2oI zeeland 'Grevelingen is te veel Bleker maakt zich hard voor Hedwigepolder IJSSELDIJK modes Ernstige verwondingen zijn niet te bewijzen Informatie over dementie Dierenklusjes Vrijdag 18 maart houden wij zomermodeshow in onze zaak NATUUR- EN RECREATIESCHAP Omgeving van Grevelingenmeer moet Grevelingenschap vrijdag 11 maart 2011 Uit het exploot d.d. 07-03-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoe ke van het College van Burgemeester en Wethouders van De Gemeente Schouwen-Duiveland, zetelend te Zierikzee, gemeente Schouwen-Duiveland, aan Jan Jacobus Geelhoed, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 25-02-2011 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gere- quireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl middelburg - SVRZ houdt op vrij dag 25 maart een informatiebijeen komst. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en wordt gehouden in de kleine zaal van de Brede School Het Palet in Middelburg-Zuid. Het Ontmoetingscentrum Middel burg Zuid geeft laagdrempelige on dersteuning aan zowel mensen met dementie als de mantelzorgen Het centrum is geopend op dins dag, donderdag en vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. kwadendamme - Kinderen steken deze voorjaarsvakantie de handen uit de mouwen bij Berkenhof s Tropical Zoo in Kwadendamme. Ze mogen dieren verzorgster Suzanne Cornelisse helpen met allerlei klusjes zoals hagedissen voeren, poep opruimen en ramen wassen. Vol bewondering kijken de kinde ren naar de nieuwste aanwinst, de rode kameleon. foto Willem Mieras hulst - Staatssecretaris Henk Ble ker (Landbouw, Economische Za ken) wil de landbouwgrond in de Hertogin Hedwigepolder behou den. Bleker vindt dat de Hedwige een mooi voorbeeld is van de com binatie van landbouw en natuurbe heer. Tijdens een onderhoud met een delegatie van de Hulster gemeente raad, woensdag in Den Haag, gaf Bleker aan dat er er in juni een rap port op tafel ligt over de Hertogin Hedwigepolder. Er loopt een on derzoek naar mogelijkheden om de Hedwige intact te laten. In mei komt de staatssecretaris naar Hulst om in een buitengewone raadsver gadering met de fracties en burge meester en wethouders van ge dachten te wisselen over het dos sier Hedwigepolder. Burgemeester Jan-Frans Mulder maakte van de gelegenheid ge bruik om het unanieme stand punt van de Hulster gemeenteraad te verkondigen: geen ontpolde- ring. Ook wees hij Bleker erop dat er voor ontpoldering geen enkel maatschappelijk draagvlak is in de regio. Mulder is tevreden over de opstelling van Bleker. In Spaanse sfeer tonen een aantal mannequins onze met zorg samengestelde collectie. Deze show is van 14.00 tot 15.00 uur. Daarna is er onder het genot van ons huisgemaakte tapas en shangria volop gelegenheid voor persoonlijk advies. Graag zien wij uw komst tegemoet! Lepelstraat 1 Yerseke Tel. 0113 - 571539 www.ijsseldijkmodes.nl Niet alleen het Grevelingen meer viert dit jaar een jubi leum. Ook het Natuur- en Recreatieschap de Grevelin- gen bereikt in 2011 een mijl paal. Het bestuursorgaan be staat deze maand 25 jaar. door Joeri Wisse Nee, er zullen geen dure flessen champagne wor den aangerukt om het 25-jarig bestaan van het Natuur- en Recreatieschap de Gre- velingen luister bij te zetten. „Het past niet om dat in deze tijd uitbundig te vieren. We denken na over hoe we er bij stil kunnen staan, maar dat zal in elk geval ge combineerd worden met andere ge plande activiteiten", zegt Siemco Louwerse. Hij is adjunct-directeur van Groenservice Zuid-Holland (GZH). Deze organisatie beheert en ontwikkelt tientallen natuur- en recreatiegebieden, waaronder het Haringvliet, de Rottemeren en IJsselmonde. Sinds zes jaar valt ook het Grevelingenmeer onder GZH. Het is echter het Dagelijks Bestuur dat beslist over het beleid in en om het meer. Dat wordt gevormd door democratisch gekozen vertegen woordigers van de gemeenten en provincies rond het gebied. Na mens de gemeente Schouwen-Dui veland is dat momenteel wethou der Ad Verseput. Zijn collega Bert Tuk van Goedereede vertegenwoor digt de vier gemeenten aan de an dere kant van het water. Ook de gedeputeerden van Zee land en Zuid-Holland maken deel uit van het dagelijks bestuur. Mo menteel zijn dat nog respectieve lijk Frans Hamelink en Joop Evert- se, maar na de laatste provinciale verkiezingen is de kans groot dat er binnenkort andere gezichten ver schijnen. In de rijd dat het Grevelingenschap onder de vleugels van GZH kwam, was het inrichtingsplan dat opge steld werd na het ontstaan van het meer zo goed als afgerond. „Belang rijk daarin is de hoofdzonering. Op de dammen is ruimte voor recrea tie, in het middengebied is het pri maat voor de natuur. Dat werkt goed; er zijn bijna nooit conflicten tussen natuur en recreatie", merkt Louwerse op. Overigens is er op dit gebied nog wel werk aan de winkel. „Mensen moeten zich wel kom voelen in natuurgebieden. Daar is meer voor nodig dan alleen een bankje." De huidige uitdaging is het gebied weer 'up-to-date' te krijgen, vindt Louwerse. „Alles is een beetje op z'n retour. Toen we het gebied on der onze hoede kregen, was het meer 'klaar'. Maar in onze beleving is een gebied nooit af ie moet al tijd in blijven spelen op de wens van de recreant." Dat vertaalt zich onder meer in het aanbrengen van meer variatie. „Bij de Punt, nabij Ouddorp wil len we een belevingsbos maken. De gebieden lijken nu nog te veel Het Grevelingenmeer staat vol in de schijnwerpers. Begin 2011 bestaat het meer 40 jaar. Tegelijkertijd worden dit jaar grote beslissingen voor de toekomst gemaakt. Het schap bestaat deze maand 25 jaar en is een zogeheten 'gemeen schappelijke regeling' tussen be trokken gemeenten en provincies. Aanvankelijk participeerde ook de Rijksoverheid. Die is wegens her overweging van de taken in 2003 uit het verband gestapt. Schap werkt samen met Staatsbos beheer (natuur) en Rijkswater staat (vaarwegen, infrastructuur). Het schap heeft een jaarlijks bud get van ongeveer 6,5 miljoen. Dit geld komt van de deelnemende overheden, parkeergeld, liggeld voor de eilanden, subsidies en uit de opbrengsten van pachters. door Ad Roos middelburg - Waar een 36-jarige Vlissinger van werd verdacht, was indrukwekkend. Hij had zijn vrien din een kopstoot gegeven, ge stompt en getrapt en zowel een ge broken neus als enkele gebroken ribben bezorgd. Gisteren moest hij zich daarvoor bij de rechtbank in Middelburg verantwoorden. De officier van jus titie kon echter alleen maar bewij zen dat hij haar stevig bij de arm had gepakt en kwam dus niet ver der dan een eenvoudige mishande ling. Daarvoor eiste hij een gevan genisstraf van vier maanden waar op elkaar. Het is een beetje als oma's groentesoep, het recept is overal hetzelfde: strandje, groen strook, bosstrook, wandelpad... Daardoor is het gebied af en toe wat saai." Grofweg bewandelt het Grevelingenschap drie sporen, schetst Louwerse. „We onderzoe ken of er onder meer een nieuwe recreatiesluis en een getijdencentra- le moet komen. Tegelijkertijd loopt het programma Zicht op de Greve- lingen." Naast deze lange-termijnstudies, zijn er voor vier gebieden (Greve- lingendam, Brouwersdam, De Punt en Slikken van Flakkee) ont wikkelingsprogramma's in de maak. „Daarnaast geven we ook ruimte aan concrete projecten die zich aan dienen, zoals het duikwrak bij Scharendijke en het openstellen van bunkers uit de TWeede Wereld oorlog bij De Punt." De eventuele terugkeer van getij, waarmee het probleem van zuun stofloosheid kan worden opgelost, zal grote gevolgen hebben. Niet al leen ontstaat er nieuwe natuur, ook recreatiezones aan de randen van het meer en de eilanden veran deren van karakter. „Al die effec ten worden nu in beeld gebracht. Vooralsnog lijken die mee te val len. Met vijftig centimeter getijden- slag praat je over 25 centimeter ho ger en lager. Dat heeft wel effect op bijvoorbeeld de strandjes. Voor de ze aspecten vragen de wethouders in het dagelijks bestuur telkens aan dacht." Het Grevelingenschap wil voorlichting geven, zowel aan toeristen als bezoekers uit de regio. Belangrijk daarin wordt het nieuwe bezoekerscen trum dat op de Brouwersdam moet verrijzen. „Het komt in de buurt van de voetgangersbrug over de N57. Vanaf daar heb je geweldig uitzicht over het Grevelingenmeer, de Noordzee en straks ook de getij- dencentrale." Het centrum moet vóór 1 januari 2014 de deuren ope nen. Hoe het gebouw er precies uit zal gaan zien, is nog niet duidelijk. „Maar het wordt heel anders dan ons huidige bezoekerscentrum. Een bezoek moet mensen aanzet ten om naar een andere attractie of gebied in de omgeving te gaan", vertelt Louwerse. van de helft voorwaardelijk. Hoe de vriendin dan wél aan die ver wondingen was gekomen, werd niet duidelijk. Vast stond dat het stel op 4 okto ber een slaande ruzie kreeg over hun aanstaande huwelijk omdat zij het plotseling niet meer zag zit ten. Daar wond de Vlissinger zich dermate over op, dat hij haar bij de armen pakte en een flinke duw gaf. Meer was er volgens hem niet gebeurd. Getuigenverklaringen le verden overigens alleen maar te genstrijdigheden op en weken ook nog eens af van die van het slacht offer. Uitspraak 24 maart. Uit het exploot d.d. 07-03-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de Coöperatieve Rabobank Terneuzen - Sas van Gent u.a., gevestigd te Terneuzen en de Rabohypotheekbank n.v., gevestigd te Amsterdam aan Manuel Machado Rosa, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbui ten, is aangezegd dat requiranten overgaan tot openbare verkoop van het huis c.a. staand en gelegen aan de Visartstraat 21 te Sluiskil, gemeente Terneuzen en wel op donderdag 07-04-2011 om 14.00 uur te Goes. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20