus Schipper. Door een blessure ontbreekt Maarten Stekelen burg in de komende interlands van Oranje. Ed win van der Sar is in topvorm en zou nog twee interlands aan zijn totaal kunnen toevoegen. door Barry van der Hooft Wat is er aan de hand met Stekelen burg? Hij kreeg zaterdag tijdens de trai ning een bal op zijn rechterduim en trainde daarna nog gewoon ver der. Stekelenburg reed vervolgens toch maar naar het ziekenhuis, om dat hij zijn handschoen moeilijk uit kon trekken. Röntgenfoto's maakten duidelijk dat een stukje bot in zijn hand was gebroken, waardoor de doelman van Ajax én het Nederlands elftal vier tot zes weken aan de kant staat. Welke wedstrijden mist hij dan van het Nederlands elftal? De dubbele ontmoeting met Hon garije, aan het eind van deze maand. In die twee duels kan Oranje de volgende grote stap rich ting het EK van 2012 zetten. Het verschil met Hongarije bedraagt maar drie punten en die ploeg heeft met PSV'er Balasz Dzsud- zsak een aanvaller met een dode lijk linkerbeen in de gelederen. Daar zijn verschillende keepers dit seizoen al achter gekomen. Wie lijkt de logische vervanger van Stekelenburg? Dat is Michel Vorm. De keeper van FC Utrecht was tijdens het WK ook al tweede doelman, net voor Sander Boschker, die bij FC Twente geen eerste keus meer is. Piet Velthuizen was lang in beeld om nummer drie in de pikorde van Bert van Marwijk te worden, maar hij houdt bij Hercules Alican te alleen de bank warm. Daarom verklaarde NAC-doelman Jelle ten Rouwelaar gisteren maar dat hij een kans verdient om als tweede doelman met Oranje mee te gaan. Dus als er dan iets met Vorm zou gebeuren, staat Ten Rouwelaar in eens in Oranje. Er is toch een veel betere optie? Ja. Van Marwijk moet gewoon Edwin van der Sar bellen en hem vragen zich nog één keer bij Oran je te melden. Of hij dan ook daad werkelijk keept, is van later zorg. Het zou wel verstandig zijn, om hem onder de lat te zetten. Zater dag, in het FA Cupduel met Ar senal, keepte Van der Sar fantas tisch. Was hij nog maar 21, zei ma nager Sir Alex Ferguson na de 2-0- zege. Van der Sar is veertig en heeft al meerdere keren laten we ten dat Oranje voor hem een afge sloten hoofdstuk is. Nu het einde van zijn carrière echt in zicht is, moet hij nog één keer een uitzon dering maken. Maar dan moet Van Marwijk hem eerst wel bellen. foto Orange Pictures/Martin Hulsman Gisteren reed hij naar Heerle en trok hij zijn scheidsrechtersoutfit aan, voor het duel in de vierde klasse B tussen HSC'28 en De Schutters (2-2). „Het leek een mak kie. Tot vijf minuten voor het ein de was er niks aan de hand, daar na sloeg even de vlam in de pan. Toen heb ik meteen afgefloten. De waarnemer zei na afloop dat ik eer der kaarten had moeten geven. Maar zo zit ik niet in elkaar. E"n gele, dat was het gisteren." Van het fluiten kan hij echt genie ten. „Laatst had ik Steen-Clinge, een echte derby. Ik heb geen kaart gegeven, dat hadden ze nog nooit meegemaakt. In Zeeuws-Vlaande- ren vind ik het altijd gezellig, voor al na afloop. Binnenkort heb ik daar weer een mooie wedstrijd, Steen-RIA W." Barry van der Hooft „Mounir is gewoon moeilijker dan de andere jongens." Ajax-trainer Frank de Boer in Voetbal International. „Ik zou tegen RKC Waalwijk gewisseld zijn omdat de middenvel ders te diep stonden... Is dat dan ook al mijn schuld?" Ajacied Mounir El Hamdaoui begrijpt niets van zijn uit sluiting bij het eerste elftal. In Voetbal International. „Mounir was gedreven en had er ook veel lol in. Het komt wel weer goed met hem. Het zou toch zonde zijn als beide partijen hier niet uit komen." Gery Vink, trainer van het beloftenteam van Ajax, in het AD over probleemgeval Mounir El Hamdaoui. „Boeren zijn ondernemers die vaak niet genoeg gewaardeerd wor den. Ik heb het ook gezien met Ids. Hij had een goed startkapitaal door het schaatsen, maar de melkprijs gaat omlaag en alles wordt duurder." Anni Friesinger, die bij de NOS commentaar gaf bij het WK afstanden, in de Volkskrant. Haar man Ids Postma, ook oud-schaatser, is veehouder. „Ik vind 't wel best. Al die afstanden duren mij te lang. Ik kijk op televisie als het uitkomt, maar blijf er niet voor thuis." Oud-schaatser Ids Postma in de Telegraaf over de WK af standen. „Als je als Nederland iets wilt bereiken, dan moet je Maxima en het Koninklijk Huis inschakelen. Ik ben ervan overtuigd dat Maxi ma bij de presentatie het verschil had kunnen maken en de Zuid-Amerikanen voor ons had kunnen winnen." Harry Been, directeur van de KNVB in Sport Strategie over de Nederlandse kandidatuur voor het WK voetbal van 2018. „Je moet een scheidsrechter ook kunnen schorsen, net zoals een voetballer of een trainer. Een fout kan iedereen maken, maar soms zijn het er te veel." Willem van Hanegem in het AD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77