sport 139 in effectiviteit Zierikzee kan de titel vergeten SKNWK heeft meeste verliespunten in 3A Ronald van Oeveren DZC'09 houdt Nieuw Borgvliet knap op 2-2 maandag 14 maart 2011 'De komende weken worden voor ons cruciaal. Eerst spelen we uit tegen De Zwerver en daar na komt Dauwendaele bij ons op bezoek. We weten wat ons te doen staat' door Klaas Verspoor BRUINISSE - „Ik heb geen kopduel gewonnen", baalde Bruse Boys-verdediger Rudo van den Berge na afloop van de met 4-o-verloren thuiswedstrijd tegen Nivo Sparta. De verdediger had ge lijk. „Maar", zo ging hij verder. „We hadden gewoon met 2-o-voor moeten komen." Ook dat klopte. Bruse Boys verprutste te veel kansen om aanspraak te mo gen maken op een goed resultaat. Juist in de openingsfase kreeg de ploeg van trainer Ronald van Oeve ren de nodige kansen. Via Thomas Groeneveld kreeg een gehavend 'Bru' - de ploeg miste Olaf Willemse, Rudi van der Bijl, Emiel Dorst en Dimitri Hooftman - al in de tweede minuut de eerste kans. En binnen twaalf minuten tijd verschenen Robin Meertens en George Geluk vrij voor Nivo Sparta-doelman Van de Loo. Van Oeveren: „Met Robin, maar zeker met de kans van George, hadden we op voorsprong moeten komen. Tom (Blomaard) liep naast hem. Op dit niveau moet je die kansen gewoon benutten." Van Oeveren was na afloop niet in zijn sas. Hij baalde terecht van het feit dat de spelerspas van de beoog de basisspeler Nathan Olree bij controle door scheidsrechter Mat- thijs Jobse ontbrak. Jobse volgde de reglementen en Olree kwam niet in actie. Van Oeveren: „Daar mee werd ik beperkt in mijn wis selmogelijkheden." In plaats van Olree startte Peter Willemse. Na de goede start nam Nivo Sparta het heft in handen. De ge routineerde ploeg had in Mark Santegoets een dijk van een spits. De boomlange speler was een plaag voor zijn directe tegenstan der Rudo van den Berge. „Ze speel den de hele tijd hetzelfde spelletje: Alle ballen hoog op die spits. Het was net zoals toen mijn ome Jacob (Van den Berge) nog bij Bru speel de. Daar won je ook geen kopduel van. Ik zou niet weten wie er an ders tegen hem had moeten staan. Ik moet kopduels winnen om lek ker te kunnen spelen, maar het ging gewoon niet", vond Van den Berge zelf ook. In de 22e minuut fungeerde Sant egoets bij een verre inworp van Niels den Haan als bliksemafleider en kopte Frenk Schaap de o-i bin nen. Zes minuten later kopte de onfortuinlijke Van den Berge de bal achter zijn eigen doelman en speelde Bruse Boys een verloren wedstrijd. Thomas Groeneveld, vlak voor rust, én Robin Meertens, vlak na rust, hadden de spanning toch nog terug kunnen brengen. Zij vonden de doelman op hun weg. In de slotfase scoorde Nivo Sparta nog twee keer. Den Haan wierp in, Santegoets kopte door en Dick Wind kopte de 0-3 bin nen. Daarna ging Björn Jongste naar de grond in een duel met Van den Berge. Jobse besliste strafschop. Van den Berge: „Hij was er echt buiten. Dat zeiden die mannen zelf ook." Vanaf de stip strooide ook Santegoets nog wat zout in de Bruse wonden, bij. Bruse Boys-Nivo Sparta 0-4 (0-2). 22. Frenk Schaap 0-1, 28. Rudo van den Berge (eigen doelpunt) 0-2, 81. Dick Wind 0-3, 87. Mark Santegoets 0-4. Scheidsrechter: M. Jobse (Seroos- kerke). Gele kaart: Rudo van den Berge (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 185. Bruse Boys: Rick Postema, Jasper Maas kant, Peter Willemse, Johan Vroeginde- weij, Rudo van den Berge, Marco Ket ting, Tom Biomaard, Robin Meertens, Thomas Groeneveld, George Geluk (80. Jasper Maaskant), Mats Willemse. Joren Versaevel (rechts) controleert de bal namens Zierikzee met een tegenstander in zijn rug. foto Ronald den Dekker door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B kwam Zierikzee op eigen veld niet verder dan een o-o-gelijkspel te gen Kogelvangers. De achterstand op koploper Halsteren, dat met 3-0 won bij Vrederust, is opgelo pen tot acht punten. Met nog zes duels te gaan lijkt die schade niet meer te repareren, maar Zierikzee heeft in elk geval de eerste periodetitel nog op zak. De vierde klasse B bestaat sinds af gelopen weekend nog maar uit der tien ploegen. BW'63 uit Bergen op Zoom is dit seizoen twee keer niet op komen dagen en door de KNVB uit de competitie gehaald. Brouwershaven hoefde daarom za terdag niet in actie te komen. Zierikzee behoudt de eerste perio detitel. Kruiningen maakt nog een kleine kans op de tweede periode- titel, maar moet in het laatste duel wel zes goals goedmaken ten op zichte van leider Halsteren. Vosmeer en Halsteren gaan met achttien punten uit zes duels aan kop in de derde periode. Zierikzee-Kogelvangers 0-0: Twee aanvallend onmachtige ploe gen kregen met het gelijkspel wat ze verdienden. „Het was matig van onze kant", gaf Zierikzee-trai- ner Adriaan Nieuwenhuijse aan. En vervolgens: „We begonnen heel zwak, met een verkeerde wed- strijdinstelling en hebben dan niet meer rechtgetrokken." Via Joren Versaevel kreeg Zierik zee voor rust een aardige kans, maar gedurende het duel bleef het spel van de thuisploeg rommelig. Nieuwenhuijse: „We speelden ook op een zeer slecht veld. Het was erg hobbelig" Zonder de topscorers Thomas Vos en Frank van der Helm, en ook zonder Freek Torensma en Jaouad Fertoute, had Zierikzee niet vol doende kwaliteit in huis om voor de tweede week op rij te winnen van de ploeg uit Willemstad. Op het eind van de wedstrijd kreeg Kogelvangers een aardige mogelijk heid, maar doelman Jeffrey Bon- gers kwam in een één-tegen-één duel als overwinnaar uit de strijd. De laatste kans was voor Zierik zee, maar na een vrije trap van Martijn van Grunsven kwam Ra mon de Jonge net een schoenmaat te kort om Zierikzee naar een over winning te schieten. „Ik vond Ko gelvangers één van de betere ploe gen uit deze klasse. Die gaan tegen de bovenste ploegen heus nog wel punten pakken. Maar de afstand met Halsteren wordt voor ons te groot. We moeten in elk geval zelf alles blijven winnen. En anders moeten we ons op de nacompeti- tie gaan richten", besloot Nieu wenhuijse. DVO'60 - Kruiningen 4-2 (1-0). Jef frey Jurgens 1-0, Erhan Karakurt 2-0, Ar no van de Berge 2-1, Jimmy Fens (straf schop) 2-2, Erhan Karakurt 3-2, Erhan Karakurt 4-2. Stavenisse - SPS 3-4 (0-1). Ramon Voshol 0-1, Jacco Knuist 1-1, Willem Bevelander 1-2, Ramon Voshol 1-3, Jos van der Jagt 2-3, Hilbert van Akkeren 2-4, Jos van der Jagt (strafschop) 3-4. Vrederust - Halsteren 0-3 (0-2). Den nis van de Avert 0-1, Peter Geense 0-2, Phanda Miquel 0-3. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - In de derde klasse A verloor SKNWK het inhaalduel met De Meeuwen met 3-1. Het elf tal van trainer Gerard Olijhoek blijft daardoor hekkensluiter met elf punten uit zestien duels. Boven de Nieuwerkerkers staan Colijnsplaatse Boys met twaalf punten en Spui met dertien pun ten. Domburg bezet de negende plaats met vijftien punten, maar heeft wel één duel meer gespeeld dan de onderste drie ploegen. SKNWK-De Meeuwen 1-3: Op de uitslag viel niets af te dingen. SKNWK speelde zonder Wilco de Valk (hij raakte op de laatste trai ning geblesseerd) en Sander Uijl (vakantie) en kwam kwaliteit te kort. Voor rust stond SKNWK al regelmatig met de rug tegen de muur, maar reddingen van doel man Mike Bakker - hij was weer hersteld van een blessure - en laat ste man Martijn Neele op de doel lijn voorkwamen een achterstand. In de 53e minuut kwam de thuis ploeg tegen de verhouding in op voorsprong toen Leon Goedegebu- re op aangeven van Robert Pad mos wist te scoren. Uit drie cor ners, genomen door Sjoerd Wijk huis, draaide De Meeuwen de sco re in eigen voordeel om. Eddie Matthijsse zorgde uit de eerste voor de 1-1. Uit de tweede maakte Oleg Bondarenko onvrijwillig, hands en uit de strafschop schoot Martijn Blommaert de ploeg uit Zoutelande naar de 1-2. Matthijsse kopte uit Wijkhuis' derde corner de 1-3 binnen. Voor SKNWK bete kende de nederlaag de elfde in zes tien competitiewedstrijden, waar door de degradatiezorgen toene men. Typerend moment uit de wedstrijd tussen SKNWK en De Meeuwen: de be zoekers in balbezit. Derde klasse B. Rillandia-The Gun ners 0-2 (0-0): Paul Pedersen 0-1, Pa trick van der Pluijm 0-2. SVG-Tholense Boys 3-0 (2-0): Pierre foto Ronald den Dekker van den Berg 1 -0, Pierre van den Berg 2-0, Pierre van den Berg 3-0. WHS-Noad'67 1-0 (1-0): Patrick van Schetsen 1-0. MIDDELBURG - In de enige wed strijd die zondag werd gespeeld in de vijfde klasse B zorgde DZC'09 voor een verrassing door met 2-2 gelijk te spelen tegen Nieuw Borg vliet. DZC werd tot tweemaal toe op achterstand gezet, maar toonde veerkracht en kwam telkens langs zij bij de hoog geklasseerde tegen stander uit Bergen op Zoom. De eerste helft leverde geen doel punten op. Vrijwel direct na rust profiteerden de bezoekers van on oplettendheid bij DZC'09: 0-1. Tim Bakker zorgde in de 60e mi nuut voor de gelijkmaker (1-1), wat de fusieploeg duidelijk weer moed gaf Zelfs nadat Nieuw Borg vliet een kwartier voor tijd op 1-2 was gekomen bleef het geloof in een goede afloop aanwezig. Vijf minuten voor tijd leidde dit tot de gelijkmaker van Raymond Zonne veld uit een strafschop, nadat Daan Ruitenbeek was gevloerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39