Zeeland PZCI g Dreischor kampt met parkeerprobleem SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 OVERLAST Tijdens evenementen veiligheid in het geding volgens dorpsraad Bouw én verkoop verlopen vlotjes Café De Vic legt vingerafdrukken vast Camera's in strijd tegen criminaliteit Mast voor opwekken energie is te hoog almanak Haantje Grevelingen is nog te veel oma's groentesoep Vrijdag 11 maart 2011 Gitaarvirtuoos Al Di Meola treedt op in Renesse Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans DREISCHOR - Het Schouwen-Duive- landse ringdorp Dreischor kampt met parkeerproblemen. Met name tijdens evenementen als sportwed strijden of concerten komt de (ver- Vpprslveiligheid daardoor in gevaar volgens de dorpsraad. De dorps raad vraagt de gemeente in een brandbrief snel actie te onderne men. Het parkeerprobleem speelt al ja ren in Schouwen-Duivelands groenste dorp. En het wordt er in de visie van de dorpsraad niet be ter op. „Bij oen concert in de kerk kan er op de Ring en ver daarbui ten geen verkeer plaatsvinden. Ze ker al niet voor brandweer en am bulance. dit als meest in het oog springende verhaal." Het probleem speelt niet alleen tij dens evenementen. „Dreischor zit vol als we het zo mogen uitdruk ken. In de huidige tijd is het nor maal geworden dat er binnen een gezin 3 auto's voor de deur staan. En ook vrachtwagens staan niet al tijd zo perfect gekopieerd dat ieder er langs kan. De dorpsraad doet het gemeente bestuur een aantal suggesties om het parkeerprobleem van Dreischor op te lossen. Eén van de suggesties is ner vernamen v<m u._ ijsbaan. Voordeel, zo voert de dorpsraad aan, is dat de ijsbaan centraal ligt. Nadeel is dat een par keerplaats daar veel verkeer dwars door het dorp genereert. Een ande re optie is het realiseren van een parkeerterrein aan de Bogerdweg en wel het gedeelte tussen de Slot- straat en de begraafplaats. „Met een doorsteek naar de Zuidstraat is dat een interessante en ook cen trale locatie." De dorpsraad is zich er van be- waarschijnlijk een stevig prijskaart je hangt. „Maar het heeft ver onze voorkeur." In de brandbrief voor spelt de dorpsraad dat het aantal concerten in de kerk in de toe komst toeneemt. Ook het aantal sportwedstrijden groeit wellicht na de fusie tussen de sportvereni gingen van Dreischor en Zonne- maire. Dat maakt het er allemaal niet makkelijker op. „Het schreeuwt om een oplossing", al dus de dorpsraad. wim .Smoren van Schouwen-Duiveland kent de in houd van de brief nog niet maar zegt de klachten van de dorpsraad serieus te nemen. „We gaan hier zeker op studeren." BURGH-HAAMSTEDE - De omvang van Grand Hotel Ter Duin Burgh-Haamstede is al goed te zien. Op de plaats waar voorheen het asielzoe kerscentrum stond, is«de grond tot 4,5 meter diepte afgegraven. Volgens projectontwikke laar DPP Vastgoed in Zierikzee loopt de bouw voorspoedig. Dat geldt ook voor de verkoop van het nieuwbouwproject aan de Hogeweg. Van de 131 suites en de 3 appartementen zijn er in totaal al 115 verkocht. De eigenaren van de hotelsuites en -appartementen kunnen er zelf vakantie vieren of er voor kiezen om hun eigendom te verhuren aan andere gasten. In het complex komt ook een zwembad, congres zalen, horeca en een fitnessruimte. Als de bouw volgens plan verloopt, kan het hotel in mei 2012 de deuren openen voor publiek. De verwachting is dat tegen die tijd ook de reste rende suites en appartementen verkocht zijn-. foto Ronald den Dekker mammmmmgum asta VLISSINGEN Café De Vic, op de Nieuwendijk in Vlissingen, registreert haar klanten voortaan via een vingerscan. Men sen die zich een keer vervelend hebben gedragen, kunnen zo beter buiten de deur gehouden worden. De Vic, opvolger van Fraggles, is het eerste café op Walcheren dat dit systeem heeft geïntroduceerd. De gemeente Vlissingen zegt niet op de hoogte te zijn van de maatre gel, maar wil het wel onderzoeken. De melding is niet verplicht. VLISSINGEN De gemeente Vlissingen heeft zes camera's laten plaatsen in het Mid dengebied, de Scheldestraat en op de boulevard. Het middel komt nog uit de koker van de oud-burge meester Dijkstra. De camera's han gen in gebieden waar zich regelma tig onveilige situaties voordoen en waar andere maatregelen weinig ef fect hebben. De gemeente vindt ze nodig om 'de verslechtering van het woon- en leefklimaat terug te dringen naar aanvaardbaar niveau'. 'S-HEER ARENDSKERKE Het is weliswaar een dunne mast, maar twaalf meter hoog, vindt het college van burgemeester en wet houders in Goes toch iets te gortig. Om die reden mag een inwoner van 's-Heer Arendskerke geen mast plaatsen aan de Liesbethstraat, ook al is het bedoeling daarmee ener gie op te wekken uit wind en zon neschijn. De gemeente Goes han teert de regel dat dit soort masten maximaal drie meter hoog mogen zijn. Tip? redactie@pzc.nl Het leek die vrouw uit Brouwersha ven zo leukkippen in de achtertuin. Omdat de hennen al snel gezelschap kregen van een haan groeide de geve derde bevolking in hoog tempo. Aan gezien een aantal van de schattig donzige kuikentjes zich ontpopte als luidruchtige macho haantjes besloot de Brouwse 'gastgezinnen' voor de haantjes te zoeken. Dat viel nog niet. mee, maar uiteindelijk werd een na burige boer bereid gevonden een haantje te 'adopteren'. De kinderen zwaaiden het beestje uit in de vaste overtuiging dat het haantje daar een goed leven zou krijgen. Toen de zoon des huizes later die week het zoontje van de boer tegenkwam informeerde hij belangstellende hoe het met de haan was. Daar hoefde de boeren- zbon niet lang over na te denken. „Hij was lekker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39