Drie militairen vrij Uitkeringsfraude wordt harder aangepakt PZC 24 Vandaag ais bijlage bij uw krant Grimmig besluit van Statenperiode M. zou kinderen hebben verkracht Jackpot van 27,5 miljoen uitgekeerd L.8 VRIJDAG 11 maart 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 59 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN LIBIË Helikopterbemanning mogelijk vandaag terug naar Nederland den haag - De drie Nederlandse militairen die gisteravond na twaalf dagen Libische gevangen schap zijn vrijgelaten, komen waar schijnlijk vandaag terug naar Ne derland. De bedoeling is dat zij vanuit Athene met een Fokker-50 van de Nederlandse luchtmacht te rugvliegen. Saif al-Islam, een van de zonen van de Libische leider Muammar Kaddafi, kondigde de vrijlating van de drie marinemensen giste ren aan. Wat de doorslag gaf voor hun vertrek, is nog onbekend. Bui tenlandse Zaken en Defensie wil den niets zeggen zo lang de drie nog in Libië waren. Het drietal zou gisteravond laat in de Libische hoofdstad Tripoli wor den opgepikt door een C-130 Her cules vrachtvliegtuig van de Griek se luchtmacht en worden overge bracht naar Athene. De Grieken waren in Libië bezig met de eva cuatie van hun eigen onderdanen. Achter de schermen is de afgelo pen tijd tot op het allerhoogste ni veau onderhandeld over vrijlating van het drietal. In diplomatieke kringen werd gesteld dat het privé- bezoek van koningin Beatrix aan Oman zou kunnen bijdragen aan hun vrijlating omdat sultan Qa- boos goede contacten heeft met de Libische leider Kaddafi. Een Nederlandse delegatie van top diplomaten en militairen kwam maandag op Malta aan om van daaruit te overleggen met Libische autoriteiten. Leider van deze dele gatie was Ed Kronenburg, de hoog ste ambtenaar van Buitenlandse Zaken. De Libiërs kennen hem om dat hij vorig jaar de nasleep van de vliegtuigramp in Tripoli afhandel de. Kaddafi's zoon Saif al-Islam kondigde gistermiddag de vrijla ting van de militairen aan in een interview met persbureau Reuters. Hij zei dat Libië de Nederlandse militairen zou overdragen aan de Maltezen en de Grieken. „Wij hebben tegen ze gezegd: kom niet terug zonder onze toestem ming. Wij hebben de eerste Navo-militairen gevangengeno men, wij sturen ze terug naar huis. Maar wij houden hun heli kopter." De drie werden zondag 27 februari gevangen genomen toen zij probeerden een Nederlander en een Zweedse vrouwelijke eva cué weg te halen uit Libië. Het drietal vertrok vanaf het fregat de Hr. Ms. Tromp met een Lynx-heli kopter naar de Libische stad Sirte. Kaddafigetrouwe troepen over meesterden de Nederlandse mili tairen direct na de landing. De twee burgers mochten Libië kort daarna verlaten, de militairen wer den vastgehouden. De 1\veede Ka mer heeft veel vragen over de mis lukte reddingsactie maar hield zich stil om het onderhandelings- jces niet te dwarsbomen, pagina 4 en 5: kabinet heeft heel wat uit te leggen Ook Nederland moet Libische verzetsraad erkennen reageer op www.pzc.nl j V\ TJ2EIK reaches: 366 Postcodeloterij gaat haar leven niet beteren eens 94% (jfljneens 6% MIDDELBURG In een aanvankelijk wat grimmige sfeer hebben de Staten van Zeeland de periode 2007-2011 afgesloten. Het dagelijks provinciebestuur kreeg het verwijt dat het zich te weinig rekenschap geeft van zijn demissionaire status en 'aan de haal te gaan' met hét Thermp- hos-rapport van de commis sie-Mans. Twee vertrekkende Sta tenleden kregen een lintje, 's Mid dags werden de Staten in nieuwe samenstelling geïnstalleerd. pagina 2 en 3: bitse stemming AMSTERDAM Een van de slachtoffertjes in de Amsterdamse zedenzaak is moge lijk voorafgaand aan het misbruik gedrogeerd. Dat heeft een woord voerder van justitie gisteren beves tigd. Ook zou de 27-jarige M. kinde ren hebben verkracht M. zou de strafbare feiten hebben gepleegd tussen 2007 en 2010 toen hij op di verse crèches werkte en zich als kinderoppas aanbood. pagina 6: ouders laten aanklacht vallen DEN HAAG Nederlands is een multimiljonair rijker want de Jackpot van de Staatsloterij is gevallen op een heel lot. De winnaar uit Noord-Holland krijgt 27,5 miljoen netto. Het is de vijfde keer dat de Staatslo terij de Jackpot van 27,5 miljoen uit keert. De Jackpot moet vallen als de maxi mumhoogte van 27,5 miljoen is be reikt, of als hij zes keer achter el kaar niet is gevallen. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 L den haag - Mensen die herhaalde lijk frauderen met bijvoorbeeld AOW of WW, lopen de kans vijf jaar lang het recht op die uitkering te verspelen. Voor de bijstandsuit kering geldt dat die drie maanden kan worden ingehouden als de ont vanger al eens is gepakt voor mis bruik. Bedrijven die bij herhaling werknemers onderbetalen of de re gels voor buitenlandse werkne mers overtreden, kunnen stilge legd worden. Met deze en andere maatregelen zal het kabinet fraude rende burgers en bedrijven kei hard aanpakken. Boetes worden verdubbeld of zelfs verdrievoudigd bij recidive en de pakkans wordt vergroot door opsporingsinstan ties en uitkeringsinstanties zoals het UWV, de SVB en de gemeen telijke sociale diensten beter te la ten samenwerken. De harde aan pak van fraude is volgens minister Henk Kamp (WD, Sociale Zaken en Werkgelegenheid) nodig om het draagvlak voor het Nederland se sociale zekerheidsstelsel over eind te houden. De maatregelen gelden voor bijstand, WAO, AOW, Wajong, WW en WIA, kinderop- vangtoeslag en kinderbijslag. pagina 3: commentaar pagina 7: Illegale werknemer zorgt voor hoge boete 11688 555530» Zonnige perioden 10° Wüst vlamt op eerste dag van WK afstanden Still uit het NOS Journaal. Saif al-Islam, een zoon van de Libische leider Muammar Kaddafi, zegt dat de Nederlandse militairen die de afgelopen twaalf dagen werden vastgehouden in Libië vandaag worden overgedragen aan Malta en Griekenland. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1