Zeeland PZC I Gebiedsverbod groep lastig verhaal Bleker maakt zich sterk voor Hedwige 'Tien omwonenden' De Burght in werkelijkheid één familie ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 UITGAANSGEBIED Lonink: horeca-ondernemers hebben ook grote verantwoordelijkheid voor veiligheid op straat Dunks, driepunters en dribbels Tegelzetter begint een strandpaviljoen Vrijdag 11 maart 2011 Dorpsraad Ossenisse voelt zich belazerd door de provincie Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Fret TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van de gemeente Terneuzen noemt het 'een lastig verhaal' om de veroorzakers van overlast in de Terneuzense binnenstad gezamen lijk een gebiedsverbod op te leg gen. Naar aanleiding van de schietpartij half februari voor café De 2 Hee- ren op het Arsenaalplein bepleitte de ondernemersvereniging Horeca Nieuwstraat en Omgeving een ver- blijfsontzegging voor de betrokke nen, omdat zij als groep tijdens uit gaansavonden al veel langer voor overlast zorgen. De politie om schrijft de groep als 'de Antilliaan se overlastgroep', ook al zijn er meerdere nationaliteiten bij be trokken. Lonink legde De 2 Heeren na de schietpartij een sluiting op van drie maanden. De rechter bepaalt een dezer dagen of het etablisse ment met een voorlopige voorzie ning weer open mag. Lonink over legt eind maart met Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordi gers van Koninklijke Horeca Ne derland over het 'deurbeleid'. „Veel mensen gaan er altijd maar van uit dat de veiligheid op straat een zaak voor de overheid is, maar de horeca heeft óók een grote ver antwoordelijkheid. Een hoogleraar noemde dat de bungeejumptheo- rie; we willen graag springen, maar als het fout gaat, stellen we de overheid verantwoordelijk", al dus Lonink. Het opleggen van een gebiedsverbod mag alleen per indi vidu en dus niet in groepsverband, zegt hij. „Het kan ook alleen in een vooraf gedefinieerd gebied. Dat is bij ons de binnenstad van Terneuzen en, tijdens carnaval, Sas van Gent. In zo'n gebied moet er sprake zijn van een strafbaar feit, gerelateerd aan verstoring van de openbare or de. Zo mag een van de betrokke nen bij de schietpartij met oud en nieuw niet in het centrum komen, omdat hij zich daar tijdens de laat ste jaarwisseling heeft misdragen. Risico van zo'n verbod is wel dat het probleem zich naar bijvoor beeld Axel, Sas van Gent, maar in dit geval bijvoorbeeld ook een stad als Vlissingen, verplaatst." Na een delict waarbij een gewonde valt, kan een verblijfsontzegging van vier weekends worden opgelegd. Bij herhaling kan dat oplopen tot twaalf weekends. In 'lichtere' geval len volgt eerst een waarschuwing. Bij recidive volgt een verblijfsont zegging van twee weekends. TERNEUZEN - Vakantie vieren is natuurlijk leuk, maar een week helemaal niets doen? Nee, daar maak je de gemiddelde basisscho lier ook niet echt blij mee. Dus zijn er deze week in Zeeuws-Vlaanderen tal van sportacti viteiten voor basisscholen. Zo was er maan dag in Sportcentrum Vliegende Vaart in Ter neuzen een badmintontoernooi en gisteren was het er dunks, driepunters en dribbels troef tijdens een basketbaltoernooi. Een klei ne zeventig kinderen streden om de bekers. Bij de jongens won een van.de teams van De Oude Vaart. Bij de meisjes ging een van de twee teams van de Prins Willem van Oranje- school met de overwinning aan de haal. foto Peter Nicolai OOSTBURC De tien 'omwonenden' die be zwaar maken tegen de komst van een nieuw gebouw voor zorgcen trum De Burght in Oostburg zijn in werkelijkheid de tien eigenaren van één huis. Dat meldde wethou der Peter Ploegaert woensdag in een commissievergadering op een vraag van raadslid Francois Babijn. Volgens Babijn ontstaat in Oost burg verwarring. „Mensen in de buurt worden erop aangekeken dat ze tegen de bouw zouden zijn, ter wijl het tegendeel waar is." De bezwaarmakers zouden tien le den van één familie zijn. Eén van hen woont ook daadwerkelijk in de buurt van het braakliggende ter rein. Daar wil Woonzorg volgend jaar beginnen met bouwen. De be zwaarmakers vinden onder meer dat het gebouw te groot wordt. door Sheila van Doorsselaer HULST - Staatssecretaris Henk Ble ker (Landbouw, Economische Za ken) wil de landbouwgrond in de Hertogin Hedwigepolder behou den. Bleker is van mening dat de Hedwige een mooi voorbeeld is van de combinatie van landbouw en natuurbeheer. Tijdens een onderhoud met een delegatie van de Hulster gemeente raad, woensdag in Den Haag, gaf Bleker aan dat er er in juni een rap port op tafel ligt over de Hertogin Hedwigepolder. Momenteel loopt een onderzoek naar mogelijkhe den om de Hedwige intact te la ten. In mei komt de staatssecreta ris naar Hulst om in een buitenge wone raadsvergadering met de fracties en burgemeester en wet houders van gedachten te wisselen over het dossier Hedwigepolder. De Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder maakte van de gelegenheid gebruik in een algeme ne verklaring het unanieme stand punt van de gemeenteraad te ver kondigen: geen ontpoldering. Ook wees hij Bleker erop dat er voor ontpoldering geen enkel maat schappelijk draagvlak is in de re gio. Mulder is tevreden over de opstel ling van Bleker. De vorige staatsse cretaris ging volgens Mulder voor bij aan de mening van de gemeen teraad, in tegenstelling tot Bleker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33