Paviljoen verwelkomt 181 zeeland Sluis: gratis parkeren invaliden kost veel geld zoa<5j, Kindermiddag bij Valkeniershof Boekje gratis bij aankoop wandelingen Mix netwerksessie en spiritueel café Eyes Set to Kill speelt metalcore in De Pit Tegelzetter zonder horeca-ervaring stapt in strandtent aan naaktstrand Leden Sasse Fotokring exposeren in Speije almanak Lekker Certificaten voor 19 'duurzame' ondernemers vrijdag 11 maart 2011 IJZEN DIJ KE Valkenier Marina Bliek van De Val keniershof aan de Klakbaan 5 bij IJzendijke houdt morgen een kin dermiddag. Bezoekers mogen aan de slag met uilen en roofvogels. Kinderen vanaf 4 jaar (en hun (groot)ouders) zijn welkom tussen 13.30 uur en 15.30 uur. Meedoen kost 5 euro. www.valkeniershof.nl TERNEUZEN HULST Het Inspiratiecentrum aan de Steenstraat 25a in Hulst houdt don derdag 17 maart van 19.30 tot 22.30 uur de maandelijkse inspiratie avond. Dit is een mix van een net- werkbijeenkomst en een spiritueel café. Er is geen programma, de or ganisatie gaat uit van de overtui ging dat 'ieder moment alles in zich heeft'. Er wordt een euro ge vraagd voor drankjes. TERNEUZEN door Martijn de Koning Een strandpaviljoen begin nen is op zichzelf al een onzekere stap. Nog meer dan in andere horecagele genheden is een uitbater immers afhankelijk van het weer. Yoor Sil van Dingemanse zijn er nog meer redenen om met spanning vooruit te kijken. Zijn éigen achtergrond (geen ervaring in de horeca), de plek van het paviljoen (aan het naaktstrand) en de historie van het gebouw (leeft een tweede le ven) maken van zijn nieuwe start een groot avontuur. Dingemanse opent eind deze maand Strandpaviljoen Groede, voorheen Toco Loco, op het strand bij 't Killetje, vlakbij de Na poleonhoeve bij Breskens. Hij huurt het gebouw van eigenaar René Blankenstijn. Voor zijn omge ving kwam dat als een verrassing. De 37-jarige Dingemanse heeft im mers een eigen tegelzetbedrijf en geen enkele ervaring in de horeca. Zijn papieren heeft hij overigens wel. „Die heb ik vijftien jaar gele den al gehaald, toen ik erover dacht een café over te nemen. Dat is toen niet doorgegaan." De 'horecadroom' bleef altijd door het hoofd van de Cadzantenaar spoken. „De afgelopen twee, drie Geef voor vluchtelingen en ontheemden in Afrika en Azië. Uw bijdrage maakt het verschil! VLUCHTELINGENZORG iiSB Omdat maart is uitgeroepen tot wandelmaand krijgen mensen die bij de VW-kantoren in Zeeuws- Vlaanderen twee wandelroutes ko pen het boekje 'Langs't of cadeau. In de streek zijn de laatste twee jaar ongeveer 20 wandelroutes ont wikkeld en vernieuwd. Variërend van stads- en dorpswandelingen (circa 5 kilometer) tot polder- en strandtochten (10 - 20 kilometer). SAS VAN GENT De leden van de Sasse Fotokring la ten vrijdag 18, zaterdag 19 en zon dag 20 maart hun werk zien in De Speije in Sas van Gent. Er worden foto's geëxposeerd van 21 leden. Ook dit jaar zijn er digitale projec ties, waarbij één scherm wordt ge bruikt voor foto's van leden die extra werk willen laten zien. Op een ander scherm zijn carnavalsfo to's te zien. De openingtijden zijn vrijdag 18 maart van 17.00 tot 20.00 uur, zaterdag 19 maart van 13.00 tot 17.00 uur en zondag 20 maart van 10.00 tot 18.00 uur. door Martijn de Koning SLUIS - Het gratis maken van ge handicaptenparkeerplaatsen kost de gemeente Sluis 18.000 euro per jaar. Als alle gehandicaptenkaart houders voor niks mogen parke ren (ook op niet-gehandicapten- parkeerplekken), dan loopt Sluis 40.000 euro per jaar mis. Het college komt met die medede ling naar aanleiding van een voor stel van WD-raadslid Mar jon de Wilde om parkeren voor gehandi capten in de gemeente Sluis gratis te maken, net als in 80 procent van de andere Nederlandse ge meenten. De Wilde wees erop dat veel gehandicapten niet bij de geld- Het leek die vrouw uit Brouwersha ven zo leuk; kippen in de achtertuin. Omdat de hennen gezelschap kregen van een haan groeide de gevederde bevolking in hoog tempo. Toen een aantal van de schattig donzige kui kentjes zich ontpopte als luidruchti ge macho haantjes besloot de Brouw- se er 'gastgezinnen' voor te zoeken. Dat viel nog niet mee, maar uiteinde automaat kunnen. Raadsleden wa ren het er woensdag in een com missievergadering over eens dat zo'n vrijstelling te duur is. Boven dien, vond een meerderheid, hoe ven invaliden niet voorgetrokken te worden. De Wilde wees er ook op dat som mige gehandicaptenparkeerplaat sen te klein zijn om fatsoenlijk uit te kunnen stappen. Alle parkeer plaatsen (waar mogelijk) aanpas sen aan de geldende normen kost 15.000 euro, berekent het college. De WD-fractie weet nog niet of ze het voorstel, al dan niet aange past, eind deze maand in stem ming brengt tijdens een gemeente raadsvergadering. Tip? redactie@pzc.nl lijk werd een naburige boer bereid ge vonden een haantje te 'adopteren'. De kinderen zwaaiden het beestje uit in de overtuiging dat het daar een goed leven zou krijgen. Toen de zoon des huizes het zoontje van de boer te genkwam informeerde hij belangstel lende hoe het met de haan was. Daar hoefde de boerenzoon niet lang over na te denken. Hij was lekker." IJZENDIJKE - Negentien Zeeuws-Vlaamse ondernemers hebben gisteren bij Unitron in IJ zendijke een certificaat gekregen voor het volgen van de cursus 'Duurzaam ondernemen'. Wethouders Frank van Hulle (ge meente Temeuzen) en Peter Ploe- gaert (gemeente Sluis) reikten de papieren uit, nadat de onderne mers in vier sessies praktische ken nis en gereedschappen kregen aan gereikt om duurzamer te onderne men en de milieukosten van hun bedrijf te verlagen. De cursus was een initiatief van de provincie, de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten en Zeeland Seaports. Door hun bij drages moesten de ondernemers slechts 200 euro betalen voor deel name. Meer informatie over de gecertifi ceerde bedrijven en de cursus is te vinden op de website. www.duurzaamisgewoondoen.nl www.zoa.nl giro 550 apeldoorn VIDEO Kijk naar een fragment van de basket balkampioenschappen in Temeuzen op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen TIPS NAAR zeèuws-vlaanderen@pzc.nl Silvan Dingemanse heeft geen ervaring in de horeca. „Ik laat me adviseren door heel veel mensen uit die wereld. >v"s>- x rara wmmmmmmmsm wswmmmmsmm.mmm&easmtsmm&msmmmsmmmmmmmm De Amerikaanse metalcoreband Eyes Set to Kill komt zondag 20 maart naar De Pit in Temeuzen. De band geeft een exclusieve show voor zuid-Nederland en Vlaande ren. Daar neemt de groep nog twee bands voor mee. Stray From The Path en Vanna verzorgen het voor programma. Aanvang om 20.00 uur. Entree: 14 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34