Zeeland Zeehondjes zijn attractie van formaat PZC SCHOUWE-N-DUIVELAND 14 en 15 18 16 en 17 ATTRACTIE Schouwse organisatoren van 'evenementen' rond de zeezoogdieren denken aan uitbreiding Duo opgepakt voor geweld Waarschuwing almanak voor indringsters Rampenoefening voor mensen met een beperking Maandag 14 maart 2011 Mireille Martens wint voorronde Kinderen voor Kinderen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl EBBSSSSSBH door Joeri Wisse Bij menigeen smelt het hart als ze een zeehond je in levenden lijve ont moeten ergens aan de Zeeuwse kust. Het is dan ook niet zo gek dat als er een keer een gelegenheid is om de die ren gegarandeerd van dichtbij mee te maken, het publiek in groten ge tale toestroomt. Afgelopen weekend konden men sen deze kans grijpen door mee te doen aan de allereerste zeehonden safari van Nederland, die zaterda gochtend plaatsvond op het Greve- lingenmeer. Even later op de dag werden, onder toeziend oog van honderden toegestroomde bezoe kers, zes zeehonden vrijgelaten op het strand van Renesse. „Als we er van te voren wat rucht baarheid aan hadden gegeven, had den hier duizenden mensen op het strand gestaan", zegt onderne mer Bruno van der Hoek die sa men met onder anderen Zeehon dencrèche Lenie 't Hart en hotel De Zeeuwse Stromen het vrijlaten van opgeknapte vondelingen in Renesse verzorgd. „Maar zo lang we geen systeem hebben om de mensen op afstand te houden, is dat niet verstandig." De organisatie had zaterdagmid dag al grote moeite om de mensen achter een lijn te laten staan, zodat de zeehonden niet te veel belem merd werden in hun gang naar vrijheid. Volgens van der Hoek kan het af zetten van een deel van het strand een optie zijn, om op die manier meer mensen het vrijlaten van de dieren van dichtbij mee te laten maken. Ook de organisatoren van de zee- hondqnsafari, die afgelopen week end voor het eerst plaatsvond, den ken aan uitbreiding. Nu is de be doeling dat tot de zomer één keer per maand een groepje van twaalf mensen het meer op gaat met De Bruinvis, het werkschip van Staats bosbeheer op de Grevelingen. Naar aanleiding van de vele aan meldingen en de enthousiaste reac ties na de eerste safari, is boswach ter William van der Hulle bezig om een groter schip te regelen. „Het moet niet te massaal worden, maar het zou mooi zijn als we met een groep van twintig, vijfentwin tig mensen op safari zouden kun nen gaan." De eerste safarigroep had meteen geluk. „We hebben ruim twintig zeehonden gezien", schat Van der Hulle in. „Het begon al bij de Stampersplaat, waar ze heerlijk la gen te zonnen. Later kwamen ze ook rond de boot zwemmen. Het is altijd afwachten of ze zich laten zien. Gelukkig was dat het geval. Na afloop heerste er echt euforie aan boord." De excursie is onderdeel van een groter project van Staatsbosbeheer om mensen kennis te laten maken met de Nederlandse 'Big Five', waar ook andere grotere in het 'wild' levende dieren als het edel hert, het wild zwijn en de bever toebehoren. Jong en oud stonden opgsteld op het strand bij Renesse om te zien hoe zes zeehondjes werden vrijgelaten. foto Ronald den Dekker Extra aandacht voor Wonen en Tuinen Adverteren? Informeer bij verkoopteam Zeeland T (0118) 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl 'S-GRAVENPOLDER - De politie heeft vrijdagavond in een woning in 's-Gravenpolder twee mensen aangehouden die worden verdacht van het mishandelen van een 21-ja- rige man uit Goes. De mishande ling zou zonder enige aanleiding hebben plaatsgevonden in een winkel aan de Beukenhof in Goes. Het slachtoffer liep daarbij kneu zingen op aan zijn nek. De aange houden verdachten zijn een 24-ja- rige man en een 34-jarige vrouw uit 's-Gravenpolder. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Bij de politie zijn Naam sinds vrijdag vanuit de gemeente Middelburg vijf meldingen gedaan over twee vrouwen die bij huizen aanbellen en met smoesjes probe ren binnen te komen. De vrouwen zijn ongeveer 18 en 50 jaar oud en rijden in een donkere auto. Uit twee woningen waar de vrouwen binnenkwamen, is geld gestolen. De vrouwen zijn gezien in de Sta- tenlaan, Nieuwe Vlissingseweg, Piet Heinstraat en op het Karei Doormanplein. Het vaste plekje van Frederique (vijf jaar) aan de eettafel heeft uitzicht op de boekenkast. Tijdens het avond eten laat het kind graag haar ogen langs de boeken gaan. Nu zag ze een boek dat ze nog niet kende. Na eerst zelf geprobeerd te hebben te ontcijfe ren wat er op de rug gedrukt stond besloot ze het aan mama te vragen. Mama las langzaam voor: „Haar naam was Sarah." Waarop Frederi que vroeg: „En hoe heet ze dan nu?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29