veel oma's groentesoep' zeeland 119 Drie jaar cel voor overvaller 'Minder strenge norm voorkomt Sleutels van vermiste problemen in vluchthaven bij Zijpe' Farida Zargar gevonden afwisselender en spannender worden vrijdag 11 maart 2011 MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren een 23-jarige Middelburger tot een celstraf van drie jaar. 1\vee weken geleden eiste de officier van justi tie vier jaar tegen hem omdat hij op 16 maart van het vorige jaar de benzinepomp aan de Rotterdamse Kaai overviel. Na het uizitten van die straf mag de Middelburger nog twee weken langer in Torentijd blijven zitten omdat hij nog een voorwaardelijke celstraf achter zijn naam had staan op het moment dat hij die overval pleegde. De rechtbank hield bij het vaststel len van de straf rekening met het feit dat de jongeman drie jaar gele den betrokken was bij de beroving van videotheek Viduet in Middel burg. Daarvoor moest hij destijds vijftien maanden waarvan vijf voorwaardelijk zitten. Ook met het gegeven dat hij niet meewerk te bij het onderzoek naar zijn per soonlijkheid is volgens de recht bank rekening gehouden. foto Dirk-jan Gjeltema Volgens Siemco Louwerse van GZH biedt het Grevelingenmeer volop ruimte voor nieuwe ontwikkelingen. door Melita Lanting BRUINISSE - Zijpe moet geen rusti ge woonwijk zijn, zoals het college f van B en W aangeeft, maar een ge- l bied waar bedrijvigheid en wonen L vermengen. Dan voorkom je pro- blemen met uitbreiding van activi- 1 teiten in de Vluchthaven Bruinis- se. Dat stelt Wout van den Berg Van de WD voor. „Als je kijkt naar Zijpe als rustige woonwijk sla je de plank mis. De wet geeft de mogelijkheid voor een gemengd gebied. Als je die richtlijn hanteert kom je een heel eind." De vluchthaven Bruinisse grenst aan het buurtschap Zijpe. In de ha 1 ven vinden nu activiteiten plaats als overslag van goederen (stenen en zand), afmeren passagierssche pen, visserij en watersport. De ha ven zit echter aan de grenzen die de huidige planologische voor schriften toelaten. Het college vindt de haven econo misch belangrijk en daarom moe ten planologische (en milieu) voor waarden worden verruimd. Dan kunnen meer activiteiten plaats vinden en kunnen langere cruise schepen aanmeren. Verruiming van de mogelijkheden heeft wel gevolgen voor de wonin gen in de omgeving. Sommige hui zen zouden zelfs binnen de zone te liggen waar wonen niet wense lijk is. Dat is volgens Van den Berg niet nodig. „Ik denk dat het pro bleem groter wordt gemaakt dan het is." Hij stelt voor dat de wonin gen in Zijpe onder een minder streng regime vallen, zoals je bij voorbeeld ziet op bedrijventerrei nen met dienstwoningen. Bewo ners hoeven niet bang te zijn dat de geluidsoverlast te groot wordt, zegt de WD'er. „De wet milieu hinder maakt geen onderscheid tussen burgerwoningen of dienst woningen. De maximale geluidsbe lasting op de gevel is hetzelfde." Van den Berg heeft zijn idee voor gelegd aan het college van B en W. SPIJKENISSE - Tijdens de zoektocht woensdag in het Mallebos in Spij- kenisse is een sleutelbos aangetrof fen van de vermiste Farida Zargar uit Spijkenisse. De vondst wordt onderzocht op sporen. Dinsdag en woensdag was er een grote zoekactie in de zaak van de vermissing van Farida. Politiemen sen kamden in samenwerking met de Krijgsmacht -waaronder specia le duikeenheden van de Marine, een specialistisch team van het korps Mariniers en speciale eenhe den van de Landmacht-, speurhon den van het KLPD en het Neder lands Forensisch Instituut in twee dagen het bos uit. In totaal werd 40 hectare bos en 4,5 kilometer sloot doorzocht. Fari da Zargar, die eerder in achtereen volgens Burgh-Haamstede en Brui nisse woonde, wordt sinds donder dag 5 augustus 2010 vermist. Na dat zij haar werk bij transportbe drijf De Rijke verliet, is zij aan het einde van die dag in de omgeving van het ABC-complex in Spijkenis se nog gezien. Sindsdien is Farida spoorloos. De politie is direct na dat zij als vermist is opgegeven een uitgebreid onderzoek gestart. Het is tot op de dag van vandaag nog niet duidelijk of Farida zelf is weggegaan of dat er sprake kan zijn van een misdrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41