22 zeeland Stichting voor familie vissers Vernieuw het CDA van Delta legt 'zonnebos' aan in Terneuzen Open dag centrum voor blinden en slechtzienden KAPSEIZEN N 28 Meer zicht op oorzaak Actieweek voor War Child komt naar Zeeland vrijdag 11 maart 2011 door Theo Giele en Harmen van der Werf ARNEMUIDEN - In Arnemuiden is een comité gevormd dat geld gaat inzamelen voor de familie van de drie vermiste vissers van de Nieuwpoort 28, de kotter die vori ge week dinsdag kapseisde voor de noord-Franse kust. „Het initiatief komt voort uit de vissers. Die heb ben mij benaderd als kerkenraad lid van de Gereformeerde Gemeen te Middelburg-Zuid", aldus Arne- muidenaar Henk van Leerdam. De vermisten behoren tot deze Gere formeerde Gemeente. Vandaag passeert de akte van de stichting die door het comité is op gericht. Twee vissers, twee finan ciële mensen en de oudste zoon van de getroffen familie De Ridder nemen zitting in het bestuur. Van daag wordt waarschijnlijk ook het rekeningnummer bekend waarop giften gestort kunnen worden. Vol gens Cas Caljouw, woordvoerder van de stichting in oprichting, is de Arnemuidse gemeenschap ge troffen door alle belangstelling van binnen en buiten Zeeland voor het lot van de N 28-opvarenden. Caljouw: „Normaal schuwen we de publiciteit, maar in dit bijzonde re geval willen we ook via de me dia aandacht vragen voor deze droevige gebeurtenis." Inmiddels is er meer duidelijkheid over de mogelijke oorzaak van het omslaan van de N 28. Caljouw en zijn collega Joop Siereveld hebben met onder anderen een deskundi ge van de Belgische nautische com missie de in Terneuzen afgemeer de kotter onderzocht. Een aanva ring is uitgesloten. Er zijn nergens verftesten van een ander schip ge vonden. Ook van menselijk falen is geen sprake, benadrukt Caljouw. Het meest voor de hand ligt dat de N 28 met één van de twee netten achter een groot rotsblok is blijven steken. Het feit dat één van de twee gieken is geknakt en naar vo ren is gebogen, wijst daarop. De N 28 was de netten aan het binnen halen. Blijft op dat moment een net haken en knakt zelfs een giek, dan verliest het schip stabiliteit en kan het razendsnel omslaan. De zeebodem is ter plekke erg steen achtig. Naar de vermiste vissers is gisteren niet meer gezocht. Op de Belgische kust zijn twee, van de N 28 afkomstige reddingsvesten aan gespoeld. Vandaag bespreken vis sers welke stappen ze verder kun nen ondernemen. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta legt de komende maanden een zo genoemd zonnebos aan in Terneu zen. Dat gebeurt bij het nieuwe trai ningscentrum van Bio Base Euro pe. Delta zet er negen palen neer van 5,5 meter hoog. Daar bovenop komen zonnecellen die automa tisch meedraaien met de zon. Daardoor wordt de opbrengst ho ger, denkt het energiebedrijf. Me dio juni levert Delta het project op. Er wordt gebruikgemaakt van zogeheten Sunweb-zonnecellen. Die worden gemaakt door dochter bedrijf Solland Solar. In totaal zal het zonnebos ongeveer 30.000 kilo wattuur per jaar aan stroom produ ceren. Daarmee voorzien hetbos' in de elektriciteitsbehoefte van het trainingscentrum. Volgens woordvoerder Arendo Schreurs van Delta heeft het zon nebos in Terneuzen niets te ma ken met het plan van de gemeente Borsele om een zonnebos' te bou wen bij Hoedekenskerke. „Tussen die twee projecten bestaat geen en kel verband." De kandidaten: (vlnr) Ronald Zoutendijk, Ruth Peetoom, Jan de Visser, Ton Roerig, Martijn Vroom en Sjaak van der Taj door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het CDA is als een oude boerenkar die in de modder is vastgelopen. „De mensen die er op zitten hebben het niet kunnen voorkomen. Er moet door nieuwe mensen een nieuwe kar worden gebouwd." Jan de Visser- (1957) presenteerde zich gisteravond in Eindhoven als kandidaat voor het voorzitter- - schap van het CDA. Met hem zijn Ruth Peetoom, Sjaak van der Tak, Martijn Vroom, Ton Roerig en Ro nald Zoutendijk in de race. De Visser heeft jarenlang in Zee land gewoond en was predikant irt Nieuwdorp. De achternaam ver klaart waar de wortels van de fami lie liggen: Domburg en Aagteker- ke. „Ga op de Lange Jan staan, roep De Visser en half Walcheren komt naar je toe." Als kandidaat-voorzitter ziet hij een 'partij in verwarring'. „De toe stand van het CDA is dramatisch." Jan de Visser Verscheurd door deelname aan een coalitie met de PW? „Het land moet worden geregeerd. Een andere optie was er niet. Dat is he lemaal geen procedurele benade ring. Het is een gefingeerde tegen stelling dat alleen de tegenstem mers in het CDA een hart hebben. De ja-stemmers hebben net zo goed een hart." Het CDA moet wat hem betreft grondig worden gerenoveerd. „Dat doe ik niet door prefab-elementen in te vliegen en te zeggen dit is de nieuwe partij. Het gebouw moet 2ie-eeuws worden ingericht, maar wel met behoud van identiteit." Het CDA moet 'de meest democra tische partij ooit worden'. „De ver kiezingen voor het voorzitterschap van nu moeten model staan voor de hele manier waarop de partij gaat opereren." Vernieuwing moet in zijn visie van onderaf komen. „Ik wit dat de leden overal een stem in krijgen. Zij zijn aan het woord. Het is niet van deze tijd om van bovenaf te bepalen wat de nieuwe koers van de partij moet zijn." De Visser wil het CDA vooral niet op sleeptouw nemen.„De geest is uit de fles. Er is geen regie en lei- informatie van het waterschap Vanaf 1 april moet u betalen op onze parkeerterreinen op Walcheren en Veerse Dam/ Banjaard. Parkeert u vaak op deze terreinen, dan kunt u bij ons een parkeerkaart aanschaffen. 1 De ontwerp-watervergunning die is aangevraagd door Rijkswater staat Wegendistrict Zeeland voor het uitvoeren van herstelwerk zaamheden aan de Vlaketunnel in de gemeenten Kapelle en Reimerswaal ligt van 11 maart t/m 22 april 2011 ter inzage op het kantoor van waterschap Scheldestromen in Middelburg en de gemeentehuizen van Kapelle en Reimerswaal. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000). watsrscfiapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl MIDDELBURG - Radio 538 gaat vanaf vrijdag 25 maart een week lang ac tie voeren voor War Child, Het ra diostation trekt een week lang met twee trucks lang 27 plaatsen. De trucks komen in Zeeland langs in Vlissingen op zaterdag 26 maart van 10.00 tot 14.00 uur op de Spui straat en diezelfde dag in Goes van 18.00 tot 22.00 uur op de Grote Markt. Radio 538 roept mensen op stunts aan te gaan in ruil voor do naties. Inmiddels hebben zich bij het radiostation diverse organisa ties en scholen aangemeld die zich inzetten om zoveel mogelijk geld in te zamelen. De actieweek wordt afgesloten in Rotterdam. GOES - Koninklijke Visio, het ex pertisecentrum voor slechtziende en blinde mensen in Goes, doet za terdag 19 maart mee aan de lande lijke open dag van de zorg. Bij Visio Revalidatie Sc Advies krij gen geïnteresseerden via een rond leiding de gelegenheid kennis te maken met verschillende mogelijk heden op het gebied van revalida tie en training. Het kan gaan om trainingen met diverse thema's zo als hobby's, koken, braille, compu tergebruik, oriëntatie, mobiliteit en verlichting. In het adviescentrum, dat even eens is geopend, zijn onder meer hulpmiddelen te zien. Jaarlijks krij gen duizenden mensen in Neder land te maken met blijvende slechtziend- of blindheid. Dat kan ingrijpende gevolgen hebben voor wonen, werken, ontspanning, on derwijs, opvoeding en mobiliteit. Alledaagse dingen zoals televisiekij ken, een brief schrijven of de straat oversteken gaat opeens niet meer vanzelf Visio biedt op deze terreinen ondersteuning met ad vies over hulpmiddelen en het ge- ven van (revalidatie)trainingen en cursussen. Visio helpt bij het op nieuw aanleren van vaardigheden. De open dag is van 10.00 tot 15.00 uur. Visio is gevestigd aan het Sta tionspark 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44