Achterbank als opstap 141 zeeland 'In een jeugdsoos horen posters aan de muur' Tholenaar week zonder eten in 'Glazen School' Veel belangstelling voor vrijlaten van Doorbreken als zanger of zangeres kan tegenwoordig zelfs op de achterbank van een auto. In Goes vonden zaterdag de Backseat Auditions van X-Factor plaats. Vogelexcursie maandag 14 maart 2011 door Rob Paardekam scherpenisse - Herriaan Franssen uit Scherpenisse zit vanaf 21 maart vijf dagen zonder eten in een 'gla zen school' om geld in te zamelen voor de stichting Imani in Kenia. Franssen is leerling van Gymna sium Juvenaat in Bergen op Zoom. Daar houden ze elk jaar een zoge heten 'sociale actie'. Dit jaar heb ben de leerlingen gekozen voor de Glazen School, een variant op het Glazen Huis van 3FM. Met drie andere dj's zit Franssen Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst X-FACTOR In de soos kunnen jongeren onder meer tafelvoetballen, foto Willem Mieras door Rob Paardekam kamperland - Ze hebben er lang op moeten wachten, maar nu heb ben ze ook iets. De jongeren van jeugdsoos De Sik in Kamperland konden zaterdag voor de eerste keer terecht in hun fraaie nieuwe onderkomen aan de Nieuwstraat. Het vorige gebouw van De Sik werd in 2008 gesloopt om plaats te maken voor een nieuw dorps huis. Enkele maanden zou de jeugd het zonder soos moeten stel len. Dat is door een reeks van oor zaken uiteindelijk drie jaar gewor den. „Dat was niet leuk, maar we kijken nu vooruit", zegt voorzitter Richard Kouwer. „We zijn erg blij met het nieuwe gebouw." Hij is met name tevreden dat de jeugdsoos de hoofdgebruiker is ge worden. Daar is nog heel wat om te doen geweest. De gemeente wil de aanvankelijk dat de soos het nieuwe pand ging delen met ande re gebruikers. Dat zagen de jonge ren niet zitten. „Het wordt dan geen jeugdsoos meer, maar gaat qua inrichting meer lijken op een multifunctioneel gebouw", legt Kouwer uit. „Bij een jeugdsoos ho ren posters aan de muur, een voet baltafel, een licht- en geluidsinstal latie en ga zo maar door." Nu is af gesproken dat de jongeren hoofd- gebruiker zijn, maar dat anderen incidenteel ook gebruik kunnen maken van het gebouw. De opening van de nieuwe jeugd soos betekent dat de Kamperland- se jeugd eindelijk weer op een leu ke plek kan samenkomen. De afge lopen drie jaar was er nauwelijks een alternatief „De jongeren had den het druk", stelt Kouwer. „Dus tijd om iets op te zetten, was er niet. We hebben wel een keer een disco georganiseerd in het dorps huis, maar dat was geen succes." De Sik, voor jongeren vanaf twaalf jaar, is nu elke zaterdag geopend vanaf 20.00 uur. Het is de bedoe ling dat hij na de zomer ook weer op vrijdag open gaat. Ook jeugd uit omliggende dorpen is overi gens welkom. Op 23 april volgt nog een groot feest met coverband The Moon om de ingebruikname te vieren. Op Koninginnedag vindt in het nieuwe soosgebouw een kinderdisco plaats. door Rob Paardekam Bij X-Factor denk je aan lange rijen mensen die au ditie willen doen. Dat was in Goes zaterdag wel anders. Daar kwamen slechts twee mensen opdagen bij de zogeheten Backseat Auditions. „Ach, dan maak ik lekker veel kans", grapte Kim Saunier, één van de deelne mers. De Backseat Auditions zijn een sa menwerking tussen het populaire televisieprogramma X-Factor en Fiat. Bij 63 dealers in het land kun nen zangers en zangeressen in de dop deze weken auditie doen op de achterbank van een Fiat 500. De opnames worden op een websi te geplaatst, waarna de bezoekers kunnen stemmen. De vier week- winnaars worden vervolgens be oordeeld door de echte jury van X-Factor, met onder meer Gordon. Het talent dat zij kiezen, mag op treden tijdens de pauze van de fi nale van X-Factor. Kim Saunier (17) uit Goes ziet dat wel zitten. Zij was gisteren de eer ste van twee deelnemers die audi tie kwamen doen bij Auto Mondo in Goes. Op de achterbank van de Fiat zong ze vol overgave een stuk je van het nummer 'Saving all my love for you' van Whitney Hous ton. Kim heeft drie jaar geleden, toen ze nog maar 14 jaar oud was, al eens een poging gedaan om ho ge ogen te gooien in de SBS-talen- tenjacht Popstars. Daar overleefde ze de audities echter niet. „Het ging best goed, ondanks dat ik erg zenuwachtig was. Jammer genoeg vond de jury het niet niet goed ge noeg, maar het was een leuke erva ring. Ze hebben zelfs een klein stukje van mij uitgezonden op tv." Kim zegt misschien nog wel eens mee te willen doen aan een talen tenjacht op televisie, maar de afge lopen jaren heeft ze het vooral druk gehad met school. De auditie op de achterbank zag ze vooral als een lolletje. „Maar wie weet waar het toe leidt", stelde ze. „En met zo weinig deelnemers maak ik mis schien wel extra veel kans." Roelien de Korne van Auto Mon do zei het jammer te vinden dat er zo weinig mensen kwamen zin gen. „Maar bij enkele andere dealers schijnt er helemaal nie mand geweest te zijn", zei ze. De komende drie zaterdagen vin den nog Backseat Auditions plaats, maar niet meer in Zeeland. Wie zijn kans toch nog wil wagen op de achterbank, kan komende zater dag terecht in Bergen op Zoom. Bekijk de auditie van Kim en anderen op www.facebook.com/xfactornl. van maandagochtend tot vrijdaga vond in de glazen school. Ze zul len verzoekplaatjes draaien waar luisteraars voor betalen. Franssen heeft bij Omroep Tholen ervaring opgedaan als radio-dj. Samen met andere acties die op de school-wor den gehouden, hoopt de inwoner van Scherpenisse twintigduizend euro op te halen voor Imani. Die stichting komt op voor. de belan gen van kinderen in Kenia. De actie volgen en verzoeknum mers aanvragen kan via de website www.glazenschool.com. smmssis&iissssssssmEmemesstmBssB^mssssm scherpenisse - Staatsbosbeheer en de Natuurvereniging Tholen hou den zaterdag 19 maart een vogelex cursie langs Plan Tureluur in de Scherpenissepolder aan de zuid rand van Tholen. De tocht duurt anderhalf uur. Hij begint om 13.30 uur bij de voormalige kruising Platteweg/Gatweg/Schoondorpse- weg. Aanmelden via 0166 - 663771.. Na afloop mochten de kandidaten hun optreden meteen terug zien. Kim Saunier uit Goes zong het lied door Joeri Wisse renesse - Bij menigeen smelt het hart als ze een zeehondje in leven den lijve ontmoeten ergens aan de Zeeuwse kust. Het is dan ook niet zo gek dat als er een keer een gele genheid is om de dieren gegaran deerd van dichtbij mee te maken, het publiek in groten getale toe stroomt. Afgelopen weekend konden men sen deze kans grijpen door mee te doen aan de allereerste zeehonden safari van Nederland, die zaterdag ochtend plaatsvond op het Greve- lingenmeer. Even later op de dag werden, onder toeziend oog van honderden toegestroomde bezoe kers, zes zeehonden vrijgelaten op het strand van Renesse. „Als we er van te voren wat rucht baarheid aan hadden gegeven, had den hier duizenden mensen op het strand gestaan", zegt onderne mer Bruno van der Hoek die sa men met onder anderen Zeehon dencrèche Lenie 't Hart en hotel De Zeeuwse Stromen het vrijlaten van opgeknapte vondelingen in Renesse verzorgt. „Maar zo lang we geen systeem hebben om de mensen op afstand te houden, is dat niet verstandig." De organisatie had zaterdagmid dag al grote moeite om de mensen achter een lijn te laten staan, zodat de zeehonden niet te veel belem merd werden in hun gang naar vrijheid. Volgens Van der Hoek kan het afzetten van een deel van het strand een optie zijn, om op die manier meer mensen het vrijla ten van de dieren mee te laten ma ken. Ook de organisatoren van de aller eerste Nederlandse zeehondensafa ri op het Grevelingenmeer denken aan uitbreiding. Nu is de bedoe ling dat tot de zomer één keer per maand een groepje van twaalf mensen het meer op gaat met De Bruinvis, het werkschip van Staats bosbeheer op de Grevelingen. Naar aanleiding van de vele aan meldingen en de enthousiaste reac ties na de eerste safari, is boswach ter William van der Hulle bezig om een iets groter schip te regelen. „Het moet niet te massaal worden, maar het zou mooi zijn als we met een groep van twintig, vijfentwin tig mensen kunnen gaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42