zangwedstrijd Formule programma valt in de smaak effeweg.nl Gratis brochur1 Het beste van de Alpen Kijk op vivivi.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 ra Kinderen voor Kinderen Graphic novel Sela bekroond op Stripdagen Boekcodi Supervoordelige busreizen 8 daagse busreis Tirol, Kufstein en Tegernsee NAP^l w$M Ja, stuur mij de brochure met supervoordelige busreizen OPEN HAARD CONCERT Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UWcjemak! ïAl Bestel online: www.derodepilaren.nl p^^lr>f°: 0113-250515 maandag 14 maart 2011 foto Ruben Oreel door Jeanette Vergouwen In het vijfde recital van de jubi leumserie van de Open Haard werd het publiek getrakteerd op een speciaal programma. Feeste lijk en verrassend. Bij binnen komst kreeg elke bezoeker een me nukaart waarop de favoriete 'ge rechten' van het muzikale zesgan genmenu konden worden inge vuld. Het principe van de meeste stemmen gelden werd toegepast en zo kregen de toehoorders na de pauze een kwalitatieve en smakelij ke reeks voorgeschoteld. Het concert begon met Petite Sui te van Claude Debussy. Na het wie gende, charmante En bateau met vele arpeggio's, klonk de Cortège fris, met korte staccato toontjes en een stevig slotakkoord. Daarna volgde een selectie uit Liebeslieder - Walzer Op.52 van Johannes Brahms. Alle belevingsvormen van de liefde kwamen aan bod zo als de tederheid, onderdrukte woe de, frisse natuur, vogelgefluit, be geerte en idylle. Van de 12 werkjes uit de suite Jeux d'enfants van George Bizet had het pianoduo de vijf deeltjes geko zen die later ook georkestreerd zijn, aangevuld met Les chevaux de bois. Na de draaiende bewegin gen van de tol en de lieflijke melo die van de pop werd de paarden- Grieg Pianoduo Werken pianovierhandig van De bussy, Brahms, Bizet e.a. Door El- les van der Heiden en Siebert Nix. Gehoord zondag 13 maart in Por- gy en Bess in Terneuzen. molen vertolkt in een stevig galop tempo en een zwierige draaibewe- ging. Kinderlijk naïef en toch spet terend klonken de marcherende kinderen die trompet en trom spe len en het wervelende feestelijke slotdeel Le Bal. Het Grieg Piano duo speelde als één pianist met vier handen, volledig in balans. Met koksmuts op kondigde Sie bert Nix na de pauze de zes gan gen aan. Hij feliciteerde de aanwe zigen met hun smaakvolle keuze en daarna werd met verve geser veerd: een klassieke start met Mo zart, een soep met lyrische contras ten van Schubert, twee hoofdge rechten (Polonaise van Chopin en Wals van Rachmaninov) een fris tussendoortje (Mi-a-ou van Fauré), een natuurlijk en soepel tussengerecht van Barber en als dessert de swingende Prelude 1 van Gershwin. Het publiek vroeg en kreeg als toegift het vrolijke Hochzeitstag van Grieg. GORINCHEM - Tijdens de Stripda gen in Gorinchem is zaterdag avond de Middelburgse kunstena res Sela (pseudoniem van Liesbeth Labeur) in de prijzen gevallen met haar debuutalbum Op weg mar Zoar. Het Stripschap verkoos deze graphic novel tot album van het jaar in de categorie Nederlands Li terair. Op weg naar Zoar toont een zondag uit het leven van een Zeeuws meisje van dertien in een calvinistisch milieu, die een droom heeft gehad over de onder gang van deze zuil. De jury noemde het boek 'sober en aangrijpend' en gaf het de voor keur boven de andere twee geno mineerden in de categorie Neder lands Literair: Van Istanbul naar Bagdad van Arnon Grunberg (tekst) en Hanco Kolk (tekst en te keningen) en 't Landje van Fred de Heij. Deze busreis biedt u cultuur in de steden Kufstein en Inns bruck, natuur tijdens een tocht naar de Achensee en kristal bij Swarovski in Wattens. Dit alles wordt gecombineerd met de Tiroolse gezelligheid in ons uitstekende 4* hotel. Dag 1 Vertrek vanuit Nederland naar ons hotel in Oostenrijk. In het hotel staat een drankje voor u klaar en kunt u genieten van een muzikale welkomstavond. Dag 2 Bezoek aan Kufstein met stads wandeling ö.l.v. een gids. 's Avonds is er een dansavond in het hotel. Dag 3 Vandaag maken we een natuur-" tocht. Via de Deutsche Alpenstras- sé. rijden we naar de Zuid-Duitse meren Schliersee, Tegernsee en natuurlijk de Achensee. Hier kunt u een rondvaart maken. Dag 4 Ga in de ochtend wandelen in Hinterthiersee en neem 's middags een kijkje in het skidorp Reit im Winkl. Geniet 's avonds van een Weens folkloristische avond. Dag 5 Deze dag ontdekken we de hoofdstad van Tirol, Inssbruck. In de avond zorgt de Tiroler Dansgroep voor de perfecte afsluiting van de dag! Dag 6 Bezoek aan Chiemsee. Maak een overtocht naar het vrouweneiland met het klooster Frauenchiemsée. Dag 7 Vandaag staat in het teken van kristal én glas met een bezoek aart de Swa rovski Kristal! weltea in Wattens. Toon uw talenten tijdens de bonte avond. Dag8 Laatste dag van deze gezellige reis. U kunt deelnemen aan het afscheids diner, voor u naar uw opstapplaats wordt gebracht. Inclusief: 7 hotelovernachtingen Hotel Thaler**** 7x ontbijt en 6x 4-gangen keuze diner 1 x Tiroler Bauernbuffet welkomstavond en welkomstdrankje 4x avondprogramma gebruik van zwembad en sauna wandeling Hinterthiersee o.l.v. een gids vervoer per Comfort Class touringcar Optioneel: Stadswandeling Kufstein €5,- Stadswandeling Innsbruck €5,- All-lnclusive drankarrangement in het hotel €50,- Speciale aanbieding: van €50,- nu voor €35,- per persoon Data en Prijzen: Vrijdag 15 april €349,- Vrijdag 22 april €359,- Zaterdag 30 april €369,- Deze actie is alleen geldig voor nieuwe boekingen gemaakt met de actiecode 2111. Vermeld bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip Naam Adres i Postcode Plaats Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. 17,- reserveringskosten per boeking. Leeftijd E-mail I Zonder postzegel opsturen naar effeweg.nl, Antwoordnummer 778, 7700 VC Nieuwleusen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17