Grensoverschr ij dende 201 zeeland 'Een-tweetje tussen de instanties' 'Paviljoenhouders wél betrokken bij strandnota' Twee gegadigden zien toch af van spookhuis P DIJKHEKKEN Dorpsraad Snis voelt zich genept Thaise monniken openen eethuis vrijdag 11 maart 2011 Op grens in Koewacht wordt vandaag de aftrap gegeven voor een toen Duitsers het overgrote deel van België bezet hielden en de grens vanaf mensen gebruiken die éne auto, wat scheelt in de kosten. door Sheila van Doorsselaer ossenisse - De dorpsraad van Os- senisse voelt zich belazerd door de provincie en niet gesteund door de gemeente Hulst. De provincie zou door het geven van een ver keerde voorstelling van zaken de Vogelbescherming handvatten aan reiken om de dijkvakken, pieren en het strandje bij Ossenisse volle dig af te sluiten. Het verweerschrift van de provin cie voor de Raad van State heeft kwaad bloed gezet bij de dorps raad. In dit betoog kon de provin cie ingaan tegen het door de Vogel bescherming ingezette beroep te gen de door de provincie gewijzig de natuurvergunning en het ge deeltelijk openstellen van de dijk bij Ossenisse. Gedeputeerde Sta ten versoepelden de toegangsre gels voor de dijk bij Ossenisse vo rig jaar. Meer mogelijkheden voor recreatief medegebruik hoeven de natuurwaarden niet te bijten, oor deelde de provincie. De Vogelbe scherming was het hier niet mee eens. „In plaats van dat de provincie met argumenten komt om de ge wijzigde natuurvergunning te ver dedigen, kunnen we niet anders door Raymond de Frel sas van cent - De voorstanders van het behoud van het spookhuis aan de Poeldijk in Sas van Gent hadden even goede hoop. Er meld den zich de voorbije dagen name lijk twee geïnteresseerden bij de Heemkundige Kring Sas van Gent. Vice-voorzitter Joop van Hecke verwees hen door naar IPCA Auto bekledingen in Assenede, de eige naar van de voormalige directeurs woning. Die wil het pand slopen, omdat de buren overlast hebben van (nachtelijke) bezoekers aan het spookhuis. Alleen als zich Uit het exploot d.d. 07-03-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoe ke van het College van Burgemeester en Wethouders van De Gemeente Schouwen-Duiveland, zetelend te Zierikzee, gemeente Schouwen-Duiveland, aan Jan Jacobus Geelhoed, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 25-02-2011 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gere- quireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl dan vaststellen dat het verweer schrift zal bijdragen aan het slagen van het beroep van de Vogelbe scherming", stelt Jos de Schepper van de dorpsraad verbitterd. De Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder, die volgens De Schepper eerst toegaf dat de provincie naar aanleiding van het verweerschrift heel wat had uit te leggen, keerde tijdens een overleg met gedepu teerde Hamelink en de dorpsraad op zijn schreden terug. De Schep per: „Mulder was helemaal niet kri tisch. Het betoog van de provincie werd van harte ondersteund." De dorpsraad vraagt zich openlijk af of het 'één-tweetje' tussen de provincie en de Vogelbescherming een aanwijzingen is dat er bestuur lijke afspraken zijn gemaakt met de Vogelbescherming waardoor de afsluiting van de dijkvakken 'hoe dan ook linksom of rechtsom gere geld zal en moet worden.' De dorpsraad richt zich nu tot de Hulster raadsfracties en de Staten leden. Met een waslijst aan weer leggingen van stellingen in het ver weerschrift: hoopt de dorpsraad dat de fracties de colleges willen bevragen. Ook wil de dorpsraad ju ridische hulp inroepen om de aan gerichte schade te beperken. voor maandag - als de slopersha mer tegen het huis gaat - nog een koper zou melden, kon het ge bouw worden gered. „Wij wach ten dus met spanning op de onder handelingen" zegt Van Hecke. De heemkundigen willen het spook huis uit historisch oogpunt behou den. Luc Christiaen van IPCA Au tobekledingen helpt de voorstan ders van het spookhuis uit hun droom. „Er hebben zich twee men sen gemeld, maar die zagen er om uiteenlopende redenen al snel weer van af Dat betekent dat we nog altijd maandag met de sloop starten." hulst - Het nieuwe Thaise restau rant Sawadee, aan de Lange Nieuwstraat in Hulst, wordt bij de officiële opening op maandag 21 maart gezegend door Thaise mon niken. Bij deze bijzondere ceremo nie spreken de monniken een ge bed uit in Pali-Sanskrit, krijgen zij geschenken aangeboden en wor den ze uitgenodigd voor een feest maal. Daarna mogen de genodig den aanschuiven. De ceremonie begint om 10 uur. door Harmen van der Werf Het is niet eerder ver toond, een grensover schrijdende dorpsen quête. Koewacht heeft de primeur. De aftrap is vanmid dag om 14.00 uur op een plek die niet symbolischer kan, vlakbij grensrestaurant 't Vlasbloemeken aan de Nieuwstraat. Daar wordt pal op de Nederlands-Belgische grens een zuil onthuld door de burgemeesters van de Belgische ge meenten Moerbeke en Stekene en een wethouder van Terneuzen. Koewacht is een bijzonder dorp, een echt grensdorp. De Nederland se bebouwing loopt er naadloos over in Belgische. De grens is zicht baar dankzij een grenspaal. De nummerplaten van auto's verande ren ook opeens van kleur. Veel an dere verschillen zijn er voor het oog niet meer te zien. De Nederlandse en Belgische Koe wacht lijken één geheel, al is dat bestuurlijk zeker niet het geval. De grens is niet eens de enige scheids lijn. Om het extra ingewikkeld te maken, is Koewacht ook nog over drie gemeenten verdeeld. Terneu zen zwaait de scepter over Koe wacht in Nederland, de Belgische Koewacht is over de gemeenten Moerbeke en Stekene verdeeld. En toch is het gelukt de hele Koe wacht te betrekken bij één- en de zelfde enquête. Het initiatiefis genomen in de Ne derlandse Koewacht, door de dorpsraad. „We lopen al een tijdje met het idee rond om een toe komstvisie voor ons dorp te ma ken", licht voorzitter Gino Schuer- man toe. „Een initiatiefgroep is daarvoor opgericht, Toekomstkan sen Koewacht, met mensen van de dorpsraad, van instellingen, sport- en andere verenigingen en ondernemers. De Belgische Koe wacht mag dan natuurlijk niet ont breken." De dorpsenquête wordt vanaf van daag huis-aan-huis verspreid in heel Koewacht; 1100 stuks in Ne derland, 400 exemplaren in Koe- wacht-Stekene en 250 in Koe- wacht-Moerbeke. Vrijwilligers halen vanaf 17 maart de formulieren weer op. Wie niet thuis is en toch wil meedoen, kan zijn papier in een speciale bos de poneren bij schoenmaker De Block, de bibliotheek, de Nieuwe Molen (Benedenstraat 6), zorgcen trum De Lange Akkers én in Bel- door Martijn de Koning sluis - In de definitieve versie van de strandnota houdt het Sluise ge meentebestuur wel degelijk reke ning met de mening van strandpa viljoenhouders. Er is inmiddels overleg met hen geweest. Dat zegt wethouder Peter Ploeg- aert in een reactie op de kritiek van West-Zeeuws-Vlaamse pavil joenhouders. Die zijn boos dat ze niet betrokken werden bij het op stellen van het concept van de no ta. Die werd afgelopen december aan de gemeenteraad gepresen teerd. Vervolgens kon iedereen er een zienswijze op indienen. Die gië bij bakkerij De Moor-Van Pe perstraten en dienstencentrum Ko ningshei. Niet minder dan 27 soms uitgebrei de vragen krijgen de bewoners voorgeschoteld. Ze mogen voorzie ningen een cijfer geven en laten weten of in Koewacht genoeg be taalbare woningen zijn, waar ze hun boodschappen doen, of er in Koewacht genoeg te doen is, hoe ze over het verenigingsleven den ken én of ze belangstelling hebben voor alternatieven voor de eigen auto, zoals een deelauto. Meerdere worden al dan niet ingepast in de eindversie, die in juni aan de ge meenteraad wordt voorgelegd. De Vereniging van Strandpavil joenhouders diende ook een ziens wijze in. De groep noemt de nota erg vaag, waardoor het met het be leid 'alle kanten op kan'. Ook zien ze niks in meer paviljoens langs de kust, zoals het college wil, en vra gen ze een vergunning voor 25 jaar in plaats van de huidige 5 jaar. Meerdere raadsleden drongen er woensdag tijdens een commissie vergadering bij het college op aan de aanbevelingen van de strand tenthouders 'uiterst serieus' te ne men. Leerlingen van de twee hoogste klassen van basisschool De Vlaswiek in Koewacht hebben vo rig jaar al een voorproefje geno men door 93 Koewachtenaren te interviewen. Ze hebben dat alleen in de Nederlandse Koewacht ge daan. De resultaten waren redelijk bemoedigend. Zo voelt niet min der dan 87 procent van de geïnter viewden zich veilig in het eigen dorp. Het zwembad en de super- Uit het exploot d.d. 07-03-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de Coöperatieve Rabobank Terneuzen - Sas van Gent u.a., gevestigd te Terneuzen en de Rabohypotheekbank n.v., gevestigd te Amsterdam aan Manuel Machado Rosa, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbui ten, is aangezegd dat requiranten overgaan tot openbare verkoop van het huis c.a. staand en gelegen aan de Visartstraat 21 te Sluiskil, gemeente Terneuzen en wel op donderdag 07-04-2011 om 14.00 uur te Goes. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36