321 sport JÜJT I Bob de Jong verrast met toptijd Stap verrast met zilver op wisselslag Beste papieren voor Heemskerk en 'Kromo' Grote desillusie bij Annette Gerritsen Oranje-shorttracksters pakken zilver op WK Zilver Van Gelder en Van Gerner Hoofdrol Robben bij Bayern München Debuut Ruud Gullit eindigt in mineur WK SCHAATSEN De Nederlandse schaatsploeg kan terugkijken op een goed WK afstanden. Ireen Wüst en Bob de Jong maakten de meeste indruk in Inzeil. jan Smeekens ruikt even aan goud maandag 14 maart 2011 INZELL Annette Gerritsen belandde" giste ren bij de wereldkampioenschap pen afstanden in Inzeil net naast het podium op de 500 meter. De Nederlandse schaatsster lag na de eerste 500 meter nog op medaille- koers, maar verspeelde haar kan sen op de tweede race. Uiteindelijk eindigde Gerritsen als vierde. „De desillusie is best wel groot", zei Gerritsen, die bij de start een misslag maakte. „Ik was zo gefo cust op de start en de eerste stap pen. Het was zo'n enorme misser." SHEFFIELD De Nederlandse shorttracksters hebben gisteren bij de wereldkam pioenschappen in Sheffield zilver veroverd op de aflossing. De ploeg van bondscoach Jeroen Otter ein digde in de finale als tweede achter China. Het Oranje-kwartet, bestaande uit Jorien ter Mors, Annita van Doom en de zusjes Sanne en Yara van Kerkhof, noteerde over 3000 meter 4.17,725. China was ruim een secon de sneller: 4.16,295. Het brons ging naar Canada, Zuid-Korea eindigde als vierde. COTTBUS Het 'Tumier der Meister' in Cott- bus leverde de Nederlandse turn- ploeg dit weekeinde twee medail les op. Yuri van Gelder nam bij zijn rentree op het internationale po dium na een woelige periode zilver mee naar huis voor zijn oefening op ringen. Céline van Gerner vero verde een medaille met dezelfde kleur op de evenwichtsbalk. Jeffrey Wammes, nog niet topfit, turnde in Cottbus slechts één fina le. Op vloer bleef de turner steken op de vijfde plaats met een score van 14,850. MUNCHEN Bayem München heeft op overtui gende wijze een einde gemaakt aan een serie slechte resultaten. Het elftal van Louis van Gaal liet Hamburger SV met 6-0 kansloos. Arjen Robben speelde een hoofd rol. De Oranje-international opende vijf minuten voor rust de score. In de beginfase van de tweede helft besliste Robben het duel. Eerst schoot hij een vrije trap in het doel en even later kon hij de bal op aan geven van Franck Ribéry simpel binnentikken. MOSKOU Ruud Gullit heeft gisteren als trai ner van Terek Grozni met een ne derlaag gedebuteerd in de Russi sche competitie. Titelverdediger Zenit St Peters- burg won met 1-0 van de ploeg uit Tsjetsjenië. Danko Lazovic (ex-PSV) maakte in de beginfase het doelpunt Met de benauwde zege herstelde Zenit St. Petersburg zich van de zware ne derlaag in de Europa League bij FC Twente (3-0). door Johan Stobbe INZELL - De BAM-mannen hebben het langebaanschaatsen wakker ge schud. Met goud voor Bob de jong en zilver voor Bob de Vries op de to kilometer namen ze afscheid van het seizoen. Jillert Anema is een meester in plannen. Bij het be gin van het langebaanseizoen moesten zijn mannen goed zijn om wereldbekerplaatsen te verove ren en aan het einde om te schitte ren op het WK afstanden. Daar tussenin moest vorm worden be houden voor. een eventuele Elfste dentocht. Die kwam niet, maar op de langebaan zorgden de BAM-mannen voor een revolutie. Met het goud en het zilver op de 10 kilometer als bekroning. De jong heeft onder coach Anema een metamorfose ondergaan. Hij pakte op het WK afstanden de dubbel waar hij in 2001 zijn zin nen al op had gezet en noteerde in 12.48,20 de tweede tijd ooit en de snelste op Europese grond. „Beter wordt het nooit meer", zei De long na wereldtitels op de 5 en 10 kilometer. „Waar moet ik eigenlijk nog voor doorgaan. Een wereldre cord? Dat moet je overkomen. Het door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Judith Stap heeft za terdag verrast met een zilveren me daille op de Swim Cup in Amster dam. De zeventienjarige Middel burgse werd tweede op de 400 me ter wisselslag. Stap, die sinds afgelopen zomer uitkomt voor EiffelSwimmersPSV, noteerde een eindtijd van 4.58,50. Daarmee dook ze bijna een se conde onder haar persoonlijk re cord. Alleen aan Lieke Verouden kon de Waleherse niet tippen. Die won in het Sloterparkbad in een nieuwe Nederlands record: 4.47.47. Stap had gisteren ook nog de fina le van de 200 meter rugslag kun nen zwemmen. In de series zette ze namelijk de zevende tijd gaat om titels." In die woorden klonk de stem van Jillert Anema door. „Een wereldrecord? Wat win je daarmee?", zei de coach. Het gaat in zijn beleving alleen om hoofdprijzen, al was hij met het zilver van Bob de Vries net zo blij. „Als je eerste en tweede bent, is de tweede plaats toch ook wel inte ressant." Met de afsluiting van het seizoen bewees Anema dat het kan: langebaan en marathon com bineren. Hij wil door met zijn jongens en het liefst nog meer doen. Want winst is er op de langebaan nog volop te halen. „Iemand 1.55 laten rijden is niet moeilijk, 1.50 ook .niet, 1.45 kan ook nog wel, maar 1.44,5 >s heel moeilijk", doceerde Anema. „Met mijn ploeg ben ik nog niet zover om voor die fines ses te gaan. Maar er zit nog veel meer in en mijn snelste jongen (Arjan Stroetinga) doet nog niet eens mee." De Jong wil door met Anema, net als De Vries. Ze kijken uit naar een nieuw seizoen. „Technisch kan ik nog veel beter", zei de man die met de ploegenachtervolging nog brons pakte. „Ik heb zin om daar mee verder te gaan." (2.23,45; ook een pr) neer. In de eindstrijd kwam ze echter niet meer in actie. Terneuzenaar Stefan de Die stelde teleur. Op de 200 meter vrije slag, zijn specialisme, werd de NZA- zwemmer slechts zesde. Met 1-51.99 bleef hij ver verwijderd van de richttijd voor het wereldkampi oenschap in Shanghai (1.47,82). Een dag eerder kon hij ook geen" potten breken op de halve afstand. Met 50,96 werd hij eveneens zes de. Manon Minneboo had als beste re sultaat een twaalfde plaats op de 50 meter vrije slag (26,82). De Vlis- singse, die uitkomt voor Eiffel SwimmersPSV eindigde ook in de top twintig op de 50 school (34,93), 100 vrij (58,69) en 50 vlin der (29,41). AMSTERDAM - Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo mogen zich na de Swim Cup in Amster dam voorlopig de grote winnaars noemen van de felle concurrentie strijd op de vrije slag. De twee zwemsters lijken na hun sterke optreden op de 50 en 100 meter vrij aanspraak te kunnen maken op een van de slechts twee beschikbare toegangsbewijzen voor de wereldkampioenschappen in juli in Shanghai. De tijden van het tweetal kunnen volgende maand bij de laatste kwalificatie mogelijkheid in Eindhoven nog wel worden verbeterd. Marleen Veldhuis dreigt het slacht offer te worden van het hoge ni veau van de Nederlandse vrouwen op de vrije slag. Kwalificatie voor een groot toernooi was voor haar de afgelopen jaren een eenvoudige opgave, maar sinds haar terugkeer na de geboorte van haar dochter vorig jaar juni is er behoorlijk wat veranderd. Zij heeft op de 50 vrij nu met 24,83 de derde tijd in han den, maar zal zich de komende we ken nog behoorlijk moeten verbe teren om een individueel ticket voor de WK te kunnen bemachti gen. Kromowidjojo realiseerde zaterdag op de 50 vrij met 24,61 de beste tijd. Daarna volgt Hinkelien Schreuder met 24,66. Op de 100 vrij gaat Heemskerk aan de leiding met 53,70. Kromowidjojo volgt met 54,00. Veldhuis zette in Am sterdam een tijd van 54,98 neer. Het koningsnummer is echter niet langer een speerpunt voor Veld huis. Zij richt zich vooral op de 50 vrij en 50 vlinder. Maar ook dat zal niet eenvoudig worden. „Het is hier nu echt dringen voor een plek", besefte Veldhuis. De Nederlandse schaatsploeg behaalde dertien medailles: vier gouden, vijf zilveren en vier bronzen. Nog nooit werd een Europeaan wereldkampioen 500 meter. Jan Smeekens was dichtbij de primeur, maar was uiteindelijk blij met brons. Even flitste goud gisteren door de gedachten van Jan Smeekens. De 24-jarige sprinter uit Sneek won de eerste 500 meter. „Dan schiet de wereldtitel wel even door je hoofd", bekende hij. In de tweede omloop toonden de Koreaan Kyou-Hyuk Lee (goud) en de Ja panner loji Kato (zilver) een staaltje Aziatisch sprintgeweld waar hij geen antwoord op had. „Maar dit is wel een hele gave podiumplek." Eindelijk stond er weer eens een Nederlander tijdens het WK afstanden op het ereschavot van de kortste afstand. Erben Wennemars en Jacco Jan Leeuwangh verover den zilver en brons in 1999 en Wennemars nog een keer brons in 2003. Daarna werd het stil rond de oranjesprinters. Bob de Jong viert zijn overwinning op de tien kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72