'Aan de omzet van de i8| zeeland Onderzoek moet uitwijzen hoe groot de parkeerdruk is in Goes 'Huurder wordt niet bedreigd door asbest' d De supermarkt in 's-Heerenhoek is sinds eind januari dicht. Aan de omzet lag het niet, zegt eigenaar Fred de Jonge. De opvolger staat immers in de startblokken. Top choreograaf bij Moves! Goes vrijdag 11 maart 2011 b MEEST GELEZEN 1Nieuw AZC Goes al vol (foto) 2. Dode schapen blijken verhongerd 3. Dilemma's rapport Oosterschelde STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ZEELHflD info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag van 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke 7HA7a WWW.ZOA.NL a. VV GIRO 550 APELDOORN b?! VCUCHTBJHQEHZOR6 W SUPERMARKT 'S-HEERENHOEK door Frank van Cooten telt. Op piekmomenten zoals de dinsdag en zaterdagen (weekmarkt- dagen in Goes) staat de Oostwal dikwijls vast met automobilisten die een plekje zoeken. Het parkeer- onderzoek kan mede een ant woord geven of een parkeergarage j aan de Oostwal noodzakelijk is. Een andere vraag die een keer moet worden beantwoord, is hoe lang de gemeente het tijdelijke par keerterrein op de kavel van Pik (Piet Heinstraat) in stand wil hou den. Duidelijk is wel dat de ge meente inzet op parkeren rond het centrum. Het transferium bij de Zeelandhallen kan wat betreft het college van B W dicht. Geef voor vluchtelingen en ontheemden in Afrika en Azië. Uw bijdrage maakt het verschil! Het dorp 's-Heeren hoek hoeft niet lang zonder supermarkt te zitten. Huidig eige naar Fred de Jonge en zijn vrouw Lucia draaiden de tent eind januari op slot omdat ze het na een dikke veertig jaar met werkweken van zestig uur welle tjes vonden. Een opvolger staat klaar maar die heeft wat problemen om de finan ciering bij de bank rond te krijgen. De Jonge vindt dat de gemeente Borsele garant moet staan voor de geldlening. „Een supermarkt is immers ook een voorziening om de leefbaar heid op peil te houden", vindt Fred. Aan de omzet heeft het volgens het supermarktechtpaar niet gele gen. „Die was met gemiddeld vijf tienhonderd klanten per week al tijd goed. Onze supermarkt wordt breder gedragen dan de parochie. Er zitten slechts ongeveer 150 man in de kerk. Overheden doen er wel veel aan kerken overeind te hou den maar iets doen voor super markten in kleine dorpen, ho maar." De plaatselijks super in 's-Heeren hoek kent een rijke historie. Oma De Jonge begon met een winkeltje in 1925 en in 1964 werd de huidige vestiging aan de Marktstraat geo pend. Fred begon op 1 januari 1980 voor zichzelf en liet de laatste grote verbouwing van de winkel begin jaren negentig uitvoeren. En nu hangt er in de winkel een wat naargeestige sfeer met nage noeg lege schappen. Dat was wel anders toen zoon Danker voordat hij naar school ging even nog een half uurtje kassa draaide. Natuurlijk ligt het ook aan de dorpsbewoners zelf om een plaatselijke super le vensvatbaar te houden. De onder nemer kan niet leven van alleen een 'vergeten' boodschap. Maar dat wil volgens het ondernemers echtpaar zeker niet zeggen dat de volgden de Singelstraat (bij de Gro te of Maria Magdalenakerk) en in middels zijn, als direct gevolg van de bouw van de parkeergarage, Kolveniershof en Bleekveld auto vrij gemaakt. De pleinen worden dit voorjaar heringericht. Hoewel in de gemeenteraad mo menteel geen. brede steun lijkt te bestaan voor de bouw van een par keergarage aan de Oostwal, houdt het college van burgemeester en wethouders dat plan wel in het achterhoofd. Wethouder Loes Meeuwisse liet eerder al weten dat er iets moet gebeuren aan de par keerdruk op dé Oostwal, waar het plein zo'n tweehonderd vakken door onze regioredactie goes - Huurders van woningstich ting RScB Wonen in Heinkens- zand hoeven niet te vrezen dat ze worden bedreigd door asbest. Dat zegt directeur Peter Bevers naar aanleiding van een inventari satie door het Algemeen Dagblad onder asbestinspectie-en sane- ringsbedrijven. Daaruit blijkt dat niet alle 418 woningcorporaties waarschuwen voor het kankerver wekkende materiaal. Tijdens het klussen kunnen de huurders onbe wust in aanraking komen met as- bëst. „We hebben een goed beeld van ons woningbestand. Van circa 90 procent van onze huizen weten we welk materiaal erin verwerkt zit. Wanneer we ervan weten, waarschuwen we bewoners en plaatsen we kokers ter bescher ming. Verder hebben we een meer jarig onderhoudsplan, en daarin nemen we verwijdering van as best altijd mee", aldus Bevers. De RWS zit ook op die lijn. De cor poratie werkt momenteel aan een asbestbeheerplan om bij groot on derhoud te kunnen-saneren. Woningcorporatie Castria uit Tho- len kon gisteren niet reageren. door Frank Balkenende GOES - De Amerikaanse choreo graaf en danser Nick Bass komt maandagavond 14 maart een mas terclass geven bij dansschool Mo ves! in Goes. Deze top-choreograaf heeft al met artiesten gewerkt zo als Justin Timberlake, Usher, Chris Brown en Ciara. Hij was daarnaast ook nog een van de dansers uit de 'This is it' tour van Michael Jackson. De masterclass begint om 19.45 uur. Voor meer informatie check de website: www.moves.nl of bel naar: 0113 - 226481. Fred de Jonge (rechts) en zijn zoon Danker bij de lege schappen van zijn winke inwoners voortaan de grote supers moeten mijden om de plaatselijke winkel overeind te houden. „Als een deel van de wekelijkse bood schappen bij ons wordt gedaan is dat prima. Dat gebeurde ook. Daar- GOES - Goes begint een grootscha lig onderzoek naar de parkeerbe- hoefte en -bewegingen in de stad Goes. Er komen op zaterdagen (de drukste dag) steekproeven om de bezettingsgraad te meten. Zo'n onderzoek vond in 2009 ook al plaats. Volgens de gemeente zijn de bevindingen uit dat rapport achterhaald. Dat komt enerzijds door de bouw van de parkeergara ge aan de Westwal, die eind vorig jaar openging. Anderzijds voert Goes het beleid om zoveel moge lijk pleinen autovrij te maken. Eerst was dat de Grote Markt, later i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50