Badhotel geeft Domburg 'Attractie in Spookhuis is haalbaar' 241 zeeland E 17-jarige Brit raakt gewond bij ongeval Bruinisse Illegaal gestort afval Middelburg opgeruimd RENOVATIE, WELLNESS EN ZORG Hotel zoekt aansluiting met verleden Open huis Lagere straf na huiselijk geweld Oost-Souburg T wijzerantiekeklokken.nl zaterdag 12 maart 2011 ...FF beachen! Wij zoeken voor de zomer enthousiaste vakantiekrachten voor onze verpleeg- en zorg centra en de thuiszorg bel 0118-68 40 00 of mail naar hrm@zorgstroom. nl Zorgstroom www.zorgstroom.nl 53£!êS33S3S£SS®-?ï bruinisse - Een 17-jarige jongen uit Groot-Britannië raakte donderdag avond gewond bij een eenzijdig on geval. Omstreeks 23.00 uur reed hij in een auto over de Jachthavenweg te Bruinisse, verloor de macht over het stuur, botste tegen een boei en reed door het hekwerk van de jacht haven. Hij liep kneuzingen en mo gelijk een hersenschudding op. Een 50-jarige passagiere uit Brabant (ei genaresse van de auto) bleef onge deerd. De jongen werd naar het zie kenhuis in Goes gebracht. Hem werd een bloedproef afgenomen en zijn tijdelijke Engelse rijbewijs (niet geldig in Nederland) is ingenomen. MENING GEVRAAGD Rock Roll in de Nieuwe Kerk van Zierikzee moet kunnen. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Voor het nieuws van vandaag zie: www.pzc.nl/schouwen-duiveland BEKENDMAKING BENOEMING VEREFFENAAR Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg van 25 januari 2011 is mevrouw M. Schipper, als notarieel secretaresse werkzaam op het kan toor van mr. G. Herwig, notaris te Vlissingen, benoemd tot vereffenaar in de nalatenschap van: de heer Radjeshkumar Jadoenath. geboren te Paramaribo (Suriname) op 5 februari 1971, laatst gewoond hebbende te 4386 DL Vlissingen, Kanariesprenk 293, overleden te Paramaribo (Suriname) op 14 september 2010. De vereffenaar heeft mr. G. Herwig, notaris te Vlissingen, aangewezen tot boedelnotaris. OPROEPING ONBEKENDE SCHULDEISERS De vereffenaar roept bij deze onbekende schuldeisers op hun vordering op de nalaten schap met bewijsstukken uiterlijk op 31 mei 2011 in te dienen bij de boedelnotaris: Notaris Herwig Coosje Buskenstraat 202 4381 LW vlissingen middelburg - De gemeente heeft een grote hoeveelheid afval dat ille gaal gestort was op de binnen plaats tussen de Breestraat en de Rotterdamsekaai in Middelburg op geruimd. De handhavingsambtenaren pro beerden de dader al weken op he terdaad te betrappen, maar dat is niet gelukt. Daarom werd besloten de boel op te ruimen. „De hoeveelheid afval nam schrik barend toe", vertelt Jos de Guijte- naere, coördinator Parkeerbeheer en Handhaving. „Het gaat om zo'n vijf kuub afval dat hier zomaar ligt. Zo'n berg puin nodigt andere buurtbewoners uit om hun afval er ook maar op te gooien." De gemeente zoekt uit wie er ver antwoordelijk is voor de actie. De dader kan rekenen op een boete en moet tevens opdraaien voor de verwijderingskosten. door Carla van de Merbel domburg - Het wordt in Domburg weer een beetje meer zoals vroe ger, in de tijd dat de badplaats nog een echt kuuroord was. Het Badho tel in Domburg gaat zich meer rich ten op zorg en welbewinden. Maar eerst wordt gevierd dat nu alle 116 hotelkamers en -suites zijn ver nieuwd. Morgenmiddag houdt het hotel open huis. Vorig jaar zijn alle kamers op de eerste verdieping van het Badhotel al opgeknapt; de afgelopen maan den waren de tweede en derde ver dieping aan de beurt. De kamers zijn helemaal opnieuw ingedeeld en ingericht, vertellen directeur Govert Janzen en Sergé Portier van het Badhotel. Portier was nauw be trokken bij de renovatie. Trots opent hij de deuren van de nieu we, stijlvol 'ingerichte hotelkamers. Elke verdieping heeft een eigen the ma, dat zich vertaalt in de kleur keuzes en in de grote foto's die op de wanden boven de bedden han gen. Land, zee en zon geven elke etage een eigen karakter. Het wellness-gedeelte van het Bad hotel, op de begane grond, krijgt Het Badhotel in Domburg houdt morgenmiddag open huis om de hotelkamers en -suites die afgelo pen winter zijn opgeknapt te to nen aan genodigden en andere be langstellenden; Tussen 14.00 en 15.30 uur is er een officieel gedeelte voor geno digden. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere houdt een toe spraak. Daarna wordt een rondlei ding langs de vernieuwde kamers gegeven; Van 15.30 tot 17.30 uur is ieder een die het vernieuwde hotel wil zien, welkom; Het Badhotel ligt aan de Domburg- seweg 1 a; Voor prijzen: www.badhotel.com. in de winter van 2012-2013 oen op knapbeurt. In dit deel zijn het zwembad, de sauna's, de massage en schoonheidssalon gevestigd. Het Badhotel wil zich meer gaan richten op bezoekers die gebruik maken van dit wellnessgedeelte en de arrangementen hiervoor uitbrei den. Het hotel wil een filosofie hiervoor ontwikkelen die aansluit bij het verleden van Domburg als kuur oord. „Er is zoveel op het gebied van wellness", zegt Janzen. „We willen een richting daarin kiezen. Waarschijnlijk wordt dat de Thalas- so-therapie." Hierbij wordt gebruik gemaakt van zeewater en zeealgen, die een helende werking hebben. De Thalasso-therapie wordt meest al gegeven in kuuroorden die bij zee liggen. „Het Badhotel zoekt hiermee de historie op", aldus di recteur Janzen. „De tijd dat dokter Mezger in Domburg zijn patiënten behandelde." Het Badhotel breidt haar aanbod komend najaar ook uit met 'body&mind-arrangementen', zo als 'stoppen met roken', 'mindfull- ness' (ontspanning en bewustzijn van het moment), 'detoxen' (ont- slakken of ontgiften) en 'an ti-stress-behandeling'. Bij deze ar rangementen worden de gasten professioneel begeleid. Het Badhotel sluit hiermee aan op een vraag, maar het geeft het hotel ook de mogelijkheid het hele jaar door gasten in huis te hebben. Dat doet ook een andere, nieuwe voor ziening in het hotel: de zorgka- mers. Mensen die na een ziekenhuisop name nog niet naar hun eigen huis kunnen of willen terugkeren, kun nen een kamer boeken in het Bad hotel en daar herstellen. Voor men sen die extra zorg of zorgappara- tuur nodig hebben, schakelt het ho tel Zorgstroom of Zorgzuster in Middelburg in. De zorggasten moeten wel een zorgindicatie hebben en een per- soons gebonden budget, waaruit ze de zorg in het hotel kunnen be talen. Het verblijf in het hotel kun nen ze ook uit dit budget betalen. Als het budget hiervoor niet toerei kend is, moeten mensen dit zelf be talen. En een verblijf in het Badho tel is niet goedkoop. Een bezoek aan 'kuuroord Domburg' is daar om ook nu, net als in de hoogtijda gen van weleer, nog steeds vooral weggelegd voor welgestelden. Maar die krijgen dan wel waar voor hun geld. Theo Kappetein brengt de bagage van de hotelgasten naar binnen. den haag - Een 40-jarige man uit Oost-Souburg is gisteren door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een voorwaardelijke werkstraf van honderd uur en een boete van 500 euro voor het mishandelen van zijn ex-echtgenote. Dat gebeurde tussen september 2007 en september 2009. Ook zou hij in die tijd haar fiets hebben ver nield. De politierechter legde hem voor die misdrijven een werkstraf op van honderd uur, waarvan vijf tig uur voorwaardelijk en 500 euro boete. De verdachte erkent de aanklach ten maar ging in hoger beroep om dat hij zegt geen werkstraf te kun nen uitvoeren naast zijn drukke bestaan als internationale vracht wagenchauffeur. Ook vindt hij dat zijn ex ook een aandeel heeft ge had in het geweld. Ze zou hem hebben uitgelokt door te treiteren. sas van gent - Het spookhuis aan de Poeldijk in Sas van Gent lag al bijna tegen de vlakte, maar plots is daar Johan Vlemmix als een duvel tje uit een doosje. Vlemmix (52) wil de oude direc teurswoning kopen en er een com mercieel succes van maken. Met respect voor de omwonenden én de spookjagers, stelt hij. Hij moet haast maken, want IPCA Autobe kledingen, de eigenaar van het pand, heeft opdracht gegeven om het pand volgende week te laten slopen. Hoofdreden is dat omwo nenden overlast hebben van (nach telijke) bezoekers van het huis, waar ooit geestesverschijningen zouden zijn gezien. „Nu hebben omwonenden overlast van bezoe kers van het spookhuis. Dat wil ik bij aankoop meteen aan banden leggen. Het pand kopen en het ver volgens laten zoals het nu is, is geen optie. Als het mijn eigendom wordt, gaan we er meteen in volle vaart tegenaan om er door restau- Johan Vlemmix ratie een mooie attractie van te maken. Je kunt bijvoorbeeld den ken aan een ghost-hotel. Ik heb ook een spookhuis in Huissen. Dat staat in een woonwijk. Nie mand heeft er last van, terwijl spookjagers er ook gewoon ko men. Zoiets moeten we in Sas van Gent ook bereiken", zegt hij. Vlemmix wil nog wel een week extra tijd om de bank met een goed onderbouwd plan te overtui gen van zijn bedoeling. „Finan cieel is het haalbaar. Ik heb in Bra bant en Limburg nog aardig wat onroerend goed, vrij van hypo theek, dat ik hiervoor kan inzet ten. Ik had het pand in Sas van Gent al veel langer op het oog, maar tot aankoop is het nooit geko men, omdat het mij zakelijk even wat minder voor de wind ging. Maar het is doodzonde om dit pand verloren te laten gaan, dus onderneem ik nu toch actie. Ik ga er van uit dat het een mooie trek pleister voor Zeeland wordt." IPCA had één keer contact met Vlemmix. „Een paar dagen gele den. Daarna heb ik niets meer ge hoord. Ik ben best bereid om te praten over verkoop, maar ik laat mij niet aan het lijntje houden. Ik heb nog geen enkel signaal gehad dat de sloop niet volgende week kan starten." KINDERCENTRUM fe t JUULTJE Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse Opvang 4 tot 12 jaar Zorgopvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang 0 tot 12 jaar Tel: 0115-686100 Prokino www.prokino.ni •aStei gomburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64