Rivalen het er echt supervet uit zeeland 119 tegen criminaliteit vlissinger ontkent deelname overvallen ööjUatev^l^ Nieuwe steigers bij Arneplaat Veerse Meer vrijdag 11 maart 2011 De leiders van twee rivaliserende meidengroepen komen per ongeluk in eikaars lichaam terecht. Dan ontdekken ze beetje bij beetje dat niet alles is wat het li(kt. www.maneblussertjes.nl/zaterdag mmxam/mmmmmsmmBmBBBBBSsasam De hele voorjaarsvakantie is in het Scheldemond College druk geoefend om de voorstelling goed in de vingers te krijgen. foto's Ruben Oreel les Segherslaan en één in de Bloe- menlaan. De gemeente heeft nog één camera achter de hand. De beelden gaan naar de meldka mer van de politie in Eindhoven, de zogenaamde Regionale Toe zicht Ruimte. De Stichting Crimi neel bekijkt de beelden op gezette tijden, analyseert ze en slaat ze op in het systeem. Dat laatste gebeurt ook in de uren dat er niet naar de beelden wordt gekeken. Na hoog stens vier weken worden de beel den vernietigd. Over de legitimiteit kan volgens de gemeente geen misverstand be staan: de camera's voldoen aan al le voorwaarden en de gemeente raad heeft vorig jaar al toestem ming gegeven. De belangen van openbare veilig heid, zo heeft de gemeente samen met politie en justitie besloten, wegen zwaarder dan individuele belangen van burgers. De camera's hebben de gemeente Vlissingen in totaal 18.000 euro ge kost. Om ze te exploiteren, komt daar jaarlijks 56.000 euro bij. Dijkstra stelde eerder samenscho lingsverboden in voor het Midden gebied en de Scheldestraat. Tevens is daar het interventieteam actief. Ook zijn op diverse plekken mos quito's geplaatst, is wijkcentrum Aldegonde in de wijk Westerzicht wegens overlast gesloten en zijn er betonnen blokken op de boule vard bij 'Michiel' gezet om de Hon- da-samenkomsten te stoppen. door Ad Roos MIDDELBURG - Een 29-jarige Vlissin- ger heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg een gevangenisstraf van drie jaar waarvan zes maan den voorwaardelijk, tegen zich ho ren eisen. De man wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij over vallen op een snackbar in Hein- kenszand op 10 november 2009 en op een cafetaria in Oost-Souburg drie dagen later. Ondanks talloze verklaringen zegt de Vlissinger niet eens in Heinkenszand te zijn geweest. Bij de overval zouden twee mannen de snackbar zijn bin nengestapt, de eigenaresse hebben bedreigd met een mes en geld heb ben geëist. Toen de vrouw weiger de te betalen, vertrokken de over vallers. Bij de overval in Souburg ging de Vlissinger met een maat een frietje halen. Hij bleef in de auto en zag vervolgens zijn maat met een mes de snackbar uitrennen, achter volgd door de eigenaar. De Vlissin ger zei ook met deze zaak niets te maken te hebben. Zijn makker, die de Vlissinger als mededader had aangewezen moest gisteren als ge tuige opdraven. Maar op de vraag of de Vlissinger erbij betrokken was weigerde hij te antwoorden. Uitspraak 24 maart. MIDDELBURG - Waterschap Schelde- stromen vervangt komende we ken de aanlegsteigers bij de Arne plaat in het Veerse Meer. De oude steigers verkeren in een slechte staat en moeten vervangen worden voordat het toeristensei zoen begint. Het gaat om een stei ger van 30 meter en een steiger van 75 meter lang. In totaal komt er zo'n 10 meter steiger bij zodat er ook in het wat diepere water aanlegplaatsen komen. De steigers bestaan uit houten palen en kunst stof steigerdelen. Het werk gaat ko mende maandag van start en duurt ongeveer zes weken. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl y^xautoteam www.autoteam.nl Gemiddeld brandstofverbruik en CO - uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; CO, gr/km: 259 - 94. De 50/50 deol loopt von 1 jon, t/m 31 mrt. 2011 Let opl Geld lenen kost geld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19