van excuses voorbij de juiste weg z sport 135 Kansloze nederlaag Terneuzense Boys AZW gaat op veld van koploper nipt onderuit Ingmar Quist schiet Kloetinge op fraaie wijze naar linkerrijtje Alfons geschorst voor bekerwedstrijd I mm maandag 14 maart 2011 ■ffwwrrCTiHffrBwrr n.i r r_m innariwwwriTrwnrnTtiwmw^^ Ferry Alfons (foto) vierde zaterdag zijn 34e verjaardag. De middenvelder zette Hoek in het duel met Rijnsburgse Boys op voorsprong, maar kreeg na rust voor pro testeren zijn vijfde gele kaart van het seizoen. Het was een slimme actie, omdat Alfons zijn schorsing morgen in het bekerduel in en tegen Roosendaal kan uitzit ten. Zaterdag, in de uitwedstrijd tegen Cenemuiden, is hij weer speelgerechtigd. door Barry van der Hooft HOEK - Ruim vijf maanden gele den werd Hoek op bezoek bij Rijnsburgse Boys met 4-0 van het veld geblazen. Zaterdag stapten de spelers van Hoek opnieuw met een chagrijnig gezicht van het veld af, alleen had dat dit keer een heel andere reden. De Zeeuws-Vlaamse topklasser had verzuimd de num mer drie van de ranglijst over de knie te leggen (1-1) en liet daar mee een uitgelezen mogelijkheid liggen om een stap dichterbij de concurrenten te komen. Met nog acht duels voor de boeg staat Hoek er op papier belabberd voor. De achterstand op CSV Apel doorn, dat op de veilige twaalfde plaats staat, bedraagt zeven pun ten. Toch hebben de spelers en trainers de strijd nog niet opgege ven. „De tijd van excuses is voor bij", was Niels de Loof duidelijk. „In de komende wedstrijden moe ten we steeds drie punten pakken. Eén punt is niet meer genoeg. Over een lange busreis of een slecht veld hoeven we ook niet meer te praten. We krijgen concur renten als FC Lisse, Apeldoorn en Flevo Boys nog hier op bezoek. Dan moeten we laten zien wat we waard zijn." De linksback van Hoek speelde op nieuw een prima wedstrijd en vocht stevige duels uit met de boomlange Joost Kuhlmann. Met het eindresultaat kon De Loof, net als zijn ploeggenoten, niet tevre den zijn. „Rijnsburgse Boys mag dan derde staan, maar alleen wij hadden het vandaag verdiend om te winnen. Je werkt een hele week naar deze wedstrijd toe, maar wordt niet beloond." Dat werken gebeurde de afgelopen drie trainingen onder leiding van assistent-trainer Ruud Pennings, die de voor zijn werk in Oosten rijk verblijvende Gaby Demanet verving. De trainingen waren met een anders, liet een aantal spelers zaterdag doorschemeren. Minder loopwerk zonder bal, meer partij - vormen mét een bal. De Loof: „Dat is ook wat we in deze fase no dig hebben. We moeten elkaar op het veld vinden. En als wij dan eens gaan scoren, zijn we weg. Echt, dan kunnen we van iedere ploeg winnen in de topklasse." Kansen om drie punten te pakken kreeg Hoek zaterdag wel, alleen bleek het benutten ervan weer eens een probleem. Demanet: „Dat heeft toch vooral met voetbal intelligentie te maken. Hoe snijd ik een verdediger af, hoe kom ik in scoringspositie. Een aantal spelers heeft dat niet in de vingers. An ders hadden wij vandaag gewoon het verschil kunnen maken." Vol gens de trainer begint de competi tie voor Hoek nu pas echt. „We moeten kleur bekennen. Het gaat 1 1 HOEK RIJNSBURGSE BOYS Van Nieuwenhuijzen Orlowski Koné Van Noord Van Nieuwstadt B. Freke Siereveld Groot De Loof Celen Alfons P. Freke Schot -(46. Van der Vijver) Van Brabander K. Winter HK Mendes (Van Beuningen) De Jong Kolder -•'•(88. Bouzambou)- (46. J. Winter) Pinas Kuhlmann j (67. Pattinama) Gootjes Sardar Doelpunten 3. Alfons 1-0, 74. B. Freke 1-1 (strafschop) Kaarten Hoek: Alfons, Siereveld, De Jong Rijnsburgse Boys: Van der Vijver. B. Freke, Groot Scheidsrechter Y. Kayis (Rotterdam) Aantal toeschouwers 850 nu om handhaving. De betere ploegen hebben we gehad, de con currenten moeten we de komende maanden gaan verslaan." Demanet ging in de bestuurska mer ook nog even in gesprek met scheidsrechter Kayis. De Rotter dammer drukte in het laatste kwar tier nadrukkelijk zijn stempel op het duel. Ferry Alfons had al na drie minuten prachtig een voorzet van Mille Mendes binnengekopt en die voorsprong leek Hoek ein delijk eens vast te kunnen hou den. Kayis gaf na 74 minuten ech ter uit het niets een strafschop aan de bezoekers, nadat Giovanni Siere- veld de bal tegen zijn hand had ge kregen. „Ik sprong naar de bal toe en die schampte mijn knokkels. Er was niemand in de buurt en ik ging niet met mijn hand naar de bal. Er was geen opzet in het spel." Bart Freke had daar maling aan en benutte het plotselinge buitenkans je feilloos (1-1). Kayis leek echter het gevoel te hebben dat hij niet de juiste beslissing had genomen. Zeven minuten later schoot [ohn Schot een vrije trap in de Rijns burg-muur en schreeuwde vervol gens dat er hands was gemaakt. Kayis twijfelde niet en wees naar de stip. „Een goedmakertje zeggen ze dan", aldus Siereveld. „Maar hij had die eerste penalty al niet moe ten geven. Dat veranderde heel het beeld van de wedstrijd. Ze zouden anders nooit gescoord hebben, de ze wedstrijd was van ons." De Loof: „Gerechtigheid, hoor je mensen roepen. Wat een flauwe kul. Het was twee keer geen straf schop." Schot nam de toegekende strafschop, maar scoorde niet. Zijn inzet werd door Tim Orlowski uit de hoek getikt. Rijnsburgse Boys ontsnapte daardoor aan een neder laag tegen hekkensluiter Hoek, dat door het vertoonde spel nog steeds vertrouwen heeft in een be vredigend einde van het seizoen. door Peter van Kouteren ZWIJNDRECHT - Een nederlaag rij ker en een illusie armer keerde Ter neuzense Boys zaterdag terug naar huis. De Zeeuws-Vlamingen kre gen bij WGZ kansloos met 4-0 klop. Volgens Jankees den Otter, technisch manager bij WGZ, wa ren de Zuid-Hollanders vanaf het eerste fluitsignaal beter. WGZ, vir tueel derde in de rangschikking, was in de afwerking echter niet al tijd even scherp. „Het had makke lijk 6 of 7-0 kunnen zijn", zei Den Otter. Tegenover het aanvallend geweld van de thuisploeg kwam Terneu zense Boys niet verder dan een kopbal op slag van rust en een schot dat via de lat over ging. Inte rim-trainer Arie Dekker: „Maar qua spel hebben we toch redelijk tegenstand geboden. Alleen zeg ik achteraf dat we te aanvallend ge speeld hebben. We hebben te ver naar voren gestaan. Ik had geko zen voor dezelfde ploeg als tegen Schelluinen, maar het niveau van deze ploeg was voor een paar jon gens een stapje te hoog. VVGZ had op bepaalde plekken een paar heel goede voetballers." Terneuzense Boys kwam voor de vijfde keer dit seizoen in een uit- duel niet tot scoren. Bij rust leidde WGZ met 2-0 door treffers van Kevin Vermeulen. Michael del Avo en wederom Vermeulen verdub belden de score in de tweede helft. Aan de staart van de ranglijst boek te De Zwerver in de derby tegen koploper Alblasserdam een over winning. Schelluinen, Roda Boys/Bommelerwaard en Bruse Boys verloren. Arie Dekker: „We zullen keihard moeten werken en tegen ploegen waar we de punten van moeten pakken dat ook echt moeten doen." door Tom Vennink MIDDELBURG - AZW kon op be zoek bij koploper Dinteloord niet voor een stunt zorgen. De zater dag-tweedeklasser verloor de uit wedstrijd met 2-1. Dinteloord pak te daarmee drie belangrijke pun ten, ook omdat de titelkandidaten Arnemuiden en Nieuwdorp pun ten morsten. Arnemuiden kwam in eigen huis niet voorbij De Noormannen (1-1) en ook Nieuwdorp strandde op 1-1 tegen Pelikaan. Het verschil tussen Dinteloord en het Zeeuwse duo be draagt nu drie punten. SSV'65 won soeverein van WC'68 (0-3) en in het rechterrijtje versloeg Serooskerke Duiveland met 1-0. Dinteloord-AZW 2-1: Het kleur loze duel met koploper Dinteloord leverde AZW een nipte nederlaag op. De Axelse ploeg kwam al na zes minuten op achterstand door een treffer van Davy van Merriënboer. Die stand stond na 45 minuten nog steeds op het sco rebord en dat was verdiend, gezien de verhoudingen in de eerste helft. Na rust revancheerde AZW zich echter met de gelijkmaker. Na een uur spelen kopte Kieran O'Shea de 1-1 binnen. Het evenwicht ver vloog echter toen Fane Mensah de punten veiligstelde voor de lijstaan voerder: 2-1. DFC-Oostkapelle 2-1 (1-0): Appie Gü- ler 1 -0, Aaron Perez Maria 2-0, Wouter Verduijn 2-1. WC68-SSV'65 0-3 (0-0): Dennis We- ijers 0-1, Dennis Weijers 0-2, Souliman Abali 0-3. Serooskerke-Duiveland 1-0 (1-0): Alex Jobse 1-0. Arnemuiden-De Noormannen 1-1 (1-0): Leon van Belzen 1 -0, Rens de Vis ser 1-1. Pelikaan-Nieuwdorp 1-1 (0-0): Teun Rentmeester 0-1Jeffrey Cornfield 1 -1 door René van Stee Zaamslag-aanvaller Jordy Bakker (links) probeert een verdediger van Schel luinen van zich af te schudden. foto Mark Neelemans KLOETINGE - Ingmar Quist wist niet meer precies wanneer hij eer der voor het laatst twee keer had gescoord in één wedstrijd. „Ik doe dat niet zo heel vaak, maar volgens mij was het vorig seizoen met Zie- rikzee tegen HW'24", zei de Kloe- tinge-aanvaller zaterdag na het duel met Kozakken Boys. Quist haalde hetzelfde huzarenstukje uit tegen de ploeg uit Werkendam. De Bevelandse hoofdklasser ver sloeg door zijn treffers niet alleen de nummer vier van de ranglijst met 2-0, de ploeg nestelde zich bo vendien in het linkerrijtje. De eerste twintig minuten over rompelden de gasten de thuis ploeg volledig. „In de beginfase zijn we goed weggekomen. We wa ren niet opgewassen tegen de be weeglijkheid, het lopend vermo gen en de diepgang van Kozakken Boys. Ook konden ze centraal van achteruit te gemakkelijk opbou wen", zei Kloetinge-trainer Cees Houtepen. Om dat gevaar te neu traliseren ging hij met twee (Quist en Etiënne Mallie) in plaats van drie spitsen spelen. „Het was de bedoeling dat zij constant druk zouden zetten en dat Roy Mulder iets zou terugzakken, waardoor we ook meer grip op het middenveld zouden krijgen." Die omzetting pakte uitstekend uit. „Doordat de boel snel vast te zetten, wisten we dat we zouden kunnen profiteren van de ruimte achter die twee (Arie Lock en Ben jamin de Gans). Dat lukte goed, ook omdat bekend was dat ze niet de snelsten zijn", vertelde Quist. In de 49e minuut werkte hij fraai af met een lob uit een diepe bal van Jaap Esser. Zes minuten later stond Roy Mulder aan de basis van de 2-0. Quist werkte de diepe bal beheerst af met een schuiver. Zes minuten voor tijd leek de kei hard werkende aanvaller op weg naar een hattrick. „Niet dus. Ik wil de 'm weer lobben, omdat ik de keeper zag uitkomen. Helaas was ik iets te gehaast. Het had ook wel te maken met vermoeidheid. Want ik heb vandaag behoorlijk wat meters afgelegd." Kloetinge-Kozakken Boys 2-0 (0-0). 49. Ingmar Quist 1-0, 55. Ingmar Quist 2-0. Scheidsrechter: J. Barrales (Amster dam). Gele kaart: Michel Maaskant, Björn Quartel (Kloetinge), Arie Lock (Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 450. Bijzonderheid: duel begon een kwartier later omdat Kozakken Boys in de file stond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63