zeeland 119 naturist én passant Jazz-a-Delic vraagt brandweer meer danceliefhebbers te mogen toelaten Vragen rond windmolens bij kassen Wonderlijk gevarieerd Ossenisse sluit carnavalsseizoen Demonstratie Red onze Polders in Den Haag Van auping Tientallen bezwaren tegen nieuw beleid begraafplaatsen Terneuzen vrijdag 11 maart 2011 Persoontijk en deskundig advies staat bij ons voorop jaar ben ik heel concreet gaan na denken over een strandpaviljoen." Met plaatsgenoot Theo Radder, die komende zomer in het pavil joen een helpende hand toesteekt, ging hij op zoek. Een toevallige ontmoeting met René Blan- kenstijn, eigenaar van de pavil joens Beachhouse 25 en Toco Lo co, bracht de zaak vorig jaar aan het rollen. „Hij hoorde van mijn wens en vroeg: ben je toevallig na turist? Geen idee waar hij het over had, tot hij verklaarde dat ik Toco Loco wel kon huren. En die bleek dus aan het naaktstrand te liggen." Dat was even wennen voor Dinge- manse, maar al snel zag hij geen enkel probleem meer. „Ik heb con tact opgenomen met naturisten clubs in Nederland en België. Die waren allemaal positief" Het strand bij Groede is bekend bij veel naturisten. Een paviljoen aan Dat scheelt een hoop." foto Peter Nicolai 'hun' strand zien ze als een extra service, bemerkte Dingemanse. „Vorig jaar, toen Toco Loco er voor het eerst in deze vorm stond, is het paviljoen maar zestien dagen open geweest. Ik ga in het seizoen zeven dagen per week open. Dat al leen al is een vooruitgang." Toco Loco was tot een paar jaar geleden een kleine strandkiosk, een paar hon derd meter westelijk gelegen van de huidige stek. Toco Loco en de naastgelegen paviljoens Palm Be ach en De Carrousel moesten toen wijken voor kustversterking. Eige naar René Blankenstijn durfde het aan flink te investeren in de pavil joens en bouwde er drie mooiere versies voor terug: Puur, Beachhou se 25 en Toco Loco. Voor die laat ste strandtent gebruikte hij het ma teriaal van De Carrousel, waardoor het paviljoen van Dingemanse veel gelijkenissen vertoom met die voorloper van Puur. Dingemanse veranderde de naam in 'Strandpa viljoen Groede'. „Het strand hier is bij alle naturisten bekend als 'strand Groede'. Opvallend eigen lijk, want officieel staan we in Bres- kens. Maar goed, ik denk dat we op deze manier het makkelijkst te vinden zijn voor onze doelgroep." Die doelgroep wordt niet alleen ge vormd door naturisten. „Zeker 's avonds en in het voor- en nasei zoen hoop ik ook groepen in mijn zaak te krijgen. Verder hoop ik dat gasten van de Napoleonhoeve ons gaan bezoeken, net als dagtoeris ten en mensen uit de streek." Ge heel naakte gasten zullen bezoe kers in de zaak nooit tegenkomen. „Een handdoek of broekje wordt toch wel verplicht." Paviljoen Groede wordt een self service zaak met een kaart waar hapjes als friet, saté, soep en een broodje op staan. Er is binnen plaats voor zo'n vijftig bezoekers, op het terras voor zestig. De strandtent gaat 's winters dicht. „Voorlopig pak ik dan mijn tegel werkzaamheden weer op", geeft Dingemanse aan. www.strandpaviljoengroede.nl door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu zen tast nog steeds in het duister over de vraag wat voor type wind molens bedrijven die zich in het glastuinbouwgebied willen vesti gen, precies willen neerzetten. Burgemeester en wethouders ant woorden dat op vragen van raads lid jack d'Hooghe (PvdA). Volgens het college zijn er er nog geen offi ciële aanvragen ingediend. Begin dit jaar heeft de gemeente bij de ini tiatiefnemers informatie opge vraagd over het type windmolens dat ze op het oog hebben. Dat ver zoek is een maand later nog eens de deur uitgegaan, maar daar is tot nu toe nog steeds geen reactie op gekomen. Naar aanleiding van de uitspraak van wethouder Frank van Hulle (ruimte) dat er mis schien toch kleine windmolens worden toegestaan, is er volgens d'Hooghe onrust onder de bevol king ontstaan. Die onrust moet volj gens hem snel worden weggeno men. Het college wil dat wel, als er meer informatie is. ossenisse - Het carnavalsseizoen wordt zondag afgesloten met de al ternatieve optocht van d'Ossekop- pen in Ossenisse. Inmiddels heb ben 21 praalwagens en diverse loopgroepen ingeschreven voor de stoet. Prinses Margaretha en haar vrouwelijke raad van elf gaan om 13.00 uur van start met een limo nadebal en verkleedwedstrijd voor kinderen. Om 14.30 uur rijdt de optocht de feestelijk versierde stra ten van Ossenisse binnen. Na de stoet zorgt dj. Patrick in Hof ter Nesse voor de muziek. Alle prin sen van de gemeente leveren 's middags bij burgemeester Jan Frans Mulder de sleutel in. terneuzen - Actiecomité Red on ze Polders houdt volgende week woensdag weer een demonstratie in Den Haag. Een commissie van de Tweede Kamer praat dan onder meer over de ontpoldering van de Hedwigepolder. Er rijden bussen. Vertrektijden zijn: 12.00 uur, Sta tionsplein in Hulst; 12.30 uur, bus station Terneuzen; 13.00 uur, we genwachtstation Vierwegen, Kapel- Ie; 13.30 uur, Wouwse Tol. Aanmel den voor maandag kan bij Magda de Feijter (0115-431718:06-543623- 76), Willy Dobbelaer (0114-313916) en Kees de Broekert (0113-639395). Tapijt - Laminaat - Novilan - Marmoleum Gordijnen - Matrassen - Binnenzanwering Bodems - Bedlinnen - Dekbedden wonen slapen •Hulst Telefoon 0114 31 41 20 Complete wonf Steenstraat 23 door Wout Bareman terneuzen - Enkele tientallen Ter- neuzenaren maken bezwaar tegen de wijze waarop de gemeente het ruimtegebrek op de begraafplaat sen wil aanpakken. De. komende jaren worden zo'n zevenduizend graven geruimd. Hoewel wethou der Jaap Bos nadrukkelijk heeft toegezegd dat daarbij uiterst zorg vuldig te werk wordt gegaan, zijn veel nabestaanden het niet eens met het nieuwe beleid. Murk van Stralen, lid van de kerk hofwerkgroep van de rooms-ka- tholieke parochie in Sas van Gent, maakte al direct bezwaar. Hij kreeg een groot aantal steunbetui gingen. In Sas moeten vierhon derd graven worden geruimd. Ja renlang liet de gemeente de alge mene graven, waarvan de termijn van tien jaar was verlopen, onge moeid. Van Stralen vindt dat die termijn met zeker vijftien jaar moet worden verlengd tot vijfen twintig jaar. De nieuwe regelge ving staat zo'n verlenging in de weg. Herbegraven in een particu lier graf is wél mogelijk met een optie voor tien, twintig of dertig jaar. Maar, volgens de Sassenaar, kost dat duizenden euro's. „Door dit beleid krijgen mensen met een laag inkomen geen kans, want die hebben geen geld voor zo'n koop- graf' Van Stralen vindt dat de kosten ge makkelijk met een kwart kunnen worden gedrukt door het onder houd op de begraafplaatsen in han den te geven van langdurig werklo zen. De Sassenaar hekelt in een toelich ting op het bezwaarschrift de hele besluitvorming. „De protesterende nabestaanden noemen die onaan vaardbaar. Er is bijvoorbeeld geen onderzoek gedaan naar andere op lossingen." Nabestaanden klagen overigens ook over de inrichting van de begraafplaatsen. Ze zouden veel te ruim zijn. door Paul Begijn terneuzen - Voor het razendsnel uitverkochte dancefeest Jazz-a-De lic, op zaterdag 9 april in de ver schillende zalen van skihal Snow- base in Terneuzen, komen moge lijk 250 extra kaarten beschikbaar. De organisatie heeft de gemeente Terneuzen en de brandweer ge vraagd meer mensen te mogen toe laten. Er zijn al 1200 kaartjes 'verge ven'. Woordvoerder Kevin Tanghe van de organisatie: „We zouden het feest makkelijk twee of drie keer uitverkocht kunnen krijgen." Door de beschikbare ruimte in Snowbase anders in te richten, hoopt de organisatie uiteindelijk nog een 250-tal extra kaarten in de verkoop te kunnen brengen. Tanghe: „De brandweer komt het pand binnenkort opnieuw inspec teren. Dan lopen we de ruimtes nog eens door en wordt alles op nieuw heel precies doorgerekend. We weten dat er reikhalzend wordt uitgekeken naar de uit komst van dat extra onderzoekje. Daarom houden we onze bezoe kers via sociale media op de hoog te van de ontwikkelingen. In maart bestaat in elk geval de moge lijkheid exclusieve VIP-kaarten bij hoofdsponsor Burny's te bestel len." Jazz-a-Delic wordt voor de tweede keer in Snowbase gehouden. Het festijn begon destijds in het Schel- detheater. De eerste editie in de skihal aan de rand van de Koegors- polder leverde kritiek op: er waren te weinig toiletten beschikbaar, de hoofdzaal was niet goed ingericht en een aantal beveiligers gedroeg zich ronduit provocerend. Alexander Raas van Jazza-Delic vertelt dat goed naar de kritiek is geluisterd. Het aantal toiletruimtes wordt verdubbeld en het hoofdpo dium wordt neergezet in het res taurant, dus niet opnieuw vlakbij de ingang. „En de beveiligers krij gen veel duidelijkere instructies dan tijdens de vorige editie." Het feest is in drie zalen. In de hoofdzaal wisselen diverse muziek stijlen elkaar af, met in de hoofd rol Ricky Rivaro, Matt Styles en 2 Faced Funks. De redroom staat op nieuw in het teken van het 'Sneakerz-label'. Een domper voor de organisatie is de annulering van de hoofdact Bingo Players door een internationale boeking in Lon den. Jamie Fanatic en dj Rockid zijn de vervangers. Voor rustigere beats is het Snowcafe omgedoopt tot de 'for the love of music room', met onder anderen Lance en Don- ny achter de draaitafel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35