'Je moet niet als een do 361 sport Delta laat steek vallen, lot Verbrugge ongewis Dikke nederlagen voor TTCM en Arnemuiden maandag 14 maart 2011 nRHSMHaanraaaMi door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Delta/Fast speelden in Oosterhout met 4-4 gelijk tegen degradatiekan didaat Emar Logistics. Garage Ver- brugge Hyundai kreeg met 8-0 klop van Snellen Recycling. Het gelijkspel dat Delta/Fast moest toestaan, deed de voorsprong op concurrent Snellen slinken van drie naar twee punten en heeft mogelijk ook nare gevolgen voor huisgenoot Garage Verbrugge Hyundai. Emar verkeert in hevige degradatienood, net als Verbrugge. Beide ploegen ontmoeten elkaar nog, maar Emar heeft nu een voor delige marge van drie punten. Het puntverlies van Delta kwam onverwacht, zeker nadat invaller Berry Dallinga (de vervanger van kersverse Europees kampioen bij de jeugd Glenn Hofman) Ad Broe ders had verslagen. Het begin was voortreffelijk en mondde uit in een riante voorsprong. Het werd alsnog een gevecht om de punten dat Dallinga op tijd afsloot. Broe ders was al genaderd tot op drie punten. In de nabeurt bleef hij op twee steken. Dallinga viel inmid dels drie keer in bij Delta/Fast en twee keer pakte hij de zege. Op de andere tafel maakte Peter de Backer korte metten met Jack Wijnen. Na de pauze leek er geen vuiltje aan de lucht. Dat zou veran deren. Eddy Leppens werd al vroeg op een achterstand getrak teerd als gevolg van een serie van elf van Francis Forton. Leppens vocht nog wel terug, maar moest toch buigen. Zo ook Jean Paul de Bruijn, die nagenoeg de gehele par tij achter tegenstander Frank Mar tens aanliep. Met het oog op de indeling van de pllay-offs kan Delta/Fast kan zich geen fout meer permitteren. Voor mmmmsmssmmmsi MIDDELBURG - TTC Middelburg leed in de eerste divisie een 7-3-ne- derlaag tegen kampioenskandidaat FVT. In de tweede divisie ging Ar nemuiden hard onderuit tegen di recte concurrent voor promotie Bijmaat. In Rotterdam kwam TTCM goed uit de startblokken met een 1-2-voorsprong. Tan Anran ver sloeg in vijf games Patrick Oey en Wouter van der Mark zette met een knappe 3-0 Nederlands jeugd- selectiespeler Laurens Tromer aan de kant. John Scott moest zijn meerdere erkennen in de nummer twee van de Nederlandse ranglijst Barry Weijers. Het dubbelspel Scott/Anran-Oey/Weijers .ging in vijf games met miniem verschil verloren. Het derde punt kwam op naam van Tan die Tromer nog wist te verslaan. Arnemuiden verloor in Huizen met 8-2. Jan-Henk Bomhof moest na één wedstrijd opgeven met een polsblessure. Mark Hackenberg en Riny Kasse konden deze aderla ting niet opvangen en wonnen al lebei van Michel Laroo. De achter stand op Bijmaat is opgelopen tot zeven punten. Mare Hackenberg baalde. „Het is jammer dat STOFFEL SCHIPPER Oud-voetballer (54) vult zijn weekenden sinds een paa Garage Verbrugge Hyundai ziet de sportieve toekomst er somber uit. Met nog drie wedstrijden te gaan en met als tegenstanders Van Don- ge, Emar en Crystal Kelly, is het veroveren van punten al geen sine cure. Laat staan drie punten goed maken op de concurrentie. De strijd van gisteren was vooral die van de revanchegevoelens bij Roland Forthomme. Onlangs moest hij het in de Franse compe titie afleggen tegen Martin Spoor- mans, ook nu zijn tegenstander. 'De Beer van Luik' was gebrand op eerherstel. Dat kwam er ruim schoots: 41-50. Verbrugge moest het zonder de zieke Ronny Daniëls stellen. Ri chard de Bruin verving hem, deed wat hij kon, maar dat was niet toe reikend tegen Harrie van der Ven. Net zoals de tegenstand van Henk Habraken en Kees Wittens contra Peter Ceulemans en Barry van Beers ontoereikend waren. Van Beers speelde een daverende wed strijd en eindigde op twee gemid deld. Hofman wint EK Glenn Hofman, uitkomend voor het team van Delta/Fast is in Athe ne Europees kampioen driebanden bij de junioren geworden. In de fi nale versloeg hij de Spanjaard en regerend kampioen David Marti nez met 3-0. Hofman bewaarde het mooiste voor het laatst. Tot de halve finale was zijn algemeen gemiddelde 1.18, maar in de slotronde speelde hij de regerend kampioen zowat van de tafel. In drie sets scoorde de jonge Hagenaar 45 punten in 19 beurten. Martinez bleef steken op 23. Moyennes 2.368-1.352. Jan-Henk uitvalt. Anders hadden we zeker niet zo dik verloren. Nu wordt het erg moeilijk om nog kampioen te worden." SAR'72 boekte tegen Landgraaf een kleine 4-6-zege. Johan 't Hooft, Dennis Verdurmen en Si- mone de Klerk wonnen van Char les Huijnen en Jo Engelen. De titel in de derde divisie verdwijnt ver der uit beeld omdat concurrent Falco met maar liefst 10-0 won. In de tweede divisie wonnen de vrouwen van SAR'72 met 6-4 van Irene 2. In Tilburg boekte Stefanie Fassaert drie zeges. Chantal Remo- rie en Liselotte Fassaert wonnen van Margaret van Vroenhoven. In het jeugd landelijk B speelden de jongens van TTCM tegen con current voor promotie Scylla 3. Het verschil van drie punten in het voordeel van de Leidenaren blijft staan, omdat het 5-5 werd. Miquel de Witte won driemaal. Jordin Heijens en het dubbel zorg den voor de overige punten. De jongens van Scaldina wonnen met 7-3 van Stede Broec en handhaven zich op de tweede plaats. Herbert Keijman, Floris Dijkers en Martijn Stouten wonnen tweemaal. Scaldi na won ook het dubbel. De weekenden van Stof fel Schipper (54) zijn sinds kort weer uitste kend gevuld. Op de za terdagen fungeert hij tot het einde van dit seizoen als coach bij Oost- kapelle, op de zondagen probeert hij als scheidsrechter wedstrijden in goede banen te leiden. Een ge sprek met een ongecompliceerde man, die als voetballer tot de bes ten van zijn generatie hoorde, sinds afgelopen zomer werkloos thuis zit, maar de fysieke ongemak ken achter zich heeft gelaten. „Nu ga ik hartstikke morsdood, dacht ik." Hij legt zijn hand linksboven op zijn blouse en laat die hand heen en weer gaan. Het gespreksonder werp is zijn terugkeer als coach bij Oostkapelle, twee weken geleden in de thuiswedstrijd tegen Peli kaan. „Mijn hart ging tekeer", pro beert Stoffel Schipper uit te beel den. „Het was weer ouderwets. ]e moet toch ook niet als een dooie langs de kant staan. Al klinkt dat een beetje vreemd uit mijn mond." Inderdaad, want met een beetje pech had hij zijn vijftigste verjaar dag niet eens meer kunnen vieren. Dat deed hij ruim vier jaar gele den wél, al was het dan in een zie kenhuisbed. Schipper gaat even te rug in de tijd, naar december 2006. „Ik voetbalde nog in het der de van Domburg en kreeg tijdens een wedstrijd last van mijn borst. Nu ga ik hartstikke morsdood, dacht ik. Ik rookte stevig, was bijna vijftig en we speelden op zondagochtend om half elf Het zal wel aan die combinatie liggen, dacht ik. Ik ben even op een bank je gaan zitten en na een tijdje ging het wel weer. Een week later speel den we op zaterdagavond in de zaal. Na drie minuten had ik het weer." Hij steekt zijn kop in het zand, bang als hij is om naar de dokter te gaan. Tegen zijn vrouw Yvonne vertelde hij niets over wat er was gebeurd. „Niet veel later floot ik een vriendschappelijke wedstrijd, De Meeuwen-Veere. Ik voelde het wéér en ging even op mijn hurken zitten. Langs de kant van het veld dachten ze dat ik neer ging vallen. Marije Ruijten, de verzorgster van De Meeuwen, en Rinus Zegers, toen nog trainer van Veere, waren er snel bij. Marije zei: als je nu niet naar de dokter gaat, bel ik je vrouw. Op dinsdag zat ik bij de huisarts. Wat denkt u zelf vroeg hij aan me. Ik denk dat ik het aan mijn hart heb, zei ik maar eerlijk. Hij stuurde me naar de cardioloog en daar kreeg ik te horen dat ik nog twee jaar te leven had." Het bezoek aan cardioloog Walpot is op woertsdag, een dag later gaat Schip per in Oostkapelle om medicijnen. „Toen ik die had opgehaald bij de apotheek, ging ik even langs mijn moeder voor een bakje koffie. Bij haar op de bank zakte ik in elkaar. Ik kon nog net zeggen dat ze 1-1-2 moest bellen. Mijn moeder was toen bijna tachtig en heeft indirect mijn leven gered. Daar ben ik haar nog steeds dankbaar voor." Schipper wordt op die 14e decem ber 2006 naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. Vijf dagen la ter viert hij er zijn vijftigste verjaar dag. „Daarna mocht ik even naar huis, voor kerst en oud en nieuw. Op 4 januari ben ik naar het zie kenhuis in Antwerpen gegaan, waar ik een dag later werd geope reerd. Mijn hartklep werkte niet meer, die was helemaal verkalkt. Normaal hebben mensen van tach tig dat." De operatie was zijn redding en ruim vier maanden later ging Stof fel Schipper al weer aan het werk. Sinds 1 augustus van het afgelopen jaar zit hij echter werkloos thuis. „Omdat het ene na het andere postkantoor werd gesloten. Ik heb de laatste jaren in Vlissingen, Mid delburg, Roosendaal en Hellevoet- sluis gewerkt. Toen die laatste ook dichtging, heb ik twee maanden bij een mobiliteitscentrum geze ten. Daar proberen ze je zo snel mogelijk weer aan het werk te krij gen. Ik werd er gestoord van. Ik had ruim dertig jaar bij 'de post' gewerkt en moest nu de ene na de andere sollicitatiebrief schrijven. Mijn laatste sollicitatie was voor een functie als chef van caissières. Een paar dagen later werd ik al ge beld. Ik was te oud, kreeg ik te ho ren, terwijl ze dat eigenlijk hele maal niet mogen zeggen. Het is leeftijdsdiscriminatie. Maar ik snap het wel. Als ze een geboorte datum uit 1956 op een CV zien staan is het huppetee, het archief in. Zo werkt het en ik zou als baas hetzelfde doen. Of het moet ie mand met geweldige diploma's zijn. Nou, die heb ik niet." Stoffel Schipper bezorgde nog wel twee maanden de post, maar zit nu al geruime tijd thuis. Om gek van te worden, noemt hij het. Hij wil werken, maar komt dezer da gen niet verder dan wat wandelen in en rond zijn woonplaats Grijps- kerke. Gelukkig is er nog altijd het spelletje met die leren bal. Voetbal is zijn lust en zijn leven en zal hem nooit loslaten. Als speler reik te hij met Oostkapelle tot het hoogste amateurniveau, als inte rim-trainer probeerde hij die club tien jaar geleden tevergeefs in de hoofdklasse te houden. Daarna, in de zomer van 2001, nam hij af scheid van zijn dub. Alleen gebeur de dat op een manier, waar hij nu nog jeuk van krijgt. „Een paar jaar voor mij had de club afscheid genomen van een Stoffel Schipper bijt op zijn nagels tijden: trainer, die net was gedegradeerd. Bij dat afscheid leek het wel of ze de Europa Cup hadden gewon nen. Maar toen ik wegging, kreeg ik een geschenkenbon van vijftien gulden.... En een paar maanden la ter kreeg ik een nota van 125 gul den voor mijn contributie. Want ik had mijn lidmaatschap niet op gezegd. Toen heb ik meteen de penningmeester gebeld. Als er nou een andere trainer vertrokken was, zou je die dan ook zo'n nota hebben gestuurd, vroeg ik aan hem. Ik heb vervolgens netjes be taald, maar een jaar later heb ik Stoffel Schipper in actie als scheidsrechter tijdens het duel HSC'28-De Schutters. „Het leek een makkie. Maar in de slotfase sloeg ineens de vlam in de pan. Toen heb ik maar afgefloten." foto Chris van Klinken/Het Fotoburo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36