zeeland 119 Lucia de jonge supermarkt lag het niet' Bleker maakt zich sterk voor de Hedwige Gevels uitgebrand café De Post Goes extra verankerd Drie jaar cel voor overval benzinepomp RECLAME Bevelandsdonker Voor 1 f 2 5 Snuffelmarkt voor Luludi Sportinstuif voor kinderen vrijdag 11 maart 2011 „De supermarkt heeft ook een sociale functie in een klein dorp. Er kwamen mensen bij ons die voor de rest niemand zagen. Een supermarkt is heel laagdrempelig." om krijgt onze opvolger ook de volledige medewerking van de groothandel. Mensen van de groot- GOES - De top van de voor- en ach tergevel van het deels uitgebrande café De Post aan de Grote Markt in Goes moet extra worden veran kerd om te voorkomen dat er stuk ken naar beneden vallen. De hulp constructies worden de komende dagen aangebracht. De hekken rondom De Post en het aangrenzende café Mid City, dat door de brand van afgelopen maandag ook schade opliep, blij ven nog even staan. Mid City wordt leeggehaald en de gemeente wil voorkomen dat er onbevoeg den een kijkje nemen in het hore- capand. Wellicht medio volgende week kan de afzetting van beide panden worden verwijderd. handel zijn afgelopen week zelfs nog langs geweest om naar de in richting te kijken. De groothandel gelooft er dus ook in. Dit is echt de laatste kans. Anders heeft 's-Heerenhoek voor de komende door Sheila van Doorsselaer HULST - Staatssecretaris Henk Ble ker (Landbouw, Economische Za ken) wil de landbouwgrond in de Hertogin Hedwigepolder behou den. Bleker is van mening dat de Hedwige een mooi voorbeeld is van de combinatie van landbouw en natuurbeheer. Tijdens een onderhoud met een delegatie van de Hulster gemeente raad, woensdag in Den Haag, gaf Bleker aan dat er in juni een rap port op tafel ligt over de Hertogin Hedwigepolder. Momenteel loopt een onderzoek naar mogelijkhe den om de Hedwige intact te la ten. In mei komt de staatssecreta ris naar Hulst om in een buitenge wone raadsvergadering met de fracties en burgemeester en wet houders van gedachten te wisselen over het dossier Hedwigepolder. De Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder maakte van de gelegenheid gebruik in een algeme ne verklaring het unanieme stand punt van de gemeenteraad te ver kondigen: geen ontpoidering. Ook wees hij Bleker erop dat er voor ontpoidering geen enkel maat schappelijk draagvlak is in de re gio. Mulder is tevreden over de opstel ling van Bleker. twintig jaar geen supermarkt meer." CDA-raadslid Ton Oosthoek stelde onlangs vragen aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele. De leefbaar heid van het dorp wordt wel erg mager zonder supermarkt, vindt Oosthoek. Het CDA vraagt het col lege samen met R&B Wonen de zaak een duwtje in de goede rich ting te willen geven. Dat duwtje is dan niet meer als een schampje, liet Peter Bevers, directeur van R&B Wonen weten. „We hebben een leefbaarheidsfonds maar het gaat zeker niet om grote bedragen. Meer bedoeld om dat laatste ver schilletje weg te werken. Wij ne men in ieder geval de supèrmarkt in 's-Heerenhoek niet over." De Jonge keek gisteren wat vreemd op van de vraag stelling van dorpsgenoot Oosthoek. „Hij had beter eerst con tact met mij op kunnen nemen. Dat heeft hij niet gedaan. Daar naast had hij de vragen beter in ja nuari kunnen stellen toen ik be kend maakte de supermarkt te slui ten." De gemeente vindt het lastig ga rant te staan voor een geldlening van een ondernemer, liet een woordvoerder gisteren weten. Een precedent is immers snel gescha pen. „Wel doen we binnen onze mogelijkheden alles om de super markt te behouden. Zo pleitte on ze burgemeester nog onlangs bij de bank voor het hanteren van soe peler regels voor startende onder nemers." Fred de Jonge ziet ook een gevaar van marktkramen voor de ondernemers in kleinere dor pen. Die snoepen immers een deel van de omzet weg. Hij ziet daarom graag dat de gemeente terughou dend omgaat met het verstrekken van vergunningen voor standplaat sen. De gemeente kan en wil ech ter niet op de stoel van de onder nemer gaan zitten, liet een woord voerder van de gemeente eerder weten. „Als iemand aan de voor waarden voldoet, krijgt hij een ver gunning voor een marktkraam." MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren een 23-jarige Middelburger tot een celstraf van drie jaar. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie vier jaar tegen hem omdat hij op 16 maart van het vorige jaar de benzinepomp aan de Rotterdamse Kaai overviel. Na het uitzitten van die straf mag de Middelburger nog twee weken langer in Torentijd blijven zitten omdat hij nog een voorwaardelij ke celstraf achter zijn naam had staan op het moment dat hij die overval pleegde. De jongeman was drie jaar geleden betrokken bij de beroving van videotheek Viduet in Middelburg. vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 i.D.van Mellestraat 32 Goes «tel.(0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl NIEUWDORP - Ruim veertig kra men met de uiteenlopende artike len zijn zaterdag ingericht in dorps huis Ammekore in Nieuwdorp. Voor bezoekers is er koffie en thee met wat lekkers. In een afzonderlijke zaal naast de snuffelmarkt worden ambachtelij ke artikelen verkocht ten bate van Luludi. Die stichting zet zich in voor kansarme Roma-gezinnen in Macedonië. HEINKENSZAND - In de sporthal van De Stenge kunnen kinderen van 4 tot 12 jaar op woensdag 16 maart komen sporten. Ervaren spordeidsters helpen met het afleg gen van een spannend sportcir- cuit. Kinderen mogen verkleed ko men en moeten zelf voor gym schoenen zorgen. De sportinstuif is van 13.30 uur tot 15.30 uur in De Stenge in Heinkenszand. Entree is 3,50 euro. Informatie 0113 - 561865. in 's-Heerenhoek. „We hebben altijd een goede boterham verdiend. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51