141 zeeland Oefencentrum stap dichterbij 'Op het fietsje lekker Ook Zeeuws-Vlaming naar topziekenhuis Eeklo VEILIGHEID Interesse beveiligingsconcerns Scooterrijder gewond bij botsing met taxi almanak Praalwagen van De Knosseljèrs wint Naam CULTUUR Walter de Clerck neemt afscheid na mooie periode in het Prijsuitreiking duivenmelkers Samenspel 3 maandag 14 maart 2011 door Wout Bareman TERNEUZEN - Grote internationale beveiligingsconcerns hebben be langstelling voor deelname in het Veiligheidscentrum Zeeland, dat in de Koegorspolder in Terneuzen moet worden verwezenlijkt. Vóór de zomervakantie wordt de haal baarheid van het centrum duide lijk. Het oorspronkelijke plan voor de bouw van een oefencentrum voor (ondergrondse) calamiteitenbestrij ding wordt uitgebreid tot de vor ming van een opleidings-, kennis- en oefencentrum, kortweg het Vei ligheidscentrum Zeeland. Bezie lers van het centrum, waarvoor in ternationale belangstelling bestaat, zijn commissaris der koningin Kar- la Peijs en burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen. Zij schakel den vorig najaar directeur Tin Buis van de bv Kanaalkruising Sluiskil in om de markt te verkennen. Dat gebeurde nadat het wereldwijd opererende beveiligingsconcern Group4Securicor in verband met TERNEUZEN Op de kruising Finlandweg-Smids- schorreweg in het havengebied bij Terneuzen is gisterochtend om half twee een 29-jarige scooterrij der uit Axel gewond geraakt, toen hij in botsing kwam met een taxi, bestuurd door een 41-jarige Terneu- zenaar. De politie onderzoekt de zaak. De scooterrijder werd per ambulan ce overgebracht naar ziekenhuis De Honte. De taxi raakte zwaar be schadigd, de scooter werd volko men vernield. De gealarmeerde traumahelikopter uit Rotterdam kwam wel ter plaatse, maar de be manning hoefde niet in actie te ko men. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst de crisis afzag van de bouw van een oefencentrum. De verkennin gen van Buis hebben nu uitgewe zen dat het concern opnieuw aan wil haken. Dat wil ook het van oorsprong Deense Falck-concern, net als de Nederlandse adviseur en ondernemer in mobiliteit en infra structuur Nedmobiel, voortgeko men uit de nv Westerscheldetun- nel. Er wordt ook met andere marktpartijen gepraat. Daarnaast vormen overheidsinstanties, waar onder de Veiligheidsregio Zeeland, belangrijke pijlers. Burgemeester Lonink: „De rapportages zijn gun stig. Er bestaat duidelijk behoefte aan een multidisciplinair centrum, een combinatie van kennis, testen en oefenen. Daarom is het ook niet uitgesloten dat een instituut als TNO zich aansluit." Bij de opzet wordt gekozen voor een publiek-private samenwer- kingsconstructie. Eerst wordt een businesscase (kosten-baten-analy- se) uitgevoerd om de haalbaarheid van het project te toetsen. En ook de zoektocht naar een projectont wikkelaar is inmiddels begonnen. MEEST GELEZEN 1Water terug in stadscentrum 2. Scooterrijder gewond 3. Pleidooi speelautomatenhal TIPS NAAR: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto OSSENISSE De uitslag van de carnavalsoptocht in Ossenisse is: Wagens: 1. De Knosseljèrs; 2. De Toogvèrkes; 3. De Boelies; 4. Fucky Duckies; 5. De Zuipcilinders; Duo's: 1. Vanuit het heelal direct naar carnaval; 2. Knopenmeisjes; Groepen 3 tot en met 5 pers.: 1. Sprookjesbos; 2. Boefjes en politie; Groepen 6 pers. en meer: 1. De Plak kers; 2. De Funtoppers. Tip? redactie@pzc.nl Het vaste plekje van Frederique (vijf jaar) aan de eettafel heeft uitzicht op de boekenkast. Tijdens het avondeten laat het Mid delburgse meisje graag haar ogen langs de boeken gaan. Op een avond kijkt ze gefascineerd naar een boek op de plank waar mama's boeken staan. Dit boek kende zij nog niet. Na eerst zelf geprobeerd te hebben om te ont cijferen wat er op de rug gedrukt staat besluit zij mama te vragen naar wat er nu eigenlijk staat. Ma ma leest langzaam voor: „Haar naam was Sarah." Even is het stil. Frederique denkt na. Dan vraagt zij belangstellend: „En hoe heet zij dan nu?" door Wout Bareman Hij maakte beide thea ters mee. Het knus se, maar te kleine Zuidlandtheater en het nieuwe, grote Scheldetheater, waar alles er zake lijker aan toe gaat. Logisch, het oude theater was helemaal van de gemeente, de personeelsleden wa ren ambtenaren. Het Scheldethea ter is een bedrijf, mét subsidie. Walter de Clerck (71J, geboren Sas- senaar, had van huis'niets met cul tuur. Dat kwam pas later, op het Openbaar Lyceum in Terneuzen, waar hij in de gymzaal de actrice Ellen Vogel en haar broer Albert zag toneelspelen. „Die is later wel uitgegroeid tot de grande dame van het Nederlands toneel. Er wa ren ook Franse stukken, van Voltai re bijvoorbeeld. Je verstond er wei nig van en toch imponeerde het." Maar waar hij écht van onder de indruk raakte, was wat hij zag in de Opera van Gent. Hij reed er op de fiets naartoe. Die liefde voor opera is altijd gebleven; hij heeft nu al 35 jaar een abonnement op de Opera van Brussel. De Clerck stapte de cultuurwereld pas echt in toen hij in 1983, na veel omzwervingen in dienst van wat toen nog de glucosefabriek CPC heette, terugkeerde naar Sas als di recteur logistiek. Hij werd lid van de Schouwburgcommissie in Ter neuzen, raakte onder de indruk van de dynamische aanpak van schouwburgdirecteur Henk Schol ten, maakte diens opvolgster Yolan- da Mergler mee en volgde haar uit eindelijk op. De Clerck was van 1988 tot 2001, toen het Schelde theater opende, interim-directeur en trad direct toe tot de Raad van Toezicht van het nieuwe theater. De afgelopen vijfjaar was hij voor zitter van de toezichthouders. Nu vertrekt hij. Over Scholten zegt hij bewon derend: „Die heeft het thea ter en de cultuurbeleving een enor me impuls gegeven. Hij zette het theater qua bezoekersaantallen, qua cultuurbeleid en ook naar de toekomst toe op de kaart. Henk zag ook het belang van het achter land. Hij zette het festival van Zeeuws-Vlaanderen op als volle dochter van het grote Festival van Vlaanderen. En dat is maar één voorbeeld." Yolande Mergler ont- Walter de Clerck: „Regeringsmaatregelen bedreigen het theater." door Wout Bareman EEKLO - Het Algemeen Ziekenhuis Alma, met vestigingen in Eeklo en Sijsele gaat nieuwbouw plegen. De Vlaamse minister Jo Vandeur- zen (Welzijn, Volksgezondheid en Gezin) heeft daarvoor vrijdag toe stemming verleend. Het nieuwe ziekenhuis verrijst aan de Ring- laan in Eeklo. De bouw begint eind dit jaar en moet in 2016 afgerond zijn. Het nieuwe AZ Alma telt straks 513 bedden, 1200 personeelsleden en 110 artsen. Woordvoerder Mare Van Hulle: „Het ziekenhuis levert ook een bijdrage aan de gezond heidszorg in Zeeuws-Vlaanderen. Wij ontvangen regelmatig patiën ten en bezoekers uit die regio." Met de bouw van het nieuwe zie kenhuis is 200 miljoen euro ge moeid. Dat is meteen de grootste investering ooit in een bouwpro ject in het Meetjesland. De goedkeuring door minister Van- deurzen waarborgt een flinke over heidssubsidie. Van Hulle: „Het AZ Alma wil zich direct in de top van de Vlaamse ziekenhuizen profileren. Daar wordt binnenskamers nu al hard aan gewerkt. Niet alleen de verpak king moet fraai zijn, ook de in houd dient heel sterk te worden." popte zich als een eigenzinnige op volger, die in tegenstelling tot de toegankelijke Scholten, haar eigen route uitstippelde. De Clerck: „Mijn opdracht was: hou het ni veau vast en verhuis dat mee naar het nieuwe theater. Tja, hoe knus het Zuidlandtheater ook was, we waren écht toe aan een nieuwe ac commodatie. Voor grote produc ties was eenvoudig geen plaats. Het Scheldetheater is, mede dankzij HEIKANT - De duivenliefhebbers van Samenspel 3 in Oost-Zeeuws- Vlaanderen kwamen zaterdag in 't Heike bijeen voor de uitreiking van de prijzen van het afgelopen seizoen. De broers Van Beveren uit Nieuw- Namen scoorden in di verse categorieën de eerste prijs. Bij het midfond criterium (twee Orleans-vluchten) was de hoofd prijs voor A. Mattens uit Sint-Jan- steen. De belangrijke naturavlucht voor oude duiven kwam dit sei zoen op naam van Adrie Thijs en zoon uit Heikant. Bij de jonge dui ven pakte M. de Beule uit Sint-Jan steen de hoofdprijs. De ruim 100 aanwezigen schoven daarna aan voor een buffet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58