Goes koestert karakter van 't Beest Zeeland PZC 7 THEATERS Wethouder De Pooter wil eigenheid podium bewaren, ook bij andere exploitatie-opzet BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 Dierenklusjes in Kwadendamme Noord-Beveland gaat twitteren Café De Vic legt vingerafdrukken vast Mast voor opwekken energie is te hoog almanak Haantje Vrijdag 11 maart 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl 's Heerenhoek dreigt supermarkt kwijt te raken Sportclubs Tholen-stad blijven het liefst op hun huidige locatie. door Frank Balkenende GOES - Of Goes net als Middelburg in zee gaat met Theater BV uit Ter- neuzen of zelf een nieuwe theater- exploitatiestichting in het leven roept, het karakter van podium 't Beest mag daardoor niet worden aangetast. Dat duidelijke standpunt kregen vrijwilligers van het Goese po dium voor muziek, theater, poëzie en film gisteren te horen van wet houder Jan de Pooter (PvdA, cul tuur). Eind deze maand neemt het college van burgemeester en wet houders een besluit. Verschillende varianten worden momenteel be studeerd, zegt De Pooter. „Het is niet zo dat we automatisch Middel burg volgen. We zoeken de beste oplossing voor Goes." Onder vrijwilligers heerst onrust door het besluit van Middelburg de theaterexploitatie in handen te geven van Theater BV. Middelburg wil kosten besparen en Theater BV zou goedkoper kunnen wer ken dan Theater Exploitatie Zee land (TEZ). TEZ drijft momenteel de theaters in Middelburg en Goes. In Goes betreft dat de vorig jaar gefuseerde podia De Mythe en 't Beest. „Dat loopt bovengemid deld goed. De uitwisseling van vrij willigers heeft meerwaarde", zegt bestuursvoorzitter Anton Feijtel van beide podia. Door de ontwikkelingen in Mid delburg zal TEZ vrijwel zeker ont bonden worden. Als Goes Middel burg volgt en met Theater BV in zee gaat, ontstaat een probleem in Goes. Directeur Frans Lievens van Theater BV wil wel De Mythe üit- baten, maar heeft weinig interesse in podium 't Beest. Uit angst voor 'vervlakking en commercie' hielden de vrijwilli gers van 't Beest onlangs een digita le handtekeningenactie, die 150 steunbetuigingen opleverde. Ze overhandigden die gisteren aan wethouder De Pooter. De angst lijkt ongegrond, omdat Theater BV commercieel geen brood ziet in 't Beest. Als Goes ook kiest voor Theater BV, zal ze wel een oplos sing moeten zoeken voor de posi tie van 't Beest. In dat geval zal er mogelijk een bestuurlijke ontvlech ting tussen De Mythe en 't Beest moeten plaatsvinden. Nadrukke lijk moet Goes dan een antwoord vinden op de vraag hoe je het pro gramma-aanbod in beide theaters organiseert. Gaat Goes haar eigen weg, dan ligt dat wellicht een stuk eenvoudiger. KWADENDAMME - Kinderen steken deze voor jaarsvakantie de handen uit de mouwen bij Berkenhofs Tropical Zoo in Kwadendamme. Ze mogen dierenverzorgster Suzanne Cornelis- se helpen met allerlei klusjes zoals hagedissen voeren, poep opruimen en ramen wassen. Terwijl de dierenverzorgers in de dop ijverig aan de slag gaan, vertelt Suzanne leuke weetjes over de bewoners van Tropical Zoo. Vol bewondering kijken de kinderen naar de nieuwste aanwinst, de rode kameleon. Berken hofs Tropical Zoo wil de kinderen bewust ma ken van de verzorging van reptielen. Harde werkers kunnen nog tot zondag komen klus sen bij de tropische dierentuin in Langeweeg- je bij Kwadendamme. foto Willem Mieras WISSENKERKE De gemeente Noord-Beveland is sinds gisteren bezig met een proef om via het sociale medium Twit ter informatie aan burgers te ge ven. Een gemeentewoordvoerster: „Het is bijvoorbeeld de bedoeling dat we vacatures bij de mantelzorg, het vrijwilligerswerk en de ge meente zelf gaan melden. Ook over inspraakavonden, persberichten en wegwerkzaamheden willen we twitteren." Na zes maanden wil de gemeente het project evalueren. VLISSINGEN Café De Vic, op de Nieuwendijk in Vlissingen, registreert haar klanten voortaan via een vingerscan. Men sen die zich een keer vervelend hebben gedragen, kunnen zo beter buiten de deur gehouden worden. De Vic, opvolger van Fraggles, is het eerste café op Walcheren dat dit systeem heeft geïntroduceerd. De gemeente Vlissingen zegt niet op de hoogte te zijn van de maatre gel, maar wil het wel onderzoeken. De melding is niet verplicht. 'S-HEER ARENDSKERKE Het is weliswaar een dunne mast, maar twaalf meter hoog, vindt het college van burgemeester en wet houders in Goes toch iets te gortig. Om die reden mag een inwoner van 's-Heer Arendskerke geen mast plaatsen aan de Liesbethstraat, ook al is het bedoeling daarmee ener gie op te wekken uit wind en zon neschijn. De gemeente Goes han teert de regel dat dit soort masten maximaal drie meter hoog mogen zijn. Tip? redactie@pzc.nl Het leek die vrouw uit Brouwersha ven zo leukkippen in de achtertuin. Omdat de hennen al snel gezelschap kregen van een haan groeide de geve derde bevolking in hoog tempo. Aangezien een aantal van de schat tig donzige kuikentjes zich ontpopte als luidruchtige macho haantjes be sloot de Brouwse 'gastgezinnenvoor de haantjes te zoeken. Dat viel nog niet mee, maar uiteinde lijk werd een naburige boer bereid ge vonden om een haantje te 'adopte ren'. De kinderen zwaaiden het beestje uit in de vaste overtuiging dat het haan tje daar een goed leven zou krijgen. Toen de zoon des huizes later die week het zoontje van de boer tegen kwam informeerde hij belangstellen de hoe het toch met de haan was ge steld. Daar hoefde de boerenzoon niet lang over na te denken. „Hij was lekker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49