afscheid van Staten zeeland 13 'Veel mensen die een lintje verdienen...' 'Zet in op buitendijkse natuur' Harde lijn commentaar Diefstal uit bedrijf Dode kippen Zeeuwse Open Dag van de Zorg op 19 maart vrijdag 11 maart 2011 mesmsimsmmmssi Statenleden hebben gisterochtend afscheid genomen; gistermiddag zijn de nieuwe Staten geïnstalleerd 'Gedeputeerde Staten gebruiken een gelegenheidsargument om met het rapport-Mans aan de haal te gaan' Peter Holtring (PvdA) Goos Roeland (SGP) is één van de 39 Statenleden die gisteren zijn geïnstalleerd. 22 van de 39 politici kozen voor het afleggen van de eed ('zo waarlijk hel- pe mij God almachtig'), zeventien legden een belofte af ('dat verklaar en beloof ik'). foto Marcelle Davidse Twee ridders en achttien gewone sterve lingen namen gisteren afscheid van de Zeeuwse provinciale politiek. Izak Voge laar (WD) en Teun van Oostenbrugge (SGP) verlieten de Statenzaal met een kersvers lintje op hun revers gespeld. Iedereen die ten minste twaalf jaar volksverte genwoordiger is geweest, kan voorgedragen worden voor een koninklijke onderscheiding, zei commissaris van de koningin Karla Peijs voordat ze de versierselen bij de twee vertrek kers opspelde. Marjan de Koster (PvdA) en lean-Paul Hageman (Partij voor Zeeland) kre gen geen lintje, hoewel ze daar gezien hun ja ren in Provinciale Staten wel recht op zouden hebben. „Er zijn veel mensen die een onderscheiding verdienen en er geen krijgen", verklaarde schei dend Statenlid Marjan de Koster. „En er zijn er ook veel die er wel één krijgen, maar hem mis schien niet meer verdienen dan een ander." De Koster heeft - toen voorzichtig geïnformeerd werd of ze er één zou willen - laten weten geen prijs op te stellen op een lintje. lean-Paul Hageman vertelde dat hij eigenlijk niet zo goed te weet waarom hij geen lintje heeft gekregen. „Niet dat ik het nou zo nodig vind, maar het kan iets te maken hebben met het feit dat nog politiek actief ben. Ik ben ge meenteraadslid in Hulst." Die veronderstelling klopt, zei een provincieambtenaar desgevraagd. Gelukkig kregen alle twintig vertrekkende Sta tenleden wel een afscheidscadeau naar keuze: een Makummer bord met het wapen van Zee land, een zilveren Zeeuwse knop aan een hals ketting, een barometer of een bureauklokje. Video De vijf PW-Statenleden beleefden donderdag hun eerste dag in de Provinciale Staten. Maar gaan ze ook meeregeren? pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op twitter @pzcredactie MIDDELBURG - De stichting Leven de Delta wil dat het natuurbeleid in Zuidwest-Nederland wordt ge richt op buitendijkse natuur. De plannen voor verzilting van het Volkerak-Zoommeer, terugkeer van het getij op het Grevelingen- meer en - op termijn - aanpak van de zandhonger in de Oosterschel- de bieden daarvoor mooie aankno pingspunten. De Levende Delta - een organisa tie die tot het anti-ontpolderings- kamp behoort - denkt dat daar mee aanspraken op landbouw grond om er natuur van te maken, kunnen worden afgeweerd. Wat de stichting betreft moet binnen- dijkse natuur alleen worden ver sterkt; niet uitgebreid. Maatwerk kan daarbij verrassend resultaten en ook draagvlak opleveren. In een visie op de natuurontwikke ling in de zuidwestelijke delta geeft de stichting aan dat het be staande natuurontwikkelingsbe- leid tot mislukking is gedoemd. Het is te kostbaar en het vergt te veel tijd. Naar de mening van De Levende Delta hebben natuurorga nisaties een te dikke vinger in de pap en dat leidt ertoe dat plannen onvoldoende democratisch tot stand komen. Helemaal onjuist is het volgens de stichting wanneer natuurprojecten worden gekop peld aan andere belangen. Water- dunen en Perkpolder in Zeeuws-Vlaanderen zijn in de op vatting van De Levende Delta voorbeelden van hoe het niet Ferme taal van Henk Kamp en Paul de Krom. De minister van Sociale Zaken en zijn staatsse cretaris willen fraude hard aan pakken. Wie het bij herhaling niet zo nauw neemt met een uitkering, kan zijn recht verspe len op vijfjaar geld. Onderne mers die in de fout gaan met il legalen, krijgen hoge boetes of erger. Deze harde lijn van Socia le Zaken is niet op alle onderde len even goed doordacht. Het is prima dat hardleerse be drijven, die voor de zoveelste keer illegalen inzetten, stevig worden aangepakt. Dat witte- boordenfraudeurs vooral in hun portemonnee worden ge raakt, is ook juist. Het is echter geen goed idee de ze tactiek toe te passen op de minst draagkrachtigen. Want die komen door een hoge boete of een uitkeringsstop in een uit zichtloze situatie. Voor deze mensen moet een straf worden bedacht die hen wel goed corri geert, maar die ze niet in de marge van de maatschappij en in de bijstand drijft. VLISSINGEN - In de nacht van woensdag op donderdag rond 23.40 uur is er ingebroken in een bedrijfspand aan de Westerhaven weg in Vlissingen. Uit het pand zijn genotmiddelen met onbeken de waarde weggenomen. Er is een deur opengebroken. SINT ANNALAND - Op de Kleinedijk in Sint Annaland zijn gisteren drie zakken met dode en geslachte kip pen gevonden.De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst. MIDDELBURG - Achtenveertig loca ties van Zeeuwse zorgorganisaties openen zaterdag 19 maart de deu ren. De instellingen hebben elk een eigen programma dat kan va riëren van een kijkje in de keuken, dieren aaien op een zorgboerderij tot het meten van de eigen bloed waarden. Belangstellenden kunnen terecht bij de zorginstellingen voor infor matie over werken of leren in de zorg, over het zorgaanbod. Deelnemers zijn onder meer Zorg- stroom op Walcheren, Allévo op Schouwen-Duiveland, Tragel in Zeeuws-Vlaanderen en de SVRZ in Lewedorp. De locaties staan op www.ZZ.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3